לוגו אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה

מסלול בסיסי למקבלי קצבה

  • מ.ה.14043
  • מסלול השקעהכללי
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 7 מתוך 27 במסלול כללי

מסלול בסיסי למקבלי קצבה מדורג במקום 6 מתוך 27 בקרנות פנסיה מקיפות במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎13.54%‎‎, ברבעון העליון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול במסלול בסיסי למקבלי קצבה הם ‎‎0.18%‎‎ מצבירה ו־‎‎1.00%‎‎ מהפקדה, לעומת ‎‎0.14%‎‎ ו־‎‎1.48%‎‎ בממוצע בקבוצה, בהתאמה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.03%
מתחילת השנהתשואה8.69%
3 שניםתשואה מצטברת38.58%
דמי ניהולמצבירה0.18%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח25.11
תאריך פתיחהוותק הקופהמרץ 2022

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • בהשוואה לקרנות פנסיה מקיפות במסלול כללי, פער התשואה המדווחת הוא ‎+5.22‎ נקודות אחוז. במקביל, הפער בדמי הניהול מהצבירה הוא ‎+0.04‎ נקודות אחוז והפער בדמי הניהול מההפקדה הוא ‎-0.48‎ נקודות אחוז. הרכיבים מוצגים בנפרד ואינם מהווים חישוב עלות אישית.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־10 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.

מה כדאי להביא בחשבון

  • החשיפה למניות עומדת על ‎‎25.57%‎‎; ‎9.31‎ נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. זהו שינוי או פער מהותי שכדאי להביא בחשבון בהשוואת מאפייני ההשקעה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.03%
תשואה מתחילת השנה
8.69%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
38.58%
תשואה ממוצעת 3 שנים
11.49%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.18%
דמי ניהול מהפקדה
1%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
25 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
10 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
77.3%

חשיפות ההשקעה

25.57%חשיפה למניות
9.15%חשיפה לחו"ל
4.63%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מסלול בסיסי למקבלי קצבה היא קרן פנסיה בניהול אקטיבי של אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World ו־ת"א 125.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי משמעותי, חשיפה מסוימת לשווקים בחו"ל, רכיב נזילות גבוה יחסית. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה מקיפות · כלליהמסלול הנוכחימסלול בסיסי למקבלי קצבה
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: אוגוסט 2022 – אוגוסט 2026
49חודשים זמינים
41חודשים חיוביים
8חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 3.06%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 1.61%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.03%
יולי 2026+0.66%
יוני 2026-0.94%
מאי 2026+2.52%
אפריל 2026+3.06%
מרץ 2026-0.65%
פברואר 2026+0.85%
ינואר 2026+1.92%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.83%
נובמבר 2025+1.04%
אוקטובר 2025+0.82%
ספטמבר 2025+1.7%
אוגוסט 2025+0.97%
יולי 2025+1.02%
יוני 2025+1.65%
מאי 2025+2.13%
אפריל 2025+1.1%
מרץ 2025-1.31%
פברואר 2025+0.64%
ינואר 2025+0.65%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.32%
נובמבר 2024+1.53%
אוקטובר 2024+0.55%
ספטמבר 2024+1.38%
אוגוסט 2024+1.06%
יולי 2024+0.64%
יוני 2024+0.83%
מאי 2024+1.17%
אפריל 2024+0.04%
מרץ 2024+1.37%
פברואר 2024+1.36%
ינואר 2024+0.79%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.16%
נובמבר 2023+2.22%
אוקטובר 2023-1.14%
ספטמבר 2023-0.04%
אוגוסט 2023+0.56%
יולי 2023+1.52%
יוני 2023+1.21%
מאי 2023+1.75%
אפריל 2023+1.41%
מרץ 2023+1.25%
פברואר 2023-0.47%
ינואר 2023+0.71%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-0.6%
נובמבר 2022+0.4%
אוקטובר 2022+1.09%
ספטמבר 2022-1.61%
אוגוסט 2022+0.37%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מסלול בסיסי למקבלי קצבה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
פיקדונות109.6%
אג"ח מיועדות46.04%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות25.56%
מזומנים ושווי מזומנים22.67%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות18.76%
אג"ח ממשלתיות סחירות4.75%
נכסים אחרים-127.38%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים132.27%
נכסים לא סחירים-32.27%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ98.52%
נכסים בחו"ל ובמט"ח1.48%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ואג"ח ממשלתיות73.47%
מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות25.56%
אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת18.76%
השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת-17.79%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה מקיפות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה מקיפות במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 27 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 7 לפי התשואה החודשית האחרונה. מוצגות 15 החלופות הראשונות.

השוואת קרנות פנסיה מקיפות במסלול כללי
1מנורה מבטחים פנסיה - כללי1.29%7.45%44.27%57.66%0.15%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
2הראל פנסיה - מנוף כללי1.17%7.84%40.02%51.75%0.16%הראל פנסיה וגמל בע"מ
3הראל פנסיה - גילעד כללי1.16%7.97%39.98%51.45%0.16%הראל פנסיה וגמל בע"מ
4כלל פנסיה מסלול בסיסי למקבלי קצבה1.08%6.13%29.52%47.30%0.14%כלל פנסיה וגמל בע"מ
5אלטשולר שחם פנסיה מקיפה למקבלי קצבה קיימים1.05%4.28%28.38%47.22%0.15%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
6מיטב פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבה1.05%5.44%30.90%46.99%0.11%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
8אלטשולר שחם פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבה0.99%4.69%28.22%45.79%0.15%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
9כלל פנסיה כללי0.96%8.53%45.39%55.71%0.14%כלל פנסיה וגמל בע"מ
10מנורה מבטחים פנסיה - מסלול בסיסי למקבלי קצבה0.90%5.53%30.56%48.53%0.15%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
11מגדל מקפת אישית כללי0.86%7.45%42.65%56.78%0.14%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
12הראל פנסיה - בסיסי למקבלי קצבה0.77%5.15%28.05%44.10%0.16%הראל פנסיה וגמל בע"מ
13מור פנסיה מקיפה - מסלול בסיסי למקבלי קצבה0.71%7.75%33.62%0.00%0.19%מור גמל ופנסיה בע"מ
14מגדל מקפת אישית בסיסי למקבלי קצבה0.68%5.49%29.98%47.18%0.14%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
15הפניקס פנסיה מקיפה - מסלול בסיסי למקבלי קצבה0.67%4.93%31.07%46.79%0.14%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
16מסלול קצבה לזכאים קיימים0.62%4.12%20.04%34.17%0.14%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202208 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ושני רכיבי דמי הניהול?

פער התשואה לתקופה הוא ‎+5.22‎ נקודות אחוז, פער דמי הניהול מהצבירה הוא ‎+0.04‎ נקודות אחוז, ופער דמי הניהול מההפקדה הוא ‎-0.48‎ נקודות אחוז. התשואה אינה מותאמת לסיכון, והעלות בפועל תלויה בנתוני החוסך.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־10 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.

האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?

החשיפה למניות עומדת על ‎‎25.57%‎‎. ‎9.31‎ נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.