הפניקס קופת גמל, קרן השתלמות, פוליסת חיסכון, קרן פנסיה

הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח

הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח מדורג במקום 11 מתוך 11 בקרנות השתלמות במסלול אשראי ואג"ח לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎4.31%‎‎, ברבעון התחתון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־3 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.19%
מתחילת השנהתשואה2.42%
3 שניםתשואה מצטברת15.98%
5 שניםתשואה מצטברת14.83%
דמי ניהולמצבירה0.64%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח728.02
תאריך פתיחהוותק הקופהמאי 2001

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎4.31%‎‎, מתחת לממוצע בקרנות השתלמות במסלול אשראי ואג"ח בפער של ‎-1.56‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 11 מתוך 11 (ברבעון התחתון). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־3 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎20.35%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎8.28%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.19%
תשואה מתחילת השנה
2.42%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
15.98%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
14.83%
תשואה ממוצעת 3 שנים
5.07%
תשואה ממוצעת 5 שנים
2.8%
מדד שארפ ?
0.05
אלפא ?
0%
סטיית תקן ?
2.92%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.64%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
728 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
-14 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
82.2%

חשיפות ההשקעה

0.26%חשיפה למניות
20.35%חשיפה לחו"ל
8.28%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח היא קרן השתלמות המתמקדת באג״ח ובאשראי בניהול הפניקס פנסיה וגמל בע"מ. מקורות הביצוע המרכזיים הם ריבית, הצמדה ומרווחי אשראי, ולא עליית שווי מניות כמנוע עיקרי. ההבדלים בין מסלולים בקבוצה זו נובעים מהחלוקה בין אג״ח ממשלתיות לקונצרניות, איכות המנפיקים, המח״מ והיקף האשראי הלא סחיר.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

מסלול אג״חי אינו חסר סיכון: עליית ריבית עלולה להפחית את שווי האג״ח, והרעה ביכולת ההחזר של מנפיקים עלולה להרחיב מרווחי אשראי ולגרום להפסדים. הרכב הנכסים האחרון משלב אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, ולכן הוא חשוף הן לסיכון ריבית והן לסיכון אשראי.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות השתלמות · אשראי ואג"חהמסלול הנוכחיהפניקס השתלמות אשראי ואג"ח
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
41חודשים חיוביים
19חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 2.78%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה אוקטובר 2023, עם ירידה של 2.05%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.19%
יולי 2026-0.02%
יוני 2026+0.72%
מאי 2026+1.08%
אפריל 2026+0.63%
מרץ 2026-0.69%
פברואר 2026+0.28%
ינואר 2026+0.21%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.13%
נובמבר 2025+0.31%
אוקטובר 2025+0.66%
ספטמבר 2025+0.74%
אוגוסט 2025+0.72%
יולי 2025+0.31%
יוני 2025+1.4%
מאי 2025-0.2%
אפריל 2025+0.76%
מרץ 2025-0.06%
פברואר 2025+0.71%
ינואר 2025+0.34%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.59%
נובמבר 2024+1.02%
אוקטובר 2024+0.37%
ספטמבר 2024+0.61%
אוגוסט 2024+0.98%
יולי 2024+1.04%
יוני 2024+0.18%
מאי 2024-0.02%
אפריל 2024-0.43%
מרץ 2024+0.72%
פברואר 2024+0.35%
ינואר 2024+0.27%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.38%
נובמבר 2023+2.78%
אוקטובר 2023-2.05%
ספטמבר 2023-1.05%
אוגוסט 2023+0.55%
יולי 2023+0.5%
יוני 2023+0.48%
מאי 2023+1.23%
אפריל 2023+0.71%
מרץ 2023+0.53%
פברואר 2023-1.48%
ינואר 2023+1.26%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-0.26%
נובמבר 2022+0.53%
אוקטובר 2022+0.24%
ספטמבר 2022-1.42%
אוגוסט 2022-1.19%
יולי 2022+1.08%
יוני 2022+0.29%
מאי 2022-1.73%
אפריל 2022-0.41%
מרץ 2022-0.39%
פברואר 2022-1.1%
ינואר 2022-1.01%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021-0.06%
נובמבר 2021+0.55%
אוקטובר 2021+0.21%
ספטמבר 2021-0.02%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות44.99%
אג"ח ממשלתיות סחירות30.88%
הלוואות11.75%
מזומנים ושווי מזומנים4.65%
נכסים אחרים3.28%
אג"ח קונצרניות לא סחירות3.02%
קרנות נאמנות1.2%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות0.22%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים81.92%
נכסים לא סחירים18.08%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ85.03%
נכסים בחו"ל ובמט"ח14.97%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות השתלמות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות השתלמות במסלול אשראי ואג"ח לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 11 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 10 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קרנות השתלמות במסלול אשראי ואג"ח
1אינפיניטי השתלמות אשראי ואג"ח0.68%4.05%22.06%22.15%0.68%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
2אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"ח0.58%2.65%14.88%15.51%0.66%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
3מיטב השתלמות אשראי ואג"ח0.58%3.07%18.78%23.30%0.59%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
4מנורה מבטחים השתלמות מסלול אשראי ואג"ח0.58%3.99%21.92%29.70%0.47%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
5ילין לפידות קרן השתלמות מסלול אשראי ואג"ח0.40%2.57%16.42%18.93%0.68%ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ
6מגדל השתלמות מסלול אשראי ואג"ח0.40%2.89%17.12%13.50%0.56%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
7כלל השתלמות אשראי ואג"ח0.38%3.54%19.48%18.41%0.54%כלל פנסיה וגמל בע"מ
8מור קרן השתלמות לשכירים ולעצמאים - אשראי ואג"ח0.38%4.06%29.17%0.00%0.64%מור גמל ופנסיה בע"מ
9הראל השתלמות אשראי ואג"ח0.34%2.73%16.98%13.42%0.6%הראל פנסיה וגמל בע"מ
11אנליסט השתלמות אשראי ואג"ח0.11%3.19%17.02%14.27%0.61%אנליסט קופות גמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קרן ההשתלמות — הפניקס פנסיה וגמל בע"מ

לפי המידע הזמין, הפניקס פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
75%
ריבית
פריים מינוס 0.5% עד פריים +0.8%
תקופת ההלוואה
עד 84 חודשים

הערות: ניתן לקבל גרייס

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
45%
ריבית
פריים מינוס 0.5% עד פריים +0.8%
תקופת ההלוואה
עד 84 חודשים

הערות: ניתן לקבל גרייס

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?

בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו שלילית של 14.1 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 12 מתוך 13; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.

מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?

המסלול מנהל 728 מיליון ₪ ומדורג במקום 2 מתוך 13 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.

מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?

במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של ‎‎20.35%‎‎ וחשיפה למט״ח של ‎‎8.28%‎‎. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.