יהב אחים ואחיות - חברה לניהול קופות גמל

יהב-קרן השתלמות וחיסכון לאחים ואחיות בע"מ - מסלול כללי

  • מ.ה.418
  • מסלול השקעהכללי
  • קהל מטרהעובדי סקטור מסויים
  • רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות

יהב-קרן השתלמות וחיסכון לאחים ואחיות בע"מ - מסלול כללי מדורג במקום 2 מתוך 23 בקרנות השתלמות במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎14.23%‎‎, ברבעון העליון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־7 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.01%
מתחילת השנהתשואה7.78%
3 שניםתשואה מצטברת40.32%
5 שניםתשואה מצטברת43.09%
דמי ניהולמצבירה0.27%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח2,302.79
תאריך פתיחהוותק הקופהאפריל 1978

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם ‎+1.14‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎-0.12‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.

מה כדאי להביא בחשבון

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • בחודש הדיווח נרשמה במסלול צבירה נטו שלילית של 9.6 מיליון ₪, מקום 20 מתוך 23 בקבוצה. זהו נתון על תנועת כספים בחודש אחד, לא מדד לביצועים עתידיים.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.01%
תשואה מתחילת השנה
7.78%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
40.32%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
43.09%
תשואה ממוצעת 3 שנים
11.95%
תשואה ממוצעת 5 שנים
7.43%
מדד שארפ ?
1.02
אלפא ?
0.96%
סטיית תקן ?
5.87%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.27%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
2,303 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
-10 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
87.1%

חשיפות ההשקעה

48.87%חשיפה למניות
38.05%חשיפה לחו"ל
18.42%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

יהב-קרן השתלמות וחיסכון לאחים ואחיות בע"מ - מסלול כללי היא קרן השתלמות בניהול אקטיבי של יהב אחים ואחיות - חברה לניהול קופות גמל בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי משמעותי, פיזור מהותי לחו"ל, רגישות לשינויים בשערי החליפין. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות השתלמות · כלליהמסלול הנוכחייהב-קרן השתלמות וחיסכון לאחים ואחיות בע"מ – מסלול כללי
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
40חודשים חיוביים
20חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.37%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 3.86%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.01%
יולי 2026-1.14%
יוני 2026-0.33%
מאי 2026+2.55%
אפריל 2026+4.37%
מרץ 2026-2.13%
פברואר 2026+0.75%
ינואר 2026+2.61%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.14%
נובמבר 2025+0.91%
אוקטובר 2025+1.81%
ספטמבר 2025+2%
אוגוסט 2025+0.74%
יולי 2025+1.25%
יוני 2025+3.27%
מאי 2025+2.13%
אפריל 2025+0.66%
מרץ 2025-1.18%
פברואר 2025-0.18%
ינואר 2025+1.37%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.56%
נובמבר 2024+2.02%
אוקטובר 2024+0.13%
ספטמבר 2024+1.7%
אוגוסט 2024+0.86%
יולי 2024+0.88%
יוני 2024+1.29%
מאי 2024+1.09%
אפריל 2024-1.56%
מרץ 2024+1.81%
פברואר 2024+1.8%
ינואר 2024+0.22%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.52%
נובמבר 2023+3.32%
אוקטובר 2023-2.3%
ספטמבר 2023-1.5%
אוגוסט 2023-0.11%
יולי 2023+2.54%
יוני 2023+1.68%
מאי 2023+1.42%
אפריל 2023+1.21%
מרץ 2023+0.54%
פברואר 2023-1.25%
ינואר 2023+2.84%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.69%
נובמבר 2022+1.67%
אוקטובר 2022+1.32%
ספטמבר 2022-3.86%
אוגוסט 2022-0.83%
יולי 2022+2.85%
יוני 2022-1.95%
מאי 2022-2.18%
אפריל 2022-1.62%
מרץ 2022+0.28%
פברואר 2022-0.57%
ינואר 2022-1.97%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+0.9%
נובמבר 2021-0.41%
אוקטובר 2021+2.29%
ספטמבר 2021-0.77%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי יהב-קרן השתלמות וחיסכון לאחים ואחיות בע"מ – מסלול כללי מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות42.31%
אג"ח ממשלתיות סחירות23.65%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות19%
נכסים אחרים7.7%
מזומנים ושווי מזומנים2.88%
הלוואות2.29%
קרנות נאמנות2.17%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים90.06%
נכסים לא סחירים9.94%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ68.02%
נכסים בחו"ל ובמט"ח31.98%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות השתלמות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות השתלמות במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 23 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 16 לפי התשואה החודשית האחרונה. מוצגות 15 החלופות הראשונות.

השוואת קרנות השתלמות במסלול כללי
1קרן השתלמות להנדסאים וטכנאים - מסלול כללי1.38%7.73%41.95%44.22%0.35%החברה לניהול קרן ההשתלמות להנדסאים וטכנאים בע"מ
2אומגה קרן השתלמות מסלול כללי1.31%7.04%43.15%45.76%0.54%מנורה מבטחים והסתדרות המהנדסים ניהול קופות גמל בע"מ
3קרן השתלמות למורים בבתיה"ס העי"ס במכללות ובסמינרים (מקוצר)1.30%6.23%42.10%48.74%0.19%עגור חברה לניהול קופות גמל וקרנות השתלמות בע"מ
4רום קרן השתלמות לעובדי הרשויות המקומיות מסלול קלאסי כללי1.25%5.84%41.04%47.82%0.31%החברה המנהלת של רום קרן ההשתלמות לעובדי הרשויות המקומיות בע"מ
5קרן השתלמות למורים בבתיה"ס העי"ס במכללות ובסמינרים1.24%6.25%41.91%48.30%0.2%עגור חברה לניהול קופות גמל וקרנות השתלמות בע"מ
6יחד קרן השתלמות לרופאים- כללי1.16%7.06%37.51%43.41%0.38%יחד רופאים - חברה לניהול קופות גמל בע"מ
7קרן השתלמות למורים וגננות מסלול מקוצר - מסלול כללי1.13%8.58%42.29%44.89%0.12%קרנות השתלמות למורים ולגננות - חברה מנהלת בע"מ
8עובדי מדינה - מסלול כללי1.12%6.18%42.59%47.64%0.38%החברה לניהול קרן ההשתלמות לעובדי המדינה בע"מ
9קרן השתלמות מורים וגננות המסלול הרגיל - מסלול כללי1.12%8.54%42.49%45.58%0.12%קרנות השתלמות למורים ולגננות - חברה מנהלת בע"מ
10ק.ה.ר. קרן השתלמות לרוקחים בע"מ1.11%7.15%49.43%54.48%1.02%ק.ה.ר - קרן השתלמות לרוקחים בע"מ
11יהב קרן השתלמות וחסכון פ.ר.ח - מסלול כללי1.08%7.34%36.25%36.87%0.76%יהב - פ.ר.ח. - חברה לניהול קופות גמל בע"מ
12קרן השתלמות למורים תיכוניים מסלול רגיל- מסלול כללי1.07%8.59%42.58%46.66%0.12%קרנות השתלמות למורים תיכוניים, מורי סמינרים ומפקחים - חברה מנהלת בע"מ
13ק.ל.ע - קרן השתלמות לעובדים סוציאלים מסלול כללי1.05%7.47%43.66%46.12%0.49%ק.ל.ע. - חברה לניהול קרן השתלמות לעובדים סוציאליים בע"מ
14קרן השתלמות לאקדמאים במדעי החברה והרוח מסלול כללי1.05%6.01%39.03%40.55%0.28%החברה לניהול קרן השתלמות לאקדמאים במדעי החברה והרוח בע"מ
15קרן השתלמות למורים תיכונים מסלול מקוצר מסלול כללי1.04%8.46%42.41%46.42%0.12%קרנות השתלמות למורים תיכוניים, מורי סמינרים ומפקחים - חברה מנהלת בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.27%‎‎, לעומת ‎‎0.39%‎‎ בממוצע בקרב 22 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎-0.12‎ נקודות אחוז.

מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?

בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו שלילית של 9.6 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 20 מתוך 23; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.