
מור קרן השתלמות לשכירים ולעצמאים - אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)
- מ.ה.12956
- מסלול השקעהמתמחים בניהול אקטיבי / עד 25% מניות
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 3 מתוך 18 במסלול עד 25% מניות
מור קרן השתלמות לשכירים ולעצמאים - אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מדורג במקום 5 מתוך 10 בקרנות השתלמות במסלול עד 25% מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (7.37%, במחצית העליונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. מור קרן השתלמות לשכירים ולעצמאים - אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־7 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. הפערים הם +0.35 נקודות אחוז בתשואה ו־+0.11 נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.92%
- תשואה מתחילת השנה
- 4.61%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 27.44%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 33.6%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 8.42%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 5.96%
- מדד שארפ ?
- 1.18
- אלפא ?
- 1.2%
- סטיית תקן ?
- 3.08%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.68%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 1,518 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- -9 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 77.9%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
מור קרן השתלמות לשכירים ולעצמאים - אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) היא קרן השתלמות אג"חית בניהול מור גמל ופנסיה בע"מ, עם אפשרות להחזיק רכיב מנייתי בשיעור שאינו עולה על 25%. עיקר התיק נשען בדרך כלל על אג״ח ממשלתיות, אג״ח קונצרניות, אשראי ומזומן, בעוד שהמניות משמשות רכיב משלים. מגבלת המניות מבהירה שזה אינו מסלול מנייתי, אך גם לא מסלול אג״חי טהור. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
התנהגות המסלול מושפעת בעיקר משינויים בריבית, ממח״מ האג״ח ומאיכות האשראי של המנפיקים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה, השימוש בפועל ברכיב המנייתי קרוב לתקרה המותרת. הרכיב המנייתי עשוי לשפר ביצועים בשוק עולה, אך גם להגדיל תנודתיות בתקופות ירידה; לכן חשוב להבחין בין תקרת החשיפה לבין השימוש בפועל.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 2.21%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 1.9%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.92% |
| יולי 2026 | +0.16% |
| יוני 2026 | +0.18% |
| מאי 2026 | +0.9% |
| אפריל 2026 | +1.72% |
| מרץ 2026 | -0.8% |
| פברואר 2026 | +0.48% |
| ינואר 2026 | +0.98% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +0.2% |
| נובמבר 2025 | +0.68% |
| אוקטובר 2025 | +0.62% |
| ספטמבר 2025 | +1.11% |
| אוגוסט 2025 | +0.79% |
| יולי 2025 | +0.74% |
| יוני 2025 | +1.54% |
| מאי 2025 | +0.98% |
| אפריל 2025 | +0.76% |
| מרץ 2025 | +0.15% |
| פברואר 2025 | +0.41% |
| ינואר 2025 | +0.87% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.52% |
| נובמבר 2024 | +1.12% |
| אוקטובר 2024 | +0.14% |
| ספטמבר 2024 | +1.48% |
| אוגוסט 2024 | +0.79% |
| יולי 2024 | +1.25% |
| יוני 2024 | +0.56% |
| מאי 2024 | +0.6% |
| אפריל 2024 | -0.71% |
| מרץ 2024 | +1.76% |
| פברואר 2024 | +1.17% |
| ינואר 2024 | +0.41% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +1.77% |
| נובמבר 2023 | +2.21% |
| אוקטובר 2023 | -1.21% |
| ספטמבר 2023 | -0.82% |
| אוגוסט 2023 | +0.48% |
| יולי 2023 | +1.54% |
| יוני 2023 | +1.15% |
| מאי 2023 | +1.06% |
| אפריל 2023 | +1.42% |
| מרץ 2023 | +0.39% |
| פברואר 2023 | -0.82% |
| ינואר 2023 | +1.3% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -0.59% |
| נובמבר 2022 | +0.55% |
| אוקטובר 2022 | +1.08% |
| ספטמבר 2022 | -1.9% |
| אוגוסט 2022 | -0.74% |
| יולי 2022 | +1.59% |
| יוני 2022 | -0.77% |
| מאי 2022 | -1.41% |
| אפריל 2022 | -0.35% |
| מרץ 2022 | +0.26% |
| פברואר 2022 | -0.77% |
| ינואר 2022 | -0.92% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +0.97% |
| נובמבר 2021 | +0.33% |
| אוקטובר 2021 | +1.08% |
| ספטמבר 2021 | -0.09% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי מור קרן השתלמות לשכירים ולעצמאים – אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 31.62% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 25.32% |
| נכסים אחרים | 13.09% |
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 12.15% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 10.19% |
| הלוואות | 3.68% |
| אג"ח קונצרניות לא סחירות | 2.37% |
| פיקדונות | 1.59% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 78.08% |
| נכסים לא סחירים | 21.92% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 76.85% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 23.15% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קרנות השתלמות באותו מסלול השקעה
השוו בין קרנות השתלמות במסלול עד 25% מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 10 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 3 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 1.01% | 4.69% | 30.53% | 31.35% | 0.57% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | |
| 2 | 0.96% | 4.18% | 21.99% | 22.17% | 0.7% | אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | |
| 4 | 0.85% | 4.99% | 27.41% | 24.60% | 0.51% | כלל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 5 | 0.84% | 4.61% | 26.84% | 27.17% | 0.34% | אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | |
| 6 | 0.55% | 2.63% | 14.55% | 13.51% | 0.62% | מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ | |
| 7 | 0.42% | 2.73% | 23.74% | 27.90% | 0.7% | ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ | |
| 8 | 0.36% | 4.35% | 26.72% | 25.69% | 0.5% | אנליסט קופות גמל בע"מ | |
| 9 | 0.32% | 3.00% | 17.98% | 20.43% | 0.55% | הראל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 10 | 0.29% | 2.81% | 21.91% | 21.70% | 0.63% | הפניקס פנסיה וגמל בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קרנות השתלמותמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קרן ההשתלמות — מור גמל ופנסיה בע"מ
לפי המידע הזמין, מור גמל ופנסיה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- במסלולים מנייתיים
- 40%
- ריבית
- פריים מינוס 0.25%
- תקופת ההלוואה
- עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
- תקופה מינימלית
- 6 חודשים
- עמלה
- ללא עמלת פתיחת תיק
הערות: ניתן לקבל גרייס
שפיצר בריבית פריים — 60 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- במסלולים מנייתיים
- 40%
- ריבית
- פריים מינוס 0.75%
- תקופת ההלוואה
- 60 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
- תקופה מינימלית
- 6 חודשים
- עמלה
- ללא עמלת פתיחת תיק
הערות: ניתן לקבל גרייס
שפיצר צמוד מדד — עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- במסלולים מנייתיים
- 40%
- ריבית
- צמוד מדד + 2.75%
- תקופת ההלוואה
- עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
- תקופה מינימלית
- 6 חודשים
- עמלה
- ללא עמלת פתיחת תיק
הערות: ניתן לקבל גרייס
שפיצר צמוד מדד — 60 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- במסלולים מנייתיים
- 40%
- ריבית
- צמוד מדד + 3.25%
- תקופת ההלוואה
- 60 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
- תקופה מינימלית
- 6 חודשים
- עמלה
- ללא עמלת פתיחת תיק
הערות: ניתן לקבל גרייס
הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים
שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 50%
- במסלולים מנייתיים
- 40%
- ריבית
- פריים מינוס 0.75%
- תקופת ההלוואה
- עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
- תקופה מינימלית
- 6 חודשים
- עמלה
- ללא עמלת פתיחת תיק
הערות: ניתן לקבל גרייס
שפיצר בריבית פריים — 60 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 50%
- במסלולים מנייתיים
- 40%
- ריבית
- פריים מינוס 0.25%
- תקופת ההלוואה
- 60 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
- תקופה מינימלית
- 6 חודשים
- עמלה
- ללא עמלת פתיחת תיק
הערות: ניתן לקבל גרייס
שפיצר בהצמדה — עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 50%
- במסלולים מנייתיים
- 40%
- ריבית
- צמוד + 2.75%
- תקופת ההלוואה
- עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
- תקופה מינימלית
- 6 חודשים
- עמלה
- ללא עמלת פתיחת תיק
הערות: ניתן לקבל גרייס
שפיצר בהצמדה — 60 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 50%
- במסלולים מנייתיים
- 40%
- ריבית
- צמוד + 3.25%
- תקופת ההלוואה
- 60 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
- תקופה מינימלית
- 6 חודשים
- עמלה
- ללא עמלת פתיחת תיק
הערות: ניתן לקבל גרייס
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?
התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.
איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?
דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם 0.68%, לעומת 0.57% בממוצע בקרב 9 מסלולים אחרים. מדובר בפער של +0.11 נקודות אחוז.
האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?
החשיפה למניות עומדת על 27.32%. 9.55 נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.
המשיכו לקרוא על קרנות השתלמות
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קרן השתלמות IRA – המדריך המלא לניהול אישי, דמי ניהול והשוואה
קרן השתלמות IRA מאפשרת לנהל את כספי ההשתלמות באופן אישי ולבחור ניירות ערך, קרנות סל ומדדים. כך בודקים התאמה, דמי ניהול, יתרונות, חסרונות וסיכונים.
קראו עוד ←
איך לבקש קרן השתלמות מהמעסיק?
איך לבקש קרן השתלמות מהמעסיק? מדריך מעשי לשכירים עם ניסוח מייל, טיפים למשא ומתן, זכאות, הפקדות, תקרות 2026 ומה לבדוק לפני שבוחרים קרן.
קראו עוד ←
הפקדה מעל התקרה לקרן השתלמות – האם זה כדאי?
הפקדה מעל התקרה לקרן השתלמות – האם זה כדאי? מדריך מלא על תקרות 2026, מיסוי, הפקדות לשכירים ולעצמאים, חלופות השקעה ומה חשוב לבדוק לפני…
קראו עוד ←





