
קרן השתלמות להנדסאים וטכנאים - מסלול אשראי ואג"ח
- מ.ה.1384
- מסלול השקעהמתמחים בניהול אקטיבי / אשראי ואג"ח
- קהל מטרהעובדי סקטור מסויים
- רמת סיכוןסיכון נמוךעד 25% מניות
קרן השתלמות להנדסאים וטכנאים - מסלול אשראי ואג"ח מדורג במקום 2 מתוך 16 בקרנות השתלמות במסלול אשראי ואג"ח לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (7.69%, ברבעון העליון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־9 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה בולט בנתונים
- קרן השתלמות להנדסאים וטכנאים - מסלול אשראי ואג"ח הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 7.69%, מעל הממוצע בקרנות השתלמות במסלול אשראי ואג"ח בפער של +2.21 נקודות אחוז ומדורג במקום 2 מתוך 16 (ברבעון העליון). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־9 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.
מה כדאי להביא בחשבון
- בחודש הדיווח נרשמה במסלול צבירה נטו שלילית של 2.4 מיליון ₪, מקום 16 מתוך 16 בקבוצה. זהו נתון על תנועת כספים בחודש אחד, לא מדד לביצועים עתידיים.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.89%
- תשואה מתחילת השנה
- 4.49%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 24.33%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 22.47%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 7.53%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 4.14%
- מדד שארפ ?
- 0.49
- אלפא ?
- 0%
- סטיית תקן ?
- 4.34%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.35%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 66 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- -2 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 93.4%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
קרן השתלמות להנדסאים וטכנאים - מסלול אשראי ואג"ח היא קרן השתלמות המתמקדת באג״ח ובאשראי בניהול החברה לניהול קרן ההשתלמות להנדסאים וטכנאים בע"מ. מקורות הביצוע המרכזיים הם ריבית, הצמדה ומרווחי אשראי, ולא עליית שווי מניות כמנוע עיקרי. ההבדלים בין מסלולים בקבוצה זו נובעים מהחלוקה בין אג״ח ממשלתיות לקונצרניות, איכות המנפיקים, המח״מ והיקף האשראי הלא סחיר.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
מסלול אג״חי אינו חסר סיכון: עליית ריבית עלולה להפחית את שווי האג״ח, והרעה ביכולת ההחזר של מנפיקים עלולה להרחיב מרווחי אשראי ולגרום להפסדים. הרכב הנכסים האחרון משלב אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, ולכן הוא חשוף הן לסיכון ריבית והן לסיכון אשראי. קיים גם רכיב מנייתי, שמוסיף מקור צמיחה אך מגדיל את התנודתיות.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 3.34%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 2.67%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.89% |
| יולי 2026 | -0.57% |
| יוני 2026 | +0.02% |
| מאי 2026 | +1.82% |
| אפריל 2026 | +2.25% |
| מרץ 2026 | -1.21% |
| פברואר 2026 | +0.15% |
| ינואר 2026 | +1.1% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +0.41% |
| נובמבר 2025 | +0.39% |
| אוקטובר 2025 | +1.11% |
| ספטמבר 2025 | +1.12% |
| אוגוסט 2025 | +0.99% |
| יולי 2025 | +0.23% |
| יוני 2025 | +2.29% |
| מאי 2025 | +0.47% |
| אפריל 2025 | +1.01% |
| מרץ 2025 | -1.05% |
| פברואר 2025 | +0.44% |
| ינואר 2025 | +0.73% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.48% |
| נובמבר 2024 | +1.49% |
| אוקטובר 2024 | +0.09% |
| ספטמבר 2024 | +0.77% |
| אוגוסט 2024 | +1.1% |
| יולי 2024 | +0.99% |
| יוני 2024 | +1.08% |
| מאי 2024 | +0.48% |
| אפריל 2024 | -1.52% |
| מרץ 2024 | +1.01% |
| פברואר 2024 | +0.87% |
| ינואר 2024 | +0.02% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +2.18% |
| נובמבר 2023 | +3.34% |
| אוקטובר 2023 | -1.62% |
| ספטמבר 2023 | -1.3% |
| אוגוסט 2023 | +0.07% |
| יולי 2023 | +1.61% |
| יוני 2023 | +1.07% |
| מאי 2023 | +1.3% |
| אפריל 2023 | +0.63% |
| מרץ 2023 | +1.21% |
| פברואר 2023 | -1.94% |
| ינואר 2023 | +1.99% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -1.22% |
| נובמבר 2022 | +0.91% |
| אוקטובר 2022 | +1.04% |
| ספטמבר 2022 | -2.67% |
| אוגוסט 2022 | -1.33% |
| יולי 2022 | +1.77% |
| יוני 2022 | -1.14% |
| מאי 2022 | -2.01% |
| אפריל 2022 | -1.16% |
| מרץ 2022 | +0.09% |
| פברואר 2022 | -0.85% |
| ינואר 2022 | -2.01% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +0.5% |
| נובמבר 2021 | +0.36% |
| אוקטובר 2021 | +1.3% |
| ספטמבר 2021 | -0.8% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי קרן השתלמות להנדסאים וטכנאים – מסלול אשראי ואג"ח מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 43.2% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 40.77% |
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 13.71% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 1.58% |
| נכסים אחרים | 0.38% |
| אג"ח קונצרניות לא סחירות | 0.36% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 99.31% |
| נכסים לא סחירים | 0.69% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 85.44% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 14.56% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קרנות השתלמות באותו מסלול השקעה
השוו בין קרנות השתלמות במסלול אשראי ואג"ח לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 16 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 2 לפי התשואה החודשית האחרונה.
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קרנות השתלמותמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קרן ההשתלמות — החברה לניהול קרן ההשתלמות להנדסאים וטכנאים בע"מ
לפי המידע הזמין, החברה לניהול קרן ההשתלמות להנדסאים וטכנאים בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
שפיצר/בלון — עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- תקופת ההלוואה
- עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 5,000 ₪
- תקופה מינימלית
- 12 חודשים
הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים
שפיצר/בלון — עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 50%
- תקופת ההלוואה
- עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 5,000 ₪
- תקופה מינימלית
- 12 חודשים
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?
בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו שלילית של 2.4 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 16 מתוך 16; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.
האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?
החשיפה למניות עומדת על 15.45%. 8.04 נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.
מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?
המסלול מנהל 66.1 מיליון ₪ ומדורג במקום 2 מתוך 16 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.
המשיכו לקרוא על קרנות השתלמות
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קרן השתלמות IRA – המדריך המלא לניהול אישי, דמי ניהול והשוואה
קרן השתלמות IRA מאפשרת לנהל את כספי ההשתלמות באופן אישי ולבחור ניירות ערך, קרנות סל ומדדים. כך בודקים התאמה, דמי ניהול, יתרונות, חסרונות וסיכונים.
קראו עוד ←
איך לבקש קרן השתלמות מהמעסיק?
איך לבקש קרן השתלמות מהמעסיק? מדריך מעשי לשכירים עם ניסוח מייל, טיפים למשא ומתן, זכאות, הפקדות, תקרות 2026 ומה לבדוק לפני שבוחרים קרן.
קראו עוד ←
הפקדה מעל התקרה לקרן השתלמות – האם זה כדאי?
הפקדה מעל התקרה לקרן השתלמות – האם זה כדאי? מדריך מלא על תקרות 2026, מיסוי, הפקדות לשכירים ולעצמאים, חלופות השקעה ומה חשוב לבדוק לפני…
קראו עוד ←





