הראל ביטוח לוגו

קרן החיסכון לצבא הקבע אשראי ואג"ח

החשיפה לחו״ל היא ‎‎28.25%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎4.45%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.19%
מתחילת השנהתשואה2.35%
3 שניםתשואה מצטברת13.71%
5 שניםתשואה מצטברת8.17%
דמי ניהולמצבירה0.19%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח138.15
תאריך פתיחהוותק הקופהנובמבר 2008

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎28.25%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎4.45%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
  • התשואות ל־3 ול־5 שנים הן ‎‎13.71%‎‎ ו־‎‎8.17%‎‎, בהתאמה. אלו תשואות מצטברות לתקופות באורכים שונים וחופפות; הפער ביניהן אינו תשואה שנתית.
  • במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.19%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎0.00%‎‎. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.19%
תשואה מתחילת השנה
2.35%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
13.71%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
8.17%
תשואה ממוצעת 3 שנים
4.38%
תשואה ממוצעת 5 שנים
1.58%
מדד שארפ ?
-0.38
אלפא ?
-1.32%
סטיית תקן ?
2.8%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.19%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
138 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
0 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
77.5%

חשיפות ההשקעה

7.33%חשיפה למניות
28.25%חשיפה לחו"ל
4.45%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

קרן החיסכון לצבא הקבע אשראי ואג"ח היא קרן השתלמות המתמקדת באג״ח ובאשראי בניהול קרן החסכון לצבא הקבע - חברה לניהול קופות גמל בע"מ. מקורות הביצוע המרכזיים הם ריבית, הצמדה ומרווחי אשראי, ולא עליית שווי מניות כמנוע עיקרי. ההבדלים בין מסלולים בקבוצה זו נובעים מהחלוקה בין אג״ח ממשלתיות לקונצרניות, איכות המנפיקים, המח״מ והיקף האשראי הלא סחיר.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

מסלול אג״חי אינו חסר סיכון: עליית ריבית עלולה להפחית את שווי האג״ח, והרעה ביכולת ההחזר של מנפיקים עלולה להרחיב מרווחי אשראי ולגרום להפסדים. הרכב הנכסים האחרון משלב אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, ולכן הוא חשוף הן לסיכון ריבית והן לסיכון אשראי.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות השתלמות · אשראי ואג"חהמסלול הנוכחיקרן החיסכון לצבא הקבע אשראי ואג"ח
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
37חודשים חיוביים
23חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אוגוסט 2024, עם תשואה של 1.5%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה פברואר 2023, עם ירידה של 1.82%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.19%
יולי 2026+0.35%
יוני 2026+0.12%
מאי 2026+0.53%
אפריל 2026+1.24%
מרץ 2026-1.04%
פברואר 2026+0.45%
ינואר 2026+0.5%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.07%
נובמבר 2025-0.07%
אוקטובר 2025+0.97%
ספטמבר 2025+0.97%
אוגוסט 2025+0.54%
יולי 2025+0.37%
יוני 2025+1.47%
מאי 2025+0.26%
אפריל 2025+0.63%
מרץ 2025-0.32%
פברואר 2025+0.55%
ינואר 2025+0.33%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.01%
נובמבר 2024+0.54%
אוקטובר 2024+0.18%
ספטמבר 2024+0.59%
אוגוסט 2024+1.5%
יולי 2024+0.93%
יוני 2024+0.4%
מאי 2024-0.1%
אפריל 2024-0.39%
מרץ 2024+0.78%
פברואר 2024-0.41%
ינואר 2024+0.19%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.31%
נובמבר 2023+1.49%
אוקטובר 2023-1.36%
ספטמבר 2023-0.82%
אוגוסט 2023-0.25%
יולי 2023-0.82%
יוני 2023+0.19%
מאי 2023+0.66%
אפריל 2023+0.66%
מרץ 2023-0.31%
פברואר 2023-1.82%
ינואר 2023+1.43%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-0.36%
נובמבר 2022+0.69%
אוקטובר 2022-0.07%
ספטמבר 2022-1.57%
אוגוסט 2022-1.06%
יולי 2022+1.1%
יוני 2022+0.19%
מאי 2022-1.36%
אפריל 2022-0.7%
מרץ 2022-0.07%
פברואר 2022-1.33%
ינואר 2022-1.25%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021-0.06%
נובמבר 2021+0.87%
אוקטובר 2021+0.45%
ספטמבר 2021-0.11%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי קרן החיסכון לצבא הקבע אשראי ואג"ח מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח ממשלתיות סחירות27.45%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות26.01%
הלוואות17.12%
נכסים אחרים11.92%
מזומנים ושווי מזומנים7.02%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות5.1%
קרנות נאמנות4.85%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.52%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים70.62%
נכסים לא סחירים29.38%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ73%
נכסים בחו"ל ובמט"ח27%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

כיצד נכון לקרוא את התשואות ל־3 ול־5 שנים?

המסלול מציג תשואה מצטברת של ‎‎13.71%‎‎ ל־3 שנים ושל ‎‎8.17%‎‎ ל־5 שנים. התקופה הקצרה כלולה בארוכה. לחישוב תשואה שנתית ממוצעת נדרש חישוב גאומטרי, ולא חלוקה פשוטה במספר השנים. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות עתידיות.

האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?

הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.19%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎0.00%‎‎, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.

מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?

במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של ‎‎28.25%‎‎ וחשיפה למט״ח של ‎‎4.45%‎‎. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.