לוגו של כלל ביטוח לוגו אייקון

קופה כללית לפיצויים

  • מ.ה.239
  • מסלול השקעהכללי
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 8 מתוך 20 במסלול כללי

קופה כללית לפיצויים מדורג במקום 3 מתוך 20 בקופות גמל מרכזיות לפיצויים במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎14.15%‎‎, ברבעון העליון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־10 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.11%
מתחילת השנהתשואה7.73%
3 שניםתשואה מצטברת41.54%
5 שניםתשואה מצטברת40.04%
דמי ניהולמצבירה0.9%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח603.3

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־10 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. הפערים הם ‎+3.49‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎+0.37‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
  • בחודש הדיווח נרשמה במסלול צבירה נטו שלילית של 4.2 מיליון ₪, מקום 25 מתוך 27 בקבוצה. זהו נתון על תנועת כספים בחודש אחד, לא מדד לביצועים עתידיים.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.11%
תשואה מתחילת השנה
7.73%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
41.54%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
40.04%
תשואה ממוצעת 3 שנים
12.28%
תשואה ממוצעת 5 שנים
6.97%
מדד שארפ ?
0.97
אלפא ?
-0.12%
סטיית תקן ?
5.92%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.9%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
603 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
-4 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
87.1%

חשיפות ההשקעה

46.11%חשיפה למניות
39.79%חשיפה לחו"ל
19.78%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

קופה כללית לפיצויים היא קופת גמל בניהול אקטיבי של כלל פנסיה וגמל בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי משמעותי, פיזור מהותי לחו"ל, רגישות לשינויים בשערי החליפין. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל מרכזיות לפיצויים · כלליהמסלול הנוכחיקופה כללית לפיצויים
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
41חודשים חיוביים
19חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 3.93%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 3.92%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.11%
יולי 2026-0.68%
יוני 2026-0.07%
מאי 2026+2.3%
אפריל 2026+3.93%
מרץ 2026-2.29%
פברואר 2026+0.86%
ינואר 2026+2.46%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.88%
נובמבר 2025+1.34%
אוקטובר 2025+1.5%
ספטמבר 2025+2.11%
אוגוסט 2025+0.88%
יולי 2025+0.86%
יוני 2025+3.55%
מאי 2025+2.18%
אפריל 2025+0.7%
מרץ 2025-1.24%
פברואר 2025+0.1%
ינואר 2025+1.45%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.82%
נובמבר 2024+1.87%
אוקטובר 2024+0.4%
ספטמבר 2024+1.78%
אוגוסט 2024+0.86%
יולי 2024+1.55%
יוני 2024+0.7%
מאי 2024+0.82%
אפריל 2024-1.49%
מרץ 2024+2.33%
פברואר 2024+2.08%
ינואר 2024+0.04%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.77%
נובמבר 2023+3.26%
אוקטובר 2023-3.22%
ספטמבר 2023-1.16%
אוגוסט 2023-0.39%
יולי 2023+2.31%
יוני 2023+1.27%
מאי 2023+0.64%
אפריל 2023+1.57%
מרץ 2023+0.2%
פברואר 2023-1.8%
ינואר 2023+1.99%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.57%
נובמבר 2022+0.72%
אוקטובר 2022+1.75%
ספטמבר 2022-3.92%
אוגוסט 2022-0.87%
יולי 2022+2.91%
יוני 2022-2.14%
מאי 2022-2.71%
אפריל 2022-1.2%
מרץ 2022+0.4%
פברואר 2022-0.38%
ינואר 2022-1.42%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.58%
נובמבר 2021-0.74%
אוקטובר 2021+2.07%
ספטמבר 2021-0.98%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי קופה כללית לפיצויים מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות34.31%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות23.39%
אג"ח ממשלתיות סחירות18.27%
מזומנים ושווי מזומנים10.05%
קרנות נאמנות6.91%
נכסים אחרים3.03%
הלוואות2.36%
פיקדונות1.32%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.35%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים91.42%
נכסים לא סחירים8.58%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ66.27%
נכסים בחו"ל ובמט"ח33.73%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל מרכזיות לפיצויים באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל מרכזיות לפיצויים במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 27 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 8 לפי התשואה החודשית האחרונה. מוצגות 15 החלופות הראשונות.

השוואת קופות גמל מרכזיות לפיצויים במסלול כללי
1אלטשולר שחם לפנסיה תקציבית מסלול כללי1.88%6.22%37.90%32.95%0.14%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
2אלטשולר שחם פיצויים כללי1.80%5.89%34.88%33.40%0.64%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
3מיטב פיצויים - כללי1.35%6.42%42.65%45.35%0.71%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
4מנורה מרכזית לפיצויים כללי1.25%6.72%42.27%41.10%0.34%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
5הראל קמ"פ מסלול כללי1.20%7.49%39.56%41.31%0.63%הראל פנסיה וגמל בע"מ
6ילין לפידות קופה מרכזית לפיצויים כללי ב'1.19%5.77%37.02%40.05%0.35%ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ
7הראל קופה לפנסיה תקציבית1.12%7.39%41.07%41.72%1.33%הראל פנסיה וגמל בע"מ
9מנורה מבטחים משתתפת בפנסיה תקציבית1.08%5.50%30.86%32.27%0.3%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
10מגדל-קופ"ג מרכזית לפיצויים1.03%6.30%39.79%39.28%0.85%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
11כלל פיצויים למעסיק0.96%7.49%41.41%42.40%0.78%כלל פנסיה וגמל בע"מ
12הפניקס מרכזית לפיצויים0.93%5.35%39.14%39.24%0.55%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
13מבטחים מרכזית לפיצויים0.92%5.40%32.17%29.40%0.78%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
14הפניקס מרכזית לפיצויים מחקה מדדים0.87%5.68%38.68%38.13%0.58%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
15מיטב מרכזית להשתתפות בפנסיה תקציבית כללי0.83%4.23%29.21%32.02%1.71%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
16ילין לפידות קופה מרכזית לפיצויים0.69%3.58%23.63%25.28%0.62%ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל — כלל פנסיה וגמל בע"מ

לפי המידע הזמין, כלל פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — 6 עד 36 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.5% או צמוד+2.1% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
תקופת ההלוואה
6 עד 36 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

שפיצר בריבית פריים — 37 עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.3% או צמוד+2.3% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
תקופת ההלוואה
37 עד 60 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

שפיצר בריבית פריים — 61 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.2% או צמוד+2.6% או ריבית קבועה לא צמודה 5.1%
תקופת ההלוואה
61 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — 6 עד 36 חודשים

שיעור מימון מרבי
30%
ריבית
פריים מינוס 0.5% או צמוד+2.1% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
תקופת ההלוואה
6 עד 36 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

שפיצר בריבית פריים — 37 עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
30%
ריבית
פריים מינוס 0.3% או צמוד+2.3% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
תקופת ההלוואה
37 עד 60 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

שפיצר בריבית פריים — 61 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
30%
ריבית
פריים מינוס 0.2% או צמוד+2.6% או ריבית קבועה לא צמודה 5.1%
תקופת ההלוואה
61 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪
בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.90%‎‎, לעומת ‎‎0.53%‎‎ בממוצע בקרב 26 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎+0.37‎ נקודות אחוז.

מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?

בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו שלילית של 4.2 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 25 מתוך 27; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.