לוגו של מור פנסיה וגמל

מור פנסיה מקיפה - מניות

מור פנסיה מקיפה - מניות מדורג במקום 1 מתוך 9 בקרנות פנסיה מקיפות במסלול מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎21.49%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול במור פנסיה מקיפה - מניות הם ‎‎0.19%‎‎ מצבירה ו־‎‎1.05%‎‎ מהפקדה, לעומת ‎‎0.15%‎‎ ו־‎‎1.41%‎‎ בממוצע בקבוצה, בהתאמה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.06%
מתחילת השנהתשואה13.03%
3 שניםתשואה מצטברת66.99%
דמי ניהולמצבירה0.19%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח6,230.94
תאריך פתיחהוותק הקופהפברואר 2022

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • בהשוואה לקרנות פנסיה מקיפות במסלול מניות, פער התשואה המדווחת הוא ‎+3.91‎ נקודות אחוז. במקביל, הפער בדמי הניהול מהצבירה הוא ‎+0.04‎ נקודות אחוז והפער בדמי הניהול מההפקדה הוא ‎-0.36‎ נקודות אחוז. הרכיבים מוצגים בנפרד ואינם מהווים חישוב עלות אישית.

מה כדאי להביא בחשבון

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־8 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎48.89%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎20.29%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.06%
תשואה מתחילת השנה
13.03%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
66.99%
תשואה ממוצעת 3 שנים
18.64%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.19%
דמי ניהול מהפקדה
1.05%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
6,231 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
324 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
88%

חשיפות ההשקעה

71.93%חשיפה למניות
48.89%חשיפה לחו"ל
20.29%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מור פנסיה מקיפה - מניות היא קרן פנסיה מנייתית המנוהלת על ידי מור גמל ופנסיה בע"מ. שוק המניות הוא מנוע הביצוע והסיכון המרכזי, והחשיפה יכולה להיווצר באמצעות מניות ישירות, קרנות סל ומכשירים עוקבי מדד בישראל ובחו״ל. בחירת החברות, הענפים והשווקים קובעת את מידת הפיזור ואת התלות באזור או בסקטור מסוים. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה, תשתיות ו־נדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

המסלול עשוי להגיב בעוצמה לשינויים בציפיות הצמיחה, בריבית ובתמחור המניות. הפיזור המהותי לחו״ל מפחית תלות בשוק הישראלי, אך מוסיף רגישות להתפתחויות בשווקים זרים. החשיפה למטבע חוץ גורמת לכך שגם שינוי בשער השקל עשוי להשפיע על התוצאה. ירידות חדות הן אפשרות ממשית במסלול מנייתי, ולכן אופק ההשקעה והיכולת להתמודד עם תנודתיות הם מרכיב מרכזי בבחינת המסלול.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה מקיפות · מניותהמסלול הנוכחימור פנסיה מקיפה – מניות
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: מאי 2022 – אוגוסט 2026
52חודשים זמינים
41חודשים חיוביים
11חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 6.03%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 3.41%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.06%
יולי 2026+0.79%
יוני 2026-1.69%
מאי 2026+3.14%
אפריל 2026+6.03%
מרץ 2026-2.55%
פברואר 2026+1.91%
ינואר 2026+3.93%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.42%
נובמבר 2025+1.55%
אוקטובר 2025+1.53%
ספטמבר 2025+2.79%
אוגוסט 2025+1.01%
יולי 2025+2.43%
יוני 2025+3.78%
מאי 2025+3.96%
אפריל 2025+0.58%
מרץ 2025-2%
פברואר 2025+0.38%
ינואר 2025+2.56%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.1%
נובמבר 2024+3.06%
אוקטובר 2024+0.43%
ספטמבר 2024+2.09%
אוגוסט 2024+0.76%
יולי 2024+1.18%
יוני 2024+1%
מאי 2024+2.14%
אפריל 2024-1.06%
מרץ 2024+3.08%
פברואר 2024+3.23%
ינואר 2024+0.7%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.67%
נובמבר 2023+3.66%
אוקטובר 2023-1.83%
ספטמבר 2023-1.52%
אוגוסט 2023-0.52%
יולי 2023+3.17%
יוני 2023+3.66%
מאי 2023+1.1%
אפריל 2023+1.61%
מרץ 2023+1.21%
פברואר 2023-1.5%
ינואר 2023+3.44%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-2.67%
נובמבר 2022+3.95%
אוקטובר 2022+3.39%
ספטמבר 2022-3.41%
אוגוסט 2022-0.94%
יולי 2022+4.54%
יוני 2022+1.33%
מאי 2022+1.76%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מור פנסיה מקיפה – מניות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות27.7%
אג"ח מיועדות27.43%
מזומנים ושווי מזומנים20.01%
אג"ח ממשלתיות סחירות17.47%
נכסים אחרים3.24%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות2.01%
קרנות נאמנות0.9%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.88%
פיקדונות0.28%
הלוואות0.06%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים92.45%
נכסים לא סחירים7.55%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ83.24%
נכסים בחו"ל ובמט"ח16.76%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ואג"ח ממשלתיות64.91%
מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות28.6%
השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת3.38%
אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת3.11%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה מקיפות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה מקיפות במסלול מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 9 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 7 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202205 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ושני רכיבי דמי הניהול?

פער התשואה לתקופה הוא ‎+3.91‎ נקודות אחוז, פער דמי הניהול מהצבירה הוא ‎+0.04‎ נקודות אחוז, ופער דמי הניהול מההפקדה הוא ‎-0.36‎ נקודות אחוז. התשואה אינה מותאמת לסיכון, והעלות בפועל תלויה בנתוני החוסך.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־8 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?

במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של ‎‎48.89%‎‎ וחשיפה למט״ח של ‎‎20.29%‎‎. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.