
אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדים - גמיש
- מ.ה.14279
- מסלול השקעהעוקבי מדדים / עוקב מדדים - גמיש
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון גבוה מאודמעל 75% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 5 מתוך 11 במסלול עוקב מדדים - גמיש
אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדים - גמיש מדורג במקום 1 מתוך 10 בקופות גמל במסלול עוקב מדדים - גמיש לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (22.28%, ברבעון העליון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־9 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה בולט בנתונים
- אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדים - גמיש הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 22.28%, מעל הממוצע בקופות גמל במסלול עוקב מדדים - גמיש בפער של +16.68 נקודות אחוז ומדורג במקום 1 מתוך 10 (ברבעון העליון). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־9 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.
מה כדאי להביא בחשבון
- בחודש הדיווח נרשמה במסלול צבירה נטו שלילית של 52.5 מיליון ₪, מקום 11 מתוך 11 בקבוצה. זהו נתון על תנועת כספים בחודש אחד, לא מדד לביצועים עתידיים.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.77%
- תשואה מתחילת השנה
- 4.98%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 126.78%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 31.38%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.61%
- דמי ניהול מהפקדה
- 0%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 1,455 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- -53 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 100%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון. ערך חשיפה הגבוה מ־100% עשוי להופיע בשל שימוש בנגזרים או בשל אופן חישוב החשיפה בדיווח.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדים - גמיש היא קופת גמל במסלול עוקב מדדים בגישה גמישה של אנליסט קופות גמל בע"מ. המסלול אינו מוגבל למדד יחיד, אלא יכול לשלב מדדי מניות ואג״ח ולשנות את המשקל ביניהם במסגרת מדיניות ההשקעה. בחירת המדדים והמשקל שניתן לכל אחד מהם הם החלטת ניהול מהותית. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה, נדל"ן ו־מזומן ושווי מזומנים, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
הסיכון תלוי לא רק בביצועי המדדים עצמם, אלא גם בתמהיל ביניהם ובקצב השינויים בהקצאה. הרכיב המנייתי דומיננטי בתקופת הדיווח האחרונה.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יוני 2025, עם תשואה של 12.49%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה יוני 2026, עם ירידה של 9.63%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.77% |
| יולי 2026 | -0.54% |
| יוני 2026 | -9.63% |
| מאי 2026 | +2.38% |
| אפריל 2026 | +8.87% |
| מרץ 2026 | -3.05% |
| פברואר 2026 | +0.24% |
| ינואר 2026 | +7% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +4.56% |
| נובמבר 2025 | +3.08% |
| אוקטובר 2025 | +3.84% |
| ספטמבר 2025 | +4.08% |
| אוגוסט 2025 | +0.25% |
| יולי 2025 | +1.65% |
| יוני 2025 | +12.49% |
| מאי 2025 | +5.82% |
| אפריל 2025 | +4.92% |
| מרץ 2025 | -5.96% |
| פברואר 2025 | +1.48% |
| ינואר 2025 | +2.99% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +5.38% |
| נובמבר 2024 | +5.42% |
| אוקטובר 2024 | +6.75% |
| ספטמבר 2024 | +4.64% |
| אוגוסט 2024 | -2.79% |
| יולי 2024 | -2.2% |
| יוני 2024 | +7.1% |
| מאי 2024 | +5.47% |
| אפריל 2024 | -2.46% |
| מרץ 2024 | +4.78% |
| פברואר 2024 | +3.11% |
| ינואר 2024 | +2.24% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +2.64% |
| נובמבר 2023 | +2.76% |
| אוקטובר 2023 | +2.49% |
| ספטמבר 2023 | -4.48% |
| אוגוסט 2023 | +1.45% |
| יולי 2023 | +4.71% |
| יוני 2023 | +4% |
| מאי 2023 | +9.44% |
| אפריל 2023 | +3.57% |
| מרץ 2023 | +5.09% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדים – גמיש מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 89.87% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 9.85% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 0.36% |
| נכסים אחרים | -0.08% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 100.08% |
| נכסים לא סחירים | -0.08% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 100% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קופות גמל באותו מסלול השקעה
השוו בין קופות גמל במסלול עוקב מדדים - גמיש לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 10 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 5 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 2.21% | 3.22% | 26.68% | 0.00% | 0.61% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | |
| 2 | 1.55% | 6.54% | 37.14% | 0.00% | 0.58% | מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ | |
| 3 | 1.49% | 7.03% | 42.30% | 0.00% | 0.43% | הראל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 4 | 1.36% | 5.48% | 0.00% | 0.00% | 0.62% | אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | |
| 6 | 0.11% | 0.74% | 17.23% | 0.00% | 0.61% | ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ | |
| 7 | -0.19% | 1.17% | 0.00% | 0.00% | 0.62% | הפניקס פנסיה וגמל בע"מ | |
| 8 | -0.63% | 2.57% | 21.03% | 0.00% | 0.57% | אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | |
| 9 | -0.69% | -0.24% | 7.13% | 0.00% | 0.53% | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | |
| 10 | -0.98% | 0.47% | 8.09% | 0.00% | 0.64% | מור גמל ופנסיה בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קופות גמלמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202303 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל — אנליסט קופות גמל בע"מ
לפי המידע הזמין, אנליסט קופות גמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
נזיל/לא נזיל
שפיצר בריבית פריים — 12 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 75%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.25% עד פריים + 1%
- תקופת ההלוואה
- 12 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- בין 20-30 אלף ללקוח ו-7 אלף ₪ לחשבון
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
הערות: ניתן לקבל גרייס
הלוואה כנגד כספים נזילים
בלון בריבית פריים — 6 עד 36 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 75%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.5% עד פריים+0.5%
- תקופת ההלוואה
- 6 עד 36 חודשים
- סכום מינימלי
- 30,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
בלון בריבית פריים — 37 עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 75%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.4% עד פריים+0.5%
- תקופת ההלוואה
- 37 עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 30,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
בלון בריבית פריים — 61 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 75%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.3% עד פריים+0.5%
- תקופת ההלוואה
- 61 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 30,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
שפיצר בריבית פריים — 12 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 75%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים+0.25% עד פריים+1%
- תקופת ההלוואה
- 12 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- בין 20-30 אלף ללקוח ו-7 אלף ₪ לחשבון
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
הערות: ניתן לקבל גרייס
שפיצר בריבית פריים — 12 עד 36 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 75%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.6% עד פריים+0.4%
- תקופת ההלוואה
- 12 עד 36 חודשים
- סכום מינימלי
- 30,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
שפיצר בריבית פריים — 37 עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 75%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.5% עד פריים+0.4%
- תקופת ההלוואה
- 37 עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 30,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
שפיצר בריבית פריים — 61 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 75%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.4% עד פריים+0.4%
- תקופת ההלוואה
- 61 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 30,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים
שפיצר בריבית פריים — 12 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 30%
- ריבית
- פריים +1%
- תקופת ההלוואה
- 12 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- בין 20-30 אלף ללקוח ו-7 אלף ₪ לחשבון
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
הערות: ניתן לקבל גרייס
שפיצר בריבית פריים — 12 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 30%
- ריבית
- פריים +0.5% עד פריים + 1%
- תקופת ההלוואה
- 12 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 30,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
הערות: ניתן לקבל גרייס
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?
בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו שלילית של 52.5 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 11 מתוך 11; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.
האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?
החשיפה למניות עומדת על 100.27%. 40.41 נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.
מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?
המסלול מנהל 1,455 מיליון ₪ ומדורג במקום 1 מתוך 11 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.
המשיכו לקרוא על קופות גמל
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

משיכת קופת גמל ללא מס
משיכת קופת גמל ללא מס – מתי זה אפשרי? מדריך על כספי תגמולים, פיצויים, קופת גמל להשקעה, תיקון 190, פטורים, מס 35% ומה לבדוק…
קראו עוד ←
גמל נט מול ברקי: למה נתונים רשמיים הם רק השלב הראשון בבחירת קופה
גמל נט מציג נתונים רשמיים על קופות גמל וקרנות השתלמות, אך לא מדרג או מפרש אותם. כך ברקי מוסיפה דירוג משולב לפי תשואה, סיכון,…
קראו עוד ←
מסלול הלכה קופת גמל – השוואת תשואות ודמי ניהול
מסלול הלכה בקופת גמל מנוהל בהתאם להלכה היהודית. השוואת תשואות, דמי ניהול ובתי ההשקעות המובילים במסלול הכשר.
קראו עוד ←





