
קרן השתלמות של עובדי חברת החשמל לישראל בע"מ
- מ.ה.423
- מסלול השקעהכללי
- קהל מטרהעובדי מפעל/גוף מסויים
- רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
החשיפה לחו״ל היא 40.62% והחשיפה למט״ח היא 18.13%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- החשיפה לחו״ל היא 40.62% והחשיפה למט״ח היא 18.13%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
- התשואות ל־3 ול־5 שנים הן 44.85% ו־48.04%, בהתאמה. אלו תשואות מצטברות לתקופות באורכים שונים וחופפות; הפער ביניהן אינו תשואה שנתית.
- במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.34% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 0.00%. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 1.29%
- תשואה מתחילת השנה
- 7.2%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 44.85%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 48.04%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 13.15%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 8.16%
- מדד שארפ ?
- 1.14
- אלפא ?
- 1.2%
- סטיית תקן ?
- 5.88%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.34%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 810 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- -2 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 86.4%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
קרן השתלמות של עובדי חברת החשמל לישראל בע"מ היא קרן השתלמות בניהול אקטיבי של החברה המנהלת של קרן השתלמות של עובדי חברת החשמל לישראל בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי משמעותי, פיזור מהותי לחו"ל, רגישות לשינויים בשערי החליפין. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.08%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 3.54%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +1.29% |
| יולי 2026 | -0.7% |
| יוני 2026 | -0.74% |
| מאי 2026 | +2.16% |
| אפריל 2026 | +4.08% |
| מרץ 2026 | -2.29% |
| פברואר 2026 | +1.14% |
| ינואר 2026 | +2.19% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +1.2% |
| נובמבר 2025 | +0.81% |
| אוקטובר 2025 | +1.69% |
| ספטמבר 2025 | +2.26% |
| אוגוסט 2025 | +1.04% |
| יולי 2025 | +1.65% |
| יוני 2025 | +3.66% |
| מאי 2025 | +2.59% |
| אפריל 2025 | +0.56% |
| מרץ 2025 | -1.05% |
| פברואר 2025 | -0.21% |
| ינואר 2025 | +1.3% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.72% |
| נובמבר 2024 | +2.06% |
| אוקטובר 2024 | +0.35% |
| ספטמבר 2024 | +1.68% |
| אוגוסט 2024 | +0.64% |
| יולי 2024 | +0.46% |
| יוני 2024 | +1.66% |
| מאי 2024 | +1.82% |
| אפריל 2024 | -1.29% |
| מרץ 2024 | +1.97% |
| פברואר 2024 | +2.21% |
| ינואר 2024 | +0.58% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +2.49% |
| נובמבר 2023 | +2.76% |
| אוקטובר 2023 | -1.85% |
| ספטמבר 2023 | -1.26% |
| אוגוסט 2023 | +0.13% |
| יולי 2023 | +2.53% |
| יוני 2023 | +1.86% |
| מאי 2023 | +1.16% |
| אפריל 2023 | +1.73% |
| מרץ 2023 | +0.89% |
| פברואר 2023 | -1.96% |
| ינואר 2023 | +1.62% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -2.07% |
| נובמבר 2022 | +0.31% |
| אוקטובר 2022 | +1.72% |
| ספטמבר 2022 | -3.54% |
| אוגוסט 2022 | -1.2% |
| יולי 2022 | +2.76% |
| יוני 2022 | -2.23% |
| מאי 2022 | -2.76% |
| אפריל 2022 | -1.14% |
| מרץ 2022 | +0.99% |
| פברואר 2022 | -0.95% |
| ינואר 2022 | -1.67% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +2.05% |
| נובמבר 2021 | +0.58% |
| אוקטובר 2021 | +2.5% |
| ספטמבר 2021 | -0.73% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי קרן השתלמות של עובדי חברת החשמל לישראל בע"מ מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 41.33% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 23.52% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 16.26% |
| נכסים אחרים | 12.62% |
| הלוואות | 2.31% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 1.85% |
| קרנות נאמנות | 1.8% |
| אג"ח קונצרניות לא סחירות | 0.32% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 84.93% |
| נכסים לא סחירים | 15.07% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 69.16% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 30.84% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קרנות השתלמות באותו מסלול השקעה
השוו בין קרנות השתלמות במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 4 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 2 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 1.30% | 5.95% | 41.78% | 44.37% | 0.38% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | |
| 3 | 1.01% | 6.96% | 37.65% | 42.32% | 0.21% | קרן החסכון לצבא הקבע - חברה לניהול קופות גמל בע"מ | |
| 4 | 0.94% | 6.54% | 32.98% | 40.20% | 0.44% | חברת הגמל לעובדי האוניברסיטה העברית בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קרנות השתלמותמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
כיצד נכון לקרוא את התשואות ל־3 ול־5 שנים?
המסלול מציג תשואה מצטברת של 44.85% ל־3 שנים ושל 48.04% ל־5 שנים. התקופה הקצרה כלולה בארוכה. לחישוב תשואה שנתית ממוצעת נדרש חישוב גאומטרי, ולא חלוקה פשוטה במספר השנים. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות עתידיות.
האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?
הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.34% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 0.00%, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 40.62% וחשיפה למט״ח של 18.13%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
המשיכו לקרוא על קרנות השתלמות
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קרן השתלמות IRA – המדריך המלא לניהול אישי, דמי ניהול והשוואה
קרן השתלמות IRA מאפשרת לנהל את כספי ההשתלמות באופן אישי ולבחור ניירות ערך, קרנות סל ומדדים. כך בודקים התאמה, דמי ניהול, יתרונות, חסרונות וסיכונים.
קראו עוד ←
איך לבקש קרן השתלמות מהמעסיק?
איך לבקש קרן השתלמות מהמעסיק? מדריך מעשי לשכירים עם ניסוח מייל, טיפים למשא ומתן, זכאות, הפקדות, תקרות 2026 ומה לבדוק לפני שבוחרים קרן.
קראו עוד ←
הפקדה מעל התקרה לקרן השתלמות – האם זה כדאי?
הפקדה מעל התקרה לקרן השתלמות – האם זה כדאי? מדריך מלא על תקרות 2026, מיסוי, הפקדות לשכירים ולעצמאים, חלופות השקעה ומה חשוב לבדוק לפני…
קראו עוד ←





