לוגו אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה

אינפיניטי השתלמות כללי

  • מ.ה.13229
  • מסלול השקעהכללי
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 6 מתוך 12 במסלול כללי

אינפיניטי השתלמות כללי מדורג במקום 3 מתוך 12 בקרנות השתלמות במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎13.53%‎‎, ברבעון העליון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. אינפיניטי השתלמות כללי היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־9 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.47%
מתחילת השנהתשואה6.96%
3 שניםתשואה מצטברת43.48%
5 שניםתשואה מצטברת51.45%
דמי ניהולמצבירה0.6%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח462.57
תאריך פתיחהוותק הקופהמאי 2020

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • אינפיניטי השתלמות כללי הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎13.53%‎‎, מעל הממוצע בקרנות השתלמות במסלול כללי בפער של ‎+0.82‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 3 מתוך 12 (ברבעון העליון). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־9 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.

מה כדאי להביא בחשבון

  • החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎30.77%‎‎; ‎14.89‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. זהו שינוי או פער מהותי שכדאי להביא בחשבון בהשוואת מאפייני ההשקעה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.47%
תשואה מתחילת השנה
6.96%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
43.48%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
51.45%
תשואה ממוצעת 3 שנים
12.79%
תשואה ממוצעת 5 שנים
8.66%
מדד שארפ ?
1.04
אלפא ?
0.96%
סטיית תקן ?
6.73%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.6%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
463 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
20 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
92.3%

חשיפות ההשקעה

48.97%חשיפה למניות
30.77%חשיפה לחו"ל
18.4%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

אינפיניטי השתלמות כללי היא קרן השתלמות בניהול אקטיבי של אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World ו־ת"א 125.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי משמעותי, חשיפה מסוימת לשווקים בחו"ל, רגישות לשינויים בשערי החליפין. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות השתלמות · כלליהמסלול הנוכחיאינפיניטי השתלמות כללי
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
43חודשים חיוביים
17חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.3%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 4.64%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.47%
יולי 2026-0.55%
יוני 2026-1.59%
מאי 2026+2.62%
אפריל 2026+4.3%
מרץ 2026-2.03%
פברואר 2026+0.6%
ינואר 2026+2.1%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.29%
נובמבר 2025+0.88%
אוקטובר 2025+1.68%
ספטמבר 2025+2.16%
אוגוסט 2025+0.56%
יולי 2025+1.26%
יוני 2025+4.09%
מאי 2025+2.95%
אפריל 2025+1.01%
מרץ 2025-2.44%
פברואר 2025-0.12%
ינואר 2025+1.22%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.92%
נובמבר 2024+2.28%
אוקטובר 2024+0.83%
ספטמבר 2024+1.31%
אוגוסט 2024+0.86%
יולי 2024+0.65%
יוני 2024+1.53%
מאי 2024+1.4%
אפריל 2024-1.39%
מרץ 2024+2.23%
פברואר 2024+2.2%
ינואר 2024+0.66%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.45%
נובמבר 2023+3.25%
אוקטובר 2023-2.44%
ספטמבר 2023-1.43%
אוגוסט 2023+0.33%
יולי 2023+3.01%
יוני 2023+1.79%
מאי 2023+2.61%
אפריל 2023+1.35%
מרץ 2023+1.3%
פברואר 2023-1.05%
ינואר 2023+2.63%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-2.89%
נובמבר 2022-0.53%
אוקטובר 2022+1.07%
ספטמבר 2022-4.64%
אוגוסט 2022-0.09%
יולי 2022+3.8%
יוני 2022-1.6%
מאי 2022-4.39%
אפריל 2022-1.96%
מרץ 2022+1.48%
פברואר 2022+0.11%
ינואר 2022-1.5%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.98%
נובמבר 2021+0.57%
אוקטובר 2021+2.59%
ספטמבר 2021+0.03%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי אינפיניטי השתלמות כללי מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות48.88%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות23.51%
אג"ח ממשלתיות סחירות22.85%
הלוואות3.04%
מזומנים ושווי מזומנים1.75%
נכסים אחרים-0.03%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים97%
נכסים לא סחירים3%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ87.79%
נכסים בחו"ל ובמט"ח12.21%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות השתלמות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות השתלמות במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 12 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 6 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה בולט בחשיפה של המסלול לחו״ל?

החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎30.77%‎‎. ‎14.89‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה לנכסים בחו״ל אינה זהה לחשיפה למט״ח, ולכן יש לבחון את שני הנתונים בנפרד.

מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?

המסלול מנהל 463 מיליון ₪ ומדורג במקום 12 מתוך 13 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎13.53%‎‎, לעומת ‎‎12.71%‎‎ בממוצע בקרב 11 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎+0.82‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 3 מתוך 12 (ברבעון העליון). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.