הפניקס קופת גמל, קרן השתלמות, פוליסת חיסכון, קרן פנסיה

הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)

הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד ‎25%‎ מניות) מדורג במקום 8 מתוך 10 בקרנות השתלמות במסלול עד ‎25%‎ מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎5.92%‎‎, ברבעון התחתון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־5 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.29%
מתחילת השנהתשואה2.81%
3 שניםתשואה מצטברת21.91%
5 שניםתשואה מצטברת21.7%
דמי ניהולמצבירה0.63%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח2,763.11
תאריך פתיחהוותק הקופהפברואר 2005

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת נמוכה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם ‎-1.27‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎+0.06‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־5 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎32.06%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎15.06%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.29%
תשואה מתחילת השנה
2.81%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
21.91%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
21.7%
תשואה ממוצעת 3 שנים
6.83%
תשואה ממוצעת 5 שנים
4.01%
מדד שארפ ?
0.54
אלפא ?
-0.12%
סטיית תקן ?
3.18%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.63%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
2,763 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
-34 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
74.2%

חשיפות ההשקעה

12.83%חשיפה למניות
32.06%חשיפה לחו"ל
15.06%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) היא קרן השתלמות אג״חית בניהול הפניקס פנסיה וגמל בע"מ, עם אפשרות להחזיק רכיב מנייתי בשיעור שאינו עולה על 25%. עיקר התיק נשען בדרך כלל על אג״ח ממשלתיות, אג״ח קונצרניות, אשראי ומזומן, בעוד שהמניות משמשות רכיב משלים. תקרת המניות מבהירה שזה אינו מסלול מנייתי, אך גם לא מסלול אג״חי טהור.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

התנהגות המסלול מושפעת בעיקר משינויים בריבית, ממח״מ האג״ח ומאיכות האשראי של המנפיקים. הרכיב המנייתי עשוי לתרום בתקופות של עליות בשוק, אך גם להגדיל את התנודתיות בתקופות ירידה. לכן חשוב להבחין בין התקרה המותרת לבין החשיפה המנייתית בפועל בתקופת הדיווח האחרונה.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות השתלמות · עד 25% מניותהמסלול הנוכחיהפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
45חודשים חיוביים
15חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 2.12%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 2.21%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.29%
יולי 2026+0.15%
יוני 2026+0.7%
מאי 2026+0.89%
אפריל 2026+0.93%
מרץ 2026-0.81%
פברואר 2026+0.44%
ינואר 2026+0.2%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.8%
נובמבר 2025+0.51%
אוקטובר 2025+0.76%
ספטמבר 2025+0.92%
אוגוסט 2025+0.86%
יולי 2025+0.59%
יוני 2025+1.51%
מאי 2025+0.31%
אפריל 2025+0.65%
מרץ 2025+0.22%
פברואר 2025+0.37%
ינואר 2025+0.48%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.94%
נובמבר 2024+1.27%
אוקטובר 2024+0.47%
ספטמבר 2024+0.96%
אוגוסט 2024+0.94%
יולי 2024+0.98%
יוני 2024+0.36%
מאי 2024+0.43%
אפריל 2024-0.51%
מרץ 2024+1.31%
פברואר 2024+0.77%
ינואר 2024+0.3%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.58%
נובמבר 2023+2.12%
אוקטובר 2023-1.88%
ספטמבר 2023-0.85%
אוגוסט 2023+0.41%
יולי 2023+1.13%
יוני 2023+0.78%
מאי 2023+1.09%
אפריל 2023+1.06%
מרץ 2023+0.05%
פברואר 2023-1.29%
ינואר 2023+1.41%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-0.38%
נובמבר 2022+0.57%
אוקטובר 2022+0.57%
ספטמבר 2022-2.21%
אוגוסט 2022-0.78%
יולי 2022+1.51%
יוני 2022-0.63%
מאי 2022-2.01%
אפריל 2022-0.45%
מרץ 2022-0.38%
פברואר 2022-1.31%
ינואר 2022-1.19%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.3%
נובמבר 2021+0.47%
אוקטובר 2021+0.55%
ספטמבר 2021-0.31%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות34.29%
אג"ח ממשלתיות סחירות19.78%
הלוואות13.95%
נכסים אחרים13.09%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות8.58%
מזומנים ושווי מזומנים6.73%
אג"ח קונצרניות לא סחירות3.04%
קרנות נאמנות0.83%
פיקדונות-0.28%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים68.14%
נכסים לא סחירים31.86%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ76.31%
נכסים בחו"ל ובמט"ח23.69%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות השתלמות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות השתלמות במסלול עד 25% מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 10 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 10 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קרנות השתלמות במסלול עד 25% מניות
1מיטב השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)1.01%4.69%30.53%31.35%0.57%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
2אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.96%4.18%21.99%22.17%0.7%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
3מור קרן השתלמות לשכירים ולעצמאים - אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.92%4.61%27.44%33.60%0.68%מור גמל ופנסיה בע"מ
4כלל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות(עד 25% מניות)0.85%4.99%27.41%24.60%0.51%כלל פנסיה וגמל בע"מ
5אינפיניטי השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.84%4.61%26.84%27.17%0.34%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
6מנורה מבטחים השתלמות מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.55%2.63%14.55%13.51%0.62%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
7ילין לפידות קרן השתלמות מסלול אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.42%2.73%23.74%27.90%0.7%ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ
8אנליסט קרן השתלמות - אשראי ואג"ח עד 25% מניות0.36%4.35%26.72%25.69%0.5%אנליסט קופות גמל בע"מ
9הראל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.32%3.00%17.98%20.43%0.55%הראל פנסיה וגמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קרן ההשתלמות — הפניקס פנסיה וגמל בע"מ

לפי המידע הזמין, הפניקס פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
75%
ריבית
פריים מינוס 0.5% עד פריים +0.8%
תקופת ההלוואה
עד 84 חודשים

הערות: ניתן לקבל גרייס

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
45%
ריבית
פריים מינוס 0.5% עד פריים +0.8%
תקופת ההלוואה
עד 84 חודשים

הערות: ניתן לקבל גרייס

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת נמוכה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.63%‎‎, לעומת ‎‎0.57%‎‎ בממוצע בקרב 9 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎+0.06‎ נקודות אחוז.

מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?

בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו שלילית של 33.9 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 8 מתוך 10; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.