
הנדסאים קופה להשקעה - מסלול כללי
- מ.ה.14027
- מסלול השקעהכללי
- קהל מטרהעובדי סקטור מסויים
- רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
הנדסאים קופה להשקעה - מסלול כללי מדורג במקום 1 מתוך 5 בקופות גמל להשקעה במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (12.06%); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־7 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. הפערים הם +1.18 נקודות אחוז בתשואה ו־+0.09 נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
- החשיפה לחו״ל היא 37.33% והחשיפה למט״ח היא 19.56%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 1.41%
- תשואה מתחילת השנה
- 6.5%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 37.53%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 11.21%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.44%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 8 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 0 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 99.7%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
הנדסאים קופה להשקעה - מסלול כללי היא קופת גמל להשקעה בניהול אקטיבי של הנדסאים וטכנאים - חברה לניהול קופות גמל בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי משמעותי, חשיפה מסוימת לשווקים בחו"ל, רגישות לשינויים בשערי החליפין. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.46%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 2.89%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +1.41% |
| יולי 2026 | -0.86% |
| יוני 2026 | -0.86% |
| מאי 2026 | +2.66% |
| אפריל 2026 | +4.46% |
| מרץ 2026 | -2.89% |
| פברואר 2026 | +0.64% |
| ינואר 2026 | +1.95% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +0.73% |
| נובמבר 2025 | +0.42% |
| אוקטובר 2025 | +1.92% |
| ספטמבר 2025 | +2.06% |
| אוגוסט 2025 | +0.7% |
| יולי 2025 | +1.28% |
| יוני 2025 | +3.21% |
| מאי 2025 | +2.56% |
| אפריל 2025 | +0.8% |
| מרץ 2025 | -2.25% |
| פברואר 2025 | +0.21% |
| ינואר 2025 | +1.1% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.5% |
| נובמבר 2024 | +1.99% |
| אוקטובר 2024 | +0.17% |
| ספטמבר 2024 | +1.54% |
| אוגוסט 2024 | +0.88% |
| יולי 2024 | +0.9% |
| יוני 2024 | +1.61% |
| מאי 2024 | +0.73% |
| אפריל 2024 | -1.44% |
| מרץ 2024 | +2.08% |
| פברואר 2024 | +1.83% |
| ינואר 2024 | +0.18% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +2.4% |
| נובמבר 2023 | +3.44% |
| אוקטובר 2023 | -1.82% |
| ספטמבר 2023 | -1.77% |
| אוגוסט 2023 | +0.05% |
| יולי 2023 | +2.43% |
| יוני 2023 | +1.59% |
| מאי 2023 | +2.82% |
| אפריל 2023 | +1.15% |
| מרץ 2023 | +0.73% |
| פברואר 2023 | -0.23% |
| ינואר 2023 | +1.69% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי הנדסאים קופה להשקעה – מסלול כללי מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 48.21% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 26.17% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 22.83% |
| קרנות נאמנות | 1.51% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 0.79% |
| נכסים אחרים | 0.5% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 99.5% |
| נכסים לא סחירים | 0.5% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 88.93% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 11.07% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קופות גמל להשקעה באותו מסלול השקעה
השוו בין קופות גמל להשקעה במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 5 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 1 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 2 | 1.18% | 5.00% | 0.00% | 0.00% | 0.39% | יחד רופאים - חברה לניהול קופות גמל בע"מ | |
| 3 | 1.01% | 6.21% | 35.79% | 0.00% | 0.19% | גל -ניהול קופות גמל לעובדי הוראה בע"מ | |
| 4 | 0.92% | 6.09% | 32.55% | 0.00% | 0.43% | חברת הגמל לעובדי האוניברסיטה העברית בע"מ | |
| 5 | 0.91% | 5.82% | 39.47% | 0.00% | 0.39% | עמ"י - חברה לניהול קופות גמל ענפיות בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קופות גמל להשקעהמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202301 עד 202608.שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?
התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.
איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?
דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם 0.44%, לעומת 0.35% בממוצע בקרב 4 מסלולים אחרים. מדובר בפער של +0.09 נקודות אחוז.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 37.33% וחשיפה למט״ח של 19.56%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
המשיכו לקרוא על קופות גמל להשקעה
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קופת גמל להשקעה S&P 500 – השוואה בין מסלולים מחקי מדד
קופת גמל להשקעה S&P 500 מאפשרת חשיפה למדד מוביל דרך מוצר חיסכון גמיש. כך משווים בין מסלולים מחקי מדד, דמי ניהול, סיכון וחלופות.
קראו עוד ←
גמל נט מול ברקי: למה נתונים רשמיים הם רק השלב הראשון בבחירת קופה
גמל נט מציג נתונים רשמיים על קופות גמל וקרנות השתלמות, אך לא מדרג או מפרש אותם. כך ברקי מוסיפה דירוג משולב לפי תשואה, סיכון,…
קראו עוד ←
קופת גמל להשקעה – מה זה ואיפה כדאי להפקיד
קופת גמל להשקעה - מדריך מקיף לשנת 2026: תקרת הפקדה, מסלולי השקעה, מיסוי, משיכה, יתרונות, חסרונות ואיך בוחרים קופה מתאימה לפי נתוני Berki.
קראו עוד ←





