
עובדי מדינה - מסלול כללי
- מ.ה.382
- מסלול השקעהכללי
- קהל מטרהעובדי סקטור מסויים
- רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
עובדי מדינה - מסלול כללי מדורג במקום 18 מתוך 23 בקרנות השתלמות במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (12.31%, ברבעון התחתון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־6 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- עובדי מדינה - מסלול כללי הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 12.31%, מתחת לממוצע בקרנות השתלמות במסלול כללי בפער של -0.87 נקודות אחוז ומדורג במקום 18 מתוך 23 (ברבעון התחתון). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־6 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
- החשיפה לחו״ל היא 42.97% והחשיפה למט״ח היא 19.27%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 1.12%
- תשואה מתחילת השנה
- 6.18%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 42.59%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 47.64%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 12.55%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 8.1%
- מדד שארפ ?
- 1.11
- אלפא ?
- 1.2%
- סטיית תקן ?
- 5.82%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.38%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 3,416 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 2 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 86.2%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
עובדי מדינה - מסלול כללי היא קרן השתלמות בניהול אקטיבי של החברה לניהול קרן ההשתלמות לעובדי המדינה בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי משמעותי, פיזור מהותי לחו"ל, רגישות לשינויים בשערי החליפין, שילוב נכסים לא סחירים. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 3.78%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 3.82%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +1.12% |
| יולי 2026 | -0.54% |
| יוני 2026 | -0.9% |
| מאי 2026 | +1.8% |
| אפריל 2026 | +3.78% |
| מרץ 2026 | -2.42% |
| פברואר 2026 | +1.09% |
| ינואר 2026 | +2.22% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +1.18% |
| נובמבר 2025 | +0.78% |
| אוקטובר 2025 | +1.51% |
| ספטמבר 2025 | +2.19% |
| אוגוסט 2025 | +0.88% |
| יולי 2025 | +1.74% |
| יוני 2025 | +3.59% |
| מאי 2025 | +2.25% |
| אפריל 2025 | +0.34% |
| מרץ 2025 | -0.98% |
| פברואר 2025 | -0.02% |
| ינואר 2025 | +1.25% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.66% |
| נובמבר 2024 | +2.27% |
| אוקטובר 2024 | +0.51% |
| ספטמבר 2024 | +1.74% |
| אוגוסט 2024 | +0.42% |
| יולי 2024 | +0.8% |
| יוני 2024 | +1.38% |
| מאי 2024 | +1.34% |
| אפריל 2024 | -1.32% |
| מרץ 2024 | +2.51% |
| פברואר 2024 | +2.28% |
| ינואר 2024 | +0.95% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +2.22% |
| נובמבר 2023 | +2.7% |
| אוקטובר 2023 | -2.08% |
| ספטמבר 2023 | -1.21% |
| אוגוסט 2023 | +0.18% |
| יולי 2023 | +2.34% |
| יוני 2023 | +1.69% |
| מאי 2023 | +1.35% |
| אפריל 2023 | +1.54% |
| מרץ 2023 | +0.71% |
| פברואר 2023 | -0.65% |
| ינואר 2023 | +1.99% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -1.89% |
| נובמבר 2022 | +0.79% |
| אוקטובר 2022 | +1.84% |
| ספטמבר 2022 | -3.82% |
| אוגוסט 2022 | -1.03% |
| יולי 2022 | +3.41% |
| יוני 2022 | -2.6% |
| מאי 2022 | -2.34% |
| אפריל 2022 | -1.47% |
| מרץ 2022 | +0.59% |
| פברואר 2022 | -0.97% |
| ינואר 2022 | -1.93% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +1.32% |
| נובמבר 2021 | +1.08% |
| אוקטובר 2021 | +2.6% |
| ספטמבר 2021 | -0.84% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי עובדי מדינה – מסלול כללי מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 43.49% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 21.82% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 12.92% |
| נכסים אחרים | 12.4% |
| קרנות נאמנות | 3.55% |
| הלוואות | 2.74% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 2.29% |
| אג"ח קונצרניות לא סחירות | 0.78% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 84.12% |
| נכסים לא סחירים | 15.88% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 61.97% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 38.03% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קרנות השתלמות באותו מסלול השקעה
השוו בין קרנות השתלמות במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 23 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 8 לפי התשואה החודשית האחרונה. מוצגות 15 החלופות הראשונות.
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קרנות השתלמותמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קרן ההשתלמות — החברה לניהול קרן ההשתלמות לעובדי המדינה בע"מ
לפי המידע הזמין, החברה לניהול קרן ההשתלמות לעובדי המדינה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
שפיצר/בלון/גרייס בריבית פריים — עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 78%
- ריבית
- בין פריים מינוס 0.5% לפריים
- תקופת ההלוואה
- עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 400,000 ₪
הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים
שפיצר/בלון/גרייס בריבית פריים — עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 48%
- ריבית
- בין פריים מינוס 0.5% לפריים
- תקופת ההלוואה
- עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 400,000 ₪
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?
בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו חיובית של 2.1 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 5 מתוך 23; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.
מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?
המסלול מנהל 3,416 מיליון ₪ ומדורג במקום 5 מתוך 23 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 42.97% וחשיפה למט״ח של 19.27%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
המשיכו לקרוא על קרנות השתלמות
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קרן השתלמות IRA – המדריך המלא לניהול אישי, דמי ניהול והשוואה
קרן השתלמות IRA מאפשרת לנהל את כספי ההשתלמות באופן אישי ולבחור ניירות ערך, קרנות סל ומדדים. כך בודקים התאמה, דמי ניהול, יתרונות, חסרונות וסיכונים.
קראו עוד ←
איך לבקש קרן השתלמות מהמעסיק?
איך לבקש קרן השתלמות מהמעסיק? מדריך מעשי לשכירים עם ניסוח מייל, טיפים למשא ומתן, זכאות, הפקדות, תקרות 2026 ומה לבדוק לפני שבוחרים קרן.
קראו עוד ←
הפקדה מעל התקרה לקרן השתלמות – האם זה כדאי?
הפקדה מעל התקרה לקרן השתלמות – האם זה כדאי? מדריך מלא על תקרות 2026, מיסוי, הפקדות לשכירים ולעצמאים, חלופות השקעה ומה חשוב לבדוק לפני…
קראו עוד ←





