מיטב לוגו

מיטב השתלמות אשראי ואג"ח

מיטב השתלמות אשראי ואג"ח מדורג במקום 5 מתוך 11 בקרנות השתלמות במסלול אשראי ואג"ח לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎5.66%‎‎, במחצית העליונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־6 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.58%
מתחילת השנהתשואה3.07%
3 שניםתשואה מצטברת18.78%
5 שניםתשואה מצטברת23.3%
דמי ניהולמצבירה0.59%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח1,090.18
תאריך פתיחהוותק הקופהיולי 2007

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • מיטב השתלמות אשראי ואג"ח הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎5.66%‎‎, קרובה לממוצע בקרנות השתלמות במסלול אשראי ואג"ח בפער של ‎-0.08‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 5 מתוך 11 (במחצית העליונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־6 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎22.68%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎7.49%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.58%
תשואה מתחילת השנה
3.07%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
18.78%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
23.3%
תשואה ממוצעת 3 שנים
5.9%
תשואה ממוצעת 5 שנים
4.28%
מדד שארפ ?
0.68
אלפא ?
1.32%
סטיית תקן ?
2.08%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.59%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
1,090 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
14 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
80.3%

חשיפות ההשקעה

3.89%חשיפה למניות
22.68%חשיפה לחו"ל
7.49%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מיטב השתלמות אשראי ואג"ח היא קרן השתלמות המתמקדת באג״ח ובאשראי בניהול מיטב גמל ופנסיה בע"מ. מקורות הביצוע המרכזיים הם ריבית, הצמדה ומרווחי אשראי, ולא עליית שווי מניות כמנוע עיקרי. ההבדלים בין מסלולים בקבוצה זו נובעים מהחלוקה בין אג״ח ממשלתיות לקונצרניות, איכות המנפיקים, המח״מ והיקף האשראי הלא סחיר. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World, MSCI World Real Estate Index, מדד אג״ח ממשלתי כללי ו־Barclays Global Aggregate Corporate Bond Index. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם הלוואות לעמיתים, קרנות השקעה, תשתיות ו־נדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

מסלול אג״חי אינו חסר סיכון: עליית ריבית עלולה להפחית את שווי האג״ח, והרעה ביכולת ההחזר של מנפיקים עלולה להרחיב מרווחי אשראי ולגרום להפסדים. הרכב הנכסים האחרון משלב אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, ולכן הוא חשוף הן לסיכון ריבית והן לסיכון אשראי.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות השתלמות · אשראי ואג"חהמסלול הנוכחימיטב השתלמות אשראי ואג"ח
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
46חודשים חיוביים
14חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 1.76%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מאי 2022, עם ירידה של 1.26%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.58%
יולי 2026-0.05%
יוני 2026+0.71%
מאי 2026+0.79%
אפריל 2026+0.83%
מרץ 2026-0.61%
פברואר 2026+0.31%
ינואר 2026+0.48%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.47%
נובמבר 2025+0.52%
אוקטובר 2025+0.75%
ספטמבר 2025+0.75%
אוגוסט 2025+0.97%
יולי 2025+0.35%
יוני 2025+1.29%
מאי 2025-0.1%
אפריל 2025+0.5%
מרץ 2025+0.18%
פברואר 2025+0.61%
ינואר 2025+0.31%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.61%
נובמבר 2024+1.08%
אוקטובר 2024+0.02%
ספטמבר 2024+0.77%
אוגוסט 2024+0.92%
יולי 2024+1.11%
יוני 2024+0.43%
מאי 2024+0.24%
אפריל 2024-0.33%
מרץ 2024+0.78%
פברואר 2024+0.08%
ינואר 2024+0.4%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.12%
נובמבר 2023+1.76%
אוקטובר 2023-0.73%
ספטמבר 2023-0.6%
אוגוסט 2023+0.6%
יולי 2023+0.5%
יוני 2023+0.31%
מאי 2023+1.02%
אפריל 2023+0.71%
מרץ 2023+0.68%
פברואר 2023-1.18%
ינואר 2023+1.01%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-0.2%
נובמבר 2022+0.58%
אוקטובר 2022+0.26%
ספטמבר 2022-0.82%
אוגוסט 2022-0.48%
יולי 2022+0.73%
יוני 2022+0.31%
מאי 2022-1.26%
אפריל 2022-0.23%
מרץ 2022+0.47%
פברואר 2022-0.15%
ינואר 2022-0.63%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+0.14%
נובמבר 2021+0.57%
אוקטובר 2021+0.62%
ספטמבר 2021+0.23%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מיטב השתלמות אשראי ואג"ח מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות34.26%
אג"ח ממשלתיות סחירות31.41%
נכסים אחרים12.72%
הלוואות7.27%
אג"ח קונצרניות לא סחירות3.91%
מזומנים ושווי מזומנים3.58%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות3.44%
קרנות נאמנות3.41%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים77.16%
נכסים לא סחירים22.84%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ75.71%
נכסים בחו"ל ובמט"ח24.29%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות השתלמות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות השתלמות במסלול אשראי ואג"ח לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 11 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 3 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קרנות השתלמות במסלול אשראי ואג"ח
1אינפיניטי השתלמות אשראי ואג"ח0.68%4.05%22.06%22.15%0.68%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
2אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"ח0.58%2.65%14.88%15.51%0.66%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
4מנורה מבטחים השתלמות מסלול אשראי ואג"ח0.58%3.99%21.92%29.70%0.47%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
5ילין לפידות קרן השתלמות מסלול אשראי ואג"ח0.40%2.57%16.42%18.93%0.68%ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ
6מגדל השתלמות מסלול אשראי ואג"ח0.40%2.89%17.12%13.50%0.56%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
7כלל השתלמות אשראי ואג"ח0.38%3.54%19.48%18.41%0.54%כלל פנסיה וגמל בע"מ
8מור קרן השתלמות לשכירים ולעצמאים - אשראי ואג"ח0.38%4.06%29.17%0.00%0.64%מור גמל ופנסיה בע"מ
9הראל השתלמות אשראי ואג"ח0.34%2.73%16.98%13.42%0.6%הראל פנסיה וגמל בע"מ
10הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח0.19%2.42%15.98%14.83%0.64%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
11אנליסט השתלמות אשראי ואג"ח0.11%3.19%17.02%14.27%0.61%אנליסט קופות גמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קרן ההשתלמות — מיטב גמל ופנסיה בע"מ

לפי המידע הזמין, מיטב גמל ופנסיה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
30,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
50%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
30,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

האם מיקום המסלול משתנה בין טווחי הזמן?

לפי תשואה מצטברת ל־3 שנים המסלול מדורג במקום 5 מתוך 11, ולפי 5 שנים במקום 2 מתוך 10. הפער מלמד שהתמונה היחסית תלויה בטווח המדידה; שני המיקומים מבוססים על תשואה מדווחת ואינם מותאמים לסיכון.

מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?

בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו חיובית של 13.8 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 1 מתוך 13; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.

מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?

המסלול מנהל 1,090 מיליון ₪ ומדורג במקום 1 מתוך 13 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.