
קרן השתלמות למורים וגננות מסלול מקוצר - מסלול כללי
- מ.ה.284
- מסלול השקעהכללי
- קהל מטרהעובדי סקטור מסויים
- רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
קרן השתלמות למורים וגננות מסלול מקוצר - מסלול כללי מדורג במקום 3 מתוך 23 בקרנות השתלמות במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (14.13%, ברבעון העליון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול מהצבירה בקרן השתלמות למורים וגננות מסלול מקוצר - מסלול כללי הם 0.12%, לעומת ממוצע של 0.39% בקבוצה.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה בולט בנתונים
- בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם +1.03 נקודות אחוז בתשואה ו־-0.27 נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
מה כדאי להביא בחשבון
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
- החשיפה לחו״ל היא 44.78% והחשיפה למט״ח היא 19.34%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 1.13%
- תשואה מתחילת השנה
- 8.58%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 42.29%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 44.89%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 12.48%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 7.7%
- מדד שארפ ?
- 1.08
- אלפא ?
- 1.2%
- סטיית תקן ?
- 6.01%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.12%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 1,286 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 0 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 78.6%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
קרן השתלמות למורים וגננות מסלול מקוצר - מסלול כללי היא קרן השתלמות בניהול אקטיבי של קרנות השתלמות למורים ולגננות - חברה מנהלת בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים ת"א 125. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם הלוואות לעמיתים ו־קרנות השקעה, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי דומיננטי, פיזור מהותי לחו"ל, רגישות לשינויים בשערי החליפין, שילוב נכסים לא סחירים. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.07%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 4.05%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +1.13% |
| יולי 2026 | -0.47% |
| יוני 2026 | -0.73% |
| מאי 2026 | +2.78% |
| אפריל 2026 | +4.07% |
| מרץ 2026 | -1.55% |
| פברואר 2026 | +1.55% |
| ינואר 2026 | +1.62% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +0.91% |
| נובמבר 2025 | +0.9% |
| אוקטובר 2025 | +1.15% |
| ספטמבר 2025 | +2.06% |
| אוגוסט 2025 | +0.97% |
| יולי 2025 | +1.2% |
| יוני 2025 | +3.1% |
| מאי 2025 | +2.39% |
| אפריל 2025 | +0.87% |
| מרץ 2025 | -0.92% |
| פברואר 2025 | -0.63% |
| ינואר 2025 | +1.53% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.55% |
| נובמבר 2024 | +2.26% |
| אוקטובר 2024 | -0.02% |
| ספטמבר 2024 | +1.91% |
| אוגוסט 2024 | +1.1% |
| יולי 2024 | +1.1% |
| יוני 2024 | +1.1% |
| מאי 2024 | +1.25% |
| אפריל 2024 | -1.53% |
| מרץ 2024 | +2.02% |
| פברואר 2024 | +2.26% |
| ינואר 2024 | +0.2% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +2.53% |
| נובמבר 2023 | +3.3% |
| אוקטובר 2023 | -2.42% |
| ספטמבר 2023 | -1.7% |
| אוגוסט 2023 | -0.22% |
| יולי 2023 | +2.59% |
| יוני 2023 | +1.92% |
| מאי 2023 | +1.31% |
| אפריל 2023 | +1.34% |
| מרץ 2023 | +0.9% |
| פברואר 2023 | -1.44% |
| ינואר 2023 | +2.91% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -2.09% |
| נובמבר 2022 | +1.41% |
| אוקטובר 2022 | +1.36% |
| ספטמבר 2022 | -4.05% |
| אוגוסט 2022 | -1.28% |
| יולי 2022 | +3.12% |
| יוני 2022 | -2.29% |
| מאי 2022 | -2.7% |
| אפריל 2022 | -1.4% |
| מרץ 2022 | +0.2% |
| פברואר 2022 | -0.91% |
| ינואר 2022 | -1.62% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +1.21% |
| נובמבר 2021 | +0.41% |
| אוקטובר 2021 | +2.28% |
| ספטמבר 2021 | -0.72% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי קרן השתלמות למורים וגננות מסלול מקוצר – מסלול כללי מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 50.45% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 15.83% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 13.47% |
| נכסים אחרים | 12.66% |
| קרנות נאמנות | 3.87% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 2.37% |
| הלוואות | 1.21% |
| אג"ח קונצרניות לא סחירות | 0.13% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 80.45% |
| נכסים לא סחירים | 19.55% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 59.12% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 40.88% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קרנות השתלמות באותו מסלול השקעה
השוו בין קרנות השתלמות במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 23 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 7 לפי התשואה החודשית האחרונה. מוצגות 15 החלופות הראשונות.
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קרנות השתלמותמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קרן ההשתלמות — קרנות השתלמות למורים ולגננות - חברה מנהלת בע"מ
לפי המידע הזמין, קרנות השתלמות למורים ולגננות - חברה מנהלת בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
תנאים כלליים
מסלול הלוואה בריבית פריים — עד 60 חודשים
- ריבית
- פריים מינוס 0.6%
- תקופת ההלוואה
- עד 60 חודשים
- סכום מרבי
- 50,000 ₪
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?
התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.
האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?
בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־7 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 44.78% וחשיפה למט״ח של 19.34%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
המשיכו לקרוא על קרנות השתלמות
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קרן השתלמות IRA – המדריך המלא לניהול אישי, דמי ניהול והשוואה
קרן השתלמות IRA מאפשרת לנהל את כספי ההשתלמות באופן אישי ולבחור ניירות ערך, קרנות סל ומדדים. כך בודקים התאמה, דמי ניהול, יתרונות, חסרונות וסיכונים.
קראו עוד ←
איך לבקש קרן השתלמות מהמעסיק?
איך לבקש קרן השתלמות מהמעסיק? מדריך מעשי לשכירים עם ניסוח מייל, טיפים למשא ומתן, זכאות, הפקדות, תקרות 2026 ומה לבדוק לפני שבוחרים קרן.
קראו עוד ←
הפקדה מעל התקרה לקרן השתלמות – האם זה כדאי?
הפקדה מעל התקרה לקרן השתלמות – האם זה כדאי? מדריך מלא על תקרות 2026, מיסוי, הפקדות לשכירים ולעצמאים, חלופות השקעה ומה חשוב לבדוק לפני…
קראו עוד ←





