לוגו של כלל ביטוח לוגו אייקון

כלל השתלמות כללי

  • מ.ה.456
  • מסלול השקעהכללי
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 5 מתוך 12 במסלול כללי

כלל השתלמות כללי מדורג במקום 1 מתוך 12 בקרנות השתלמות במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎15.34%‎‎, ברבעון העליון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־10 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.5%
מתחילת השנהתשואה8.41%
3 שניםתשואה מצטברת44.7%
5 שניםתשואה מצטברת47.17%
דמי ניהולמצבירה0.54%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח24,186.75
תאריך פתיחהוותק הקופהינואר 1991

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם ‎+2.80‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎-0.10‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־10 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.

מה כדאי להביא בחשבון

  • המיקום היחסי של המסלול שונה בין הטווחים: מקום 1 מתוך 12 לפי תשואה מצטברת ל־3 שנים, לעומת מקום 5 מתוך 12 לפי 5 שנים. אלו מיקומי תשואה לתקופות, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.5%
תשואה מתחילת השנה
8.41%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
44.7%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
47.17%
תשואה ממוצעת 3 שנים
13.11%
תשואה ממוצעת 5 שנים
8.03%
מדד שארפ ?
1.12
אלפא ?
0.84%
סטיית תקן ?
5.94%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.54%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
24,187 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
457 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
76.7%

חשיפות ההשקעה

52.16%חשיפה למניות
51.97%חשיפה לחו"ל
19.67%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

כלל השתלמות כללי היא קרן השתלמות בניהול אקטיבי של כלל פנסיה וגמל בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה ו־מזומן ושווי מזומנים, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי משמעותי, פיזור מהותי לחו"ל, רגישות לשינויים בשערי החליפין, שילוב נכסים לא סחירים. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות השתלמות · כלליהמסלול הנוכחיכלל השתלמות כללי
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
41חודשים חיוביים
19חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.26%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 3.79%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.5%
יולי 2026-0.69%
יוני 2026-0.57%
מאי 2026+2.38%
אפריל 2026+4.26%
מרץ 2026-2.25%
פברואר 2026+0.98%
ינואר 2026+2.66%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.23%
נובמבר 2025+1.38%
אוקטובר 2025+1.52%
ספטמבר 2025+2.12%
אוגוסט 2025+1.03%
יולי 2025+0.9%
יוני 2025+3.72%
מאי 2025+2.43%
אפריל 2025+1.01%
מרץ 2025-1.07%
פברואר 2025+0.07%
ינואר 2025+1.34%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.72%
נובמבר 2024+1.99%
אוקטובר 2024+0.43%
ספטמבר 2024+1.67%
אוגוסט 2024+1.1%
יולי 2024+1.59%
יוני 2024+0.78%
מאי 2024+0.77%
אפריל 2024-1.51%
מרץ 2024+2.32%
פברואר 2024+2.21%
ינואר 2024-0.11%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.58%
נובמבר 2023+3.2%
אוקטובר 2023-3.02%
ספטמבר 2023-1.09%
אוגוסט 2023-0.41%
יולי 2023+2.28%
יוני 2023+1.41%
מאי 2023+0.54%
אפריל 2023+1.58%
מרץ 2023+0.04%
פברואר 2023-1.69%
ינואר 2023+1.81%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.49%
נובמבר 2022+0.89%
אוקטובר 2022+1.69%
ספטמבר 2022-3.79%
אוגוסט 2022-1.2%
יולי 2022+3.27%
יוני 2022-2.21%
מאי 2022-2.42%
אפריל 2022-0.92%
מרץ 2022+0.63%
פברואר 2022-0.18%
ינואר 2022-1.44%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.78%
נובמבר 2021+0.01%
אוקטובר 2021+2.37%
ספטמבר 2021-0.5%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי כלל השתלמות כללי מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות39.51%
נכסים אחרים17.25%
אג"ח ממשלתיות סחירות13.04%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות10.08%
הלוואות9.33%
קרנות נאמנות5.15%
מזומנים ושווי מזומנים4.13%
פיקדונות0.76%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.75%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים69.67%
נכסים לא סחירים30.33%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ57.41%
נכסים בחו"ל ובמט"ח42.59%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות השתלמות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות השתלמות במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 12 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 5 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קרנות השתלמות במסלול כללי
1אלטשולר שחם השתלמות כללי ב'2.14%7.30%42.28%36.81%0.69%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
2אלטשולר שחם השתלמות כללי1.93%6.46%37.58%34.13%0.69%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
3מיטב השתלמות כללי1.69%6.90%42.71%47.37%0.6%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
4מור קרן השתלמות לשכירים ולעצמאים - כללי1.65%7.69%42.33%50.14%0.7%מור גמל ופנסיה בע"מ
6אינפיניטי השתלמות כללי1.47%6.96%43.48%51.45%0.6%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
7ילין לפידות קרן השתלמות מסלול כללי1.32%5.60%37.94%43.64%0.68%ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ
8מנורה מבטחים השתלמות מסלול כללי1.30%6.94%40.69%44.47%0.63%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
9מגדל השתלמות מסלול כללי1.26%6.95%39.63%44.65%0.54%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
10הפניקס השתלמות כללי1.22%6.48%43.04%46.96%0.65%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
11הראל השתלמות כללי0.98%6.85%37.05%41.82%0.6%הראל פנסיה וגמל בע"מ
12אנליסט השתלמות כללי0.63%6.20%43.03%50.18%0.62%אנליסט קופות גמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קרן ההשתלמות — כלל פנסיה וגמל בע"מ

לפי המידע הזמין, כלל פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — 6 עד 36 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.5% או צמוד+2.1% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
תקופת ההלוואה
6 עד 36 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
600,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס; הלוואות בלון עד 70% או הלוואת גישור עד 5 שנים ולא יותר מ 50%

שפיצר בריבית פריים — 37 עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.3% או צמוד+2.3% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
תקופת ההלוואה
37 עד 60 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
600,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס; הלוואות בלון עד 70% או הלוואת גישור עד 5 שנים ולא יותר מ 50%

שפיצר בריבית פריים — 61 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.2% או צמוד+2.6% או ריבית קבועה לא צמודה 5.1%
תקופת ההלוואה
61 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
600,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס; הלוואות בלון עד 70% או הלוואת גישור עד 5 שנים ולא יותר מ 50%

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.54%‎‎, לעומת ‎‎0.64%‎‎ בממוצע בקרב 11 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎-0.10‎ נקודות אחוז.

האם מיקום המסלול משתנה בין טווחי הזמן?

לפי תשואה מצטברת ל־3 שנים המסלול מדורג במקום 1 מתוך 12, ולפי 5 שנים במקום 5 מתוך 12. הפער מלמד שהתמונה היחסית תלויה בטווח המדידה; שני המיקומים מבוססים על תשואה מדווחת ואינם מותאמים לסיכון.