
כלל גמל לעתיד אשרי ואג"ח עם מניות(עד 25% מניות)
- מ.ה.7992
- מסלול השקעהמתמחים בניהול אקטיבי / עד 25% מניות
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון נמוךעד 25% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 10 מתוך 18 במסלול עד 25% מניות
כלל גמל לעתיד אשרי ואג"ח עם מניות(עד 25% מניות) מדורג במקום 2 מתוך 11 בקופות גמל להשקעה במסלול עד 25% מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (9.15%, ברבעון העליון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־10 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה בולט בנתונים
- כלל גמל לעתיד אשרי ואג"ח עם מניות(עד 25% מניות) הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 9.15%, מעל הממוצע בקופות גמל להשקעה במסלול עד 25% מניות בפער של +1.35 נקודות אחוז ומדורג במקום 2 מתוך 11 (ברבעון העליון). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־10 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.
מה כדאי להביא בחשבון
- החשיפה לחו״ל היא 31.20% והחשיפה למט״ח היא 13.82%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.62%
- תשואה מתחילת השנה
- 4.97%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 27.85%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 25.75%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 8.53%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 4.69%
- מדד שארפ ?
- 0.72
- אלפא ?
- 0.36%
- סטיית תקן ?
- 3.97%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.63%
- דמי ניהול מהפקדה
- 0%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 176 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 3 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 82.2%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
כלל גמל לעתיד אשרי ואג"ח עם מניות(עד 25% מניות) היא קופת גמל להשקעה אג"חית בניהול כלל פנסיה וגמל בע"מ, עם אפשרות להחזיק רכיב מנייתי בשיעור שאינו עולה על 25%. עיקר התיק נשען בדרך כלל על אג״ח ממשלתיות, אג״ח קונצרניות, אשראי ומזומן, בעוד שהמניות משמשות רכיב משלים. מגבלת המניות מבהירה שזה אינו מסלול מנייתי, אך גם לא מסלול אג״חי טהור.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
התנהגות המסלול מושפעת בעיקר משינויים בריבית, ממח״מ האג״ח ומאיכות האשראי של המנפיקים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה, השימוש בפועל ברכיב המנייתי קרוב לתקרה המותרת. הרכיב המנייתי עשוי לשפר ביצועים בשוק עולה, אך גם להגדיל תנודתיות בתקופות ירידה; לכן חשוב להבחין בין תקרת החשיפה לבין השימוש בפועל.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 3.29%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה אוקטובר 2023, עם ירידה של 2.39%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.62% |
| יולי 2026 | -0.29% |
| יוני 2026 | +0.44% |
| מאי 2026 | +1.54% |
| אפריל 2026 | +2% |
| מרץ 2026 | -1.1% |
| פברואר 2026 | +0.41% |
| ינואר 2026 | +1.28% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +0.61% |
| נובמבר 2025 | +0.87% |
| אוקטובר 2025 | +1.05% |
| ספטמבר 2025 | +1.4% |
| אוגוסט 2025 | +0.85% |
| יולי 2025 | +0.48% |
| יוני 2025 | +2.43% |
| מאי 2025 | +0.87% |
| אפריל 2025 | +0.55% |
| מרץ 2025 | -0.55% |
| פברואר 2025 | +0.5% |
| ינואר 2025 | +0.75% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.66% |
| נובמבר 2024 | +1.3% |
| אוקטובר 2024 | +0.33% |
| ספטמבר 2024 | +1.07% |
| אוגוסט 2024 | +1.21% |
| יולי 2024 | +1.51% |
| יוני 2024 | +0.4% |
| מאי 2024 | +0.3% |
| אפריל 2024 | -0.8% |
| מרץ 2024 | +1.35% |
| פברואר 2024 | +0.87% |
| ינואר 2024 | +0.07% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +2.09% |
| נובמבר 2023 | +3.29% |
| אוקטובר 2023 | -2.39% |
| ספטמבר 2023 | -1.12% |
| אוגוסט 2023 | +0.14% |
| יולי 2023 | +1.09% |
| יוני 2023 | +0.62% |
| מאי 2023 | +0.99% |
| אפריל 2023 | +0.96% |
| מרץ 2023 | +0.71% |
| פברואר 2023 | -1.96% |
| ינואר 2023 | +1.54% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -0.72% |
| נובמבר 2022 | +0.58% |
| אוקטובר 2022 | +0.6% |
| ספטמבר 2022 | -2.38% |
| אוגוסט 2022 | -1.2% |
| יולי 2022 | +1.61% |
| יוני 2022 | -0.54% |
| מאי 2022 | -1.99% |
| אפריל 2022 | -0.96% |
| מרץ 2022 | -0.05% |
| פברואר 2022 | -0.91% |
| ינואר 2022 | -1.34% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +0.61% |
| נובמבר 2021 | +0.03% |
| אוקטובר 2021 | +1.04% |
| ספטמבר 2021 | +0.02% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי כלל גמל לעתיד אשרי ואג"ח עם מניות(עד 25% מניות) מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 39.71% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 19.64% |
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 14.62% |
| נכסים אחרים | 8.65% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 7.61% |
| קרנות נאמנות | 5% |
| הלוואות | 2.82% |
| פיקדונות | 1.43% |
| אג"ח קונצרניות לא סחירות | 0.52% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 85.82% |
| נכסים לא סחירים | 14.18% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 72.18% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 27.82% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קופות גמל להשקעה באותו מסלול השקעה
השוו בין קופות גמל להשקעה במסלול עד 25% מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 11 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 6 לפי התשואה החודשית האחרונה.
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קופות גמל להשקעהמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל להשקעה — כלל פנסיה וגמל בע"מ
לפי המידע הזמין, כלל פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
שפיצר בריבית פריים — 6 עד 36 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.5% או צמוד+2.1% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
- תקופת ההלוואה
- 6 עד 36 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 600,000 ₪
הערות: ניתן לקבל גרייס
שפיצר בריבית פריים — 37 עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.3% או צמוד+2.3% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
- תקופת ההלוואה
- 37 עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 600,000 ₪
הערות: ניתן לקבל גרייס
שפיצר בריבית פריים — 61 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.2% או צמוד+2.6% או ריבית קבועה לא צמודה 5.1%
- תקופת ההלוואה
- 61 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 600,000 ₪
הערות: ניתן לקבל גרייס
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 31.20% וחשיפה למט״ח של 13.82%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?
הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.63% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 0.00%, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.
מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?
התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה 9.15%, לעומת 7.80% בממוצע בקרב 10 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של +1.35 נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 2 מתוך 11 (ברבעון העליון). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.
המשיכו לקרוא על קופות גמל להשקעה
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קופת גמל להשקעה S&P 500 – השוואה בין מסלולים מחקי מדד
קופת גמל להשקעה S&P 500 מאפשרת חשיפה למדד מוביל דרך מוצר חיסכון גמיש. כך משווים בין מסלולים מחקי מדד, דמי ניהול, סיכון וחלופות.
קראו עוד ←
גמל נט מול ברקי: למה נתונים רשמיים הם רק השלב הראשון בבחירת קופה
גמל נט מציג נתונים רשמיים על קופות גמל וקרנות השתלמות, אך לא מדרג או מפרש אותם. כך ברקי מוסיפה דירוג משולב לפי תשואה, סיכון,…
קראו עוד ←
קופת גמל להשקעה – מה זה ואיפה כדאי להפקיד
קופת גמל להשקעה - מדריך מקיף לשנת 2026: תקרת הפקדה, מסלולי השקעה, מיסוי, משיכה, יתרונות, חסרונות ואיך בוחרים קופה מתאימה לפי נתוני Berki.
קראו עוד ←





