מנורה לוגו

מנורה מבטחים גמל להשקעה כללי

  • מ.ה.8675
  • מסלול השקעהכללי
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 6 מתוך 12 במסלול כללי

מנורה מבטחים גמל להשקעה כללי מדורג במקום 2 מתוך 11 בקופות גמל להשקעה במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎14.10%‎‎, ברבעון העליון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־8 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.41%
מתחילת השנהתשואה6.94%
3 שניםתשואה מצטברת42.21%
5 שניםתשואה מצטברת44.3%
דמי ניהולמצבירה0.59%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח1,604.75
תאריך פתיחהוותק הקופהנובמבר 2016

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • מנורה מבטחים גמל להשקעה כללי הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎14.10%‎‎, מעל הממוצע בקופות גמל להשקעה במסלול כללי בפער של ‎+1.60‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 2 מתוך 11 (ברבעון העליון). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.

מה כדאי להביא בחשבון

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־8 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎46.63%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎17.93%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.41%
תשואה מתחילת השנה
6.94%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
42.21%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
44.3%
תשואה ממוצעת 3 שנים
12.45%
תשואה ממוצעת 5 שנים
7.61%
מדד שארפ ?
1.05
אלפא ?
0.48%
סטיית תקן ?
6%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.59%
דמי ניהול מהפקדה
0.02%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
1,605 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
17 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
78.9%

חשיפות ההשקעה

50.89%חשיפה למניות
46.63%חשיפה לחו"ל
17.93%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מנורה מבטחים גמל להשקעה כללי היא קופת גמל להשקעה בניהול אקטיבי של מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי משמעותי, פיזור מהותי לחו"ל, רגישות לשינויים בשערי החליפין, שילוב נכסים לא סחירים. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל להשקעה · כלליהמסלול הנוכחימנורה מבטחים גמל להשקעה כללי
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
41חודשים חיוביים
19חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 3.84%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 4.3%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.41%
יולי 2026-0.31%
יוני 2026-0.68%
מאי 2026+2.08%
אפריל 2026+3.84%
מרץ 2026-2.45%
פברואר 2026+0.78%
ינואר 2026+2.2%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.13%
נובמבר 2025+1.57%
אוקטובר 2025+1.37%
ספטמבר 2025+2.47%
אוגוסט 2025+1.21%
יולי 2025+0.9%
יוני 2025+3.25%
מאי 2025+2.49%
אפריל 2025+1.09%
מרץ 2025-0.98%
פברואר 2025-0.4%
ינואר 2025+1.5%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.86%
נובמבר 2024+1.78%
אוקטובר 2024+0.28%
ספטמבר 2024+1.66%
אוגוסט 2024+0.96%
יולי 2024+1.36%
יוני 2024+0.71%
מאי 2024+0.99%
אפריל 2024-1.14%
מרץ 2024+2.28%
פברואר 2024+2.22%
ינואר 2024+0.07%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.19%
נובמבר 2023+3.05%
אוקטובר 2023-2.9%
ספטמבר 2023-1.06%
אוגוסט 2023-0.43%
יולי 2023+2.77%
יוני 2023+1.92%
מאי 2023+0.75%
אפריל 2023+1.61%
מרץ 2023+0.21%
פברואר 2023-1.87%
ינואר 2023+2.17%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.61%
נובמבר 2022+1.39%
אוקטובר 2022+2.1%
ספטמבר 2022-4.3%
אוגוסט 2022-1.29%
יולי 2022+3.07%
יוני 2022-2.12%
מאי 2022-2.6%
אפריל 2022-1.43%
מרץ 2022+0.52%
פברואר 2022-0.76%
ינואר 2022-1.51%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.71%
נובמבר 2021+0.03%
אוקטובר 2021+2.21%
ספטמבר 2021-0.65%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מנורה מבטחים גמל להשקעה כללי מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות39.25%
נכסים אחרים14.12%
מזומנים ושווי מזומנים12.63%
אג"ח ממשלתיות סחירות11.61%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות10.85%
הלוואות10.15%
קרנות נאמנות2.05%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.39%
פיקדונות-1.05%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים74.91%
נכסים לא סחירים25.09%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ60.86%
נכסים בחו"ל ובמט"ח39.14%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל להשקעה באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל להשקעה במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 12 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 6 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל להשקעה — מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ

לפי המידע הזמין, מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — אין הגבלה

שיעור מימון מרבי
78%
במסלולים מנייתיים
48%
ריבית
פריים מינוס 0.5% עד פריים
תקופת ההלוואה
אין הגבלה
סכום מינימלי
10,000 ₪
עמלה
גביית עמלה של 4 ₪ לכל החזר חודשי

הערות: ניתן לקבל גרייס; מעל 500,000 ₪ נדרש משכון

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?

במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של ‎‎46.63%‎‎ וחשיפה למט״ח של ‎‎17.93%‎‎. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.

האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?

הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.59%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎0.02%‎‎, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎14.10%‎‎, לעומת ‎‎12.50%‎‎ בממוצע בקרב 10 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎+1.60‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 2 מתוך 11 (ברבעון העליון). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.