לוגו של מור פנסיה וגמל

מור גמל להשקעה - כללי

  • מ.ה.12538
  • מסלול השקעהכללי
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 4 מתוך 12 במסלול כללי

מור גמל להשקעה - כללי מדורג במקום 6 מתוך 11 בקופות גמל להשקעה במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎12.56%‎‎, במחצית התחתונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־6 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.44%
מתחילת השנהתשואה7.56%
3 שניםתשואה מצטברת41.95%
5 שניםתשואה מצטברת47.07%
דמי ניהולמצבירה0.72%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח5,982.38
תאריך פתיחהוותק הקופהדצמבר 2018

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • מור גמל להשקעה - כללי הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎12.56%‎‎, קרובה לממוצע בקופות גמל להשקעה במסלול כללי בפער של ‎-0.10‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 6 מתוך 11 (במחצית התחתונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־6 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎49.30%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎18.82%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.44%
תשואה מתחילת השנה
7.56%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
41.95%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
47.07%
תשואה ממוצעת 3 שנים
12.39%
תשואה ממוצעת 5 שנים
8.02%
מדד שארפ ?
1.19
אלפא ?
1.32%
סטיית תקן ?
5.49%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.72%
דמי ניהול מהפקדה
0%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
5,982 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
-27 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
78.8%

חשיפות ההשקעה

52.67%חשיפה למניות
49.3%חשיפה לחו"ל
18.82%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מור גמל להשקעה - כללי היא קופת גמל להשקעה בניהול אקטיבי של מור גמל ופנסיה בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה ו־נדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי משמעותי, פיזור מהותי לחו"ל, רגישות לשינויים בשערי החליפין, שילוב נכסים לא סחירים. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל להשקעה · כלליהמסלול הנוכחימור גמל להשקעה – כללי
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
43חודשים חיוביים
17חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 3.74%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 3.53%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.44%
יולי 2026-0.13%
יוני 2026-0.5%
מאי 2026+1.76%
אפריל 2026+3.74%
מרץ 2026-2.02%
פברואר 2026+0.99%
ינואר 2026+2.15%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.5%
נובמבר 2025+1.04%
אוקטובר 2025+1.19%
ספטמבר 2025+1.85%
אוגוסט 2025+0.82%
יולי 2025+1.19%
יוני 2025+2.52%
מאי 2025+2.34%
אפריל 2025+0.92%
מרץ 2025-0.41%
פברואר 2025+0.44%
ינואר 2025+1.67%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.45%
נובמבר 2024+1.88%
אוקטובר 2024+0.32%
ספטמבר 2024+1.78%
אוגוסט 2024+0.87%
יולי 2024+1.38%
יוני 2024+0.78%
מאי 2024+1.04%
אפריל 2024-1.17%
מרץ 2024+2.48%
פברואר 2024+2.2%
ינואר 2024+0.41%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.04%
נובמבר 2023+3.05%
אוקטובר 2023-2.15%
ספטמבר 2023-1.35%
אוגוסט 2023+0.02%
יולי 2023+2.2%
יוני 2023+1.81%
מאי 2023+0.8%
אפריל 2023+1.74%
מרץ 2023+0.27%
פברואר 2023-1.25%
ינואר 2023+1.84%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.55%
נובמבר 2022+1.47%
אוקטובר 2022+2.3%
ספטמבר 2022-3.53%
אוגוסט 2022-1.12%
יולי 2022+3.12%
יוני 2022-2.22%
מאי 2022-2.47%
אפריל 2022-1.08%
מרץ 2022+0.8%
פברואר 2022-1.08%
ינואר 2022-1.83%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.87%
נובמבר 2021+0.13%
אוקטובר 2021+2.39%
ספטמבר 2021-0.7%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מור גמל להשקעה – כללי מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות22.62%
אג"ח ממשלתיות סחירות22.1%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות21.86%
מזומנים ושווי מזומנים11.34%
הלוואות9.94%
נכסים אחרים8.72%
אג"ח קונצרניות לא סחירות1.97%
פיקדונות1.14%
קרנות נאמנות0.32%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים76.44%
נכסים לא סחירים23.56%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ77.95%
נכסים בחו"ל ובמט"ח22.05%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל להשקעה באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל להשקעה במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 12 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 4 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קופות גמל להשקעה במסלול כללי
1אלטשולר שחם חיסכון פלוס כללי1.98%6.77%38.88%34.62%0.63%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
2מיטב גמל להשקעה כללי1.68%6.90%43.14%45.99%0.61%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
3אינפיניטי גמל להשקעה כללי1.47%6.11%40.39%46.83%0.56%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
5כלל גמל לעתיד כללי1.41%8.27%44.84%45.50%0.65%כלל פנסיה וגמל בע"מ
6מנורה מבטחים גמל להשקעה כללי1.41%6.94%42.21%44.30%0.59%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
7הפניקס גמל להשקעה כללי1.28%6.54%43.21%44.10%0.62%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
8מגדל גמל להשקעה כללי1.24%6.73%42.50%45.13%0.62%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
9הראל גמל להשקעה כללי1.23%6.06%45.15%49.22%0.55%הראל פנסיה וגמל בע"מ
10ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול כללי1.23%5.36%38.45%42.78%0.68%ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ
11אנליסט מסלולית - קופת גמל להשקעה כללי0.73%6.25%40.67%46.26%0.62%אנליסט קופות גמל בע"מ
12איילון קופת גמל להשקעה כללי0.47%————איילון קופות גמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל להשקעה — מור גמל ופנסיה בע"מ

לפי המידע הזמין, מור גמל ופנסיה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
40%
ריבית
פריים מינוס 0.25%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪
תקופה מינימלית
6 חודשים
עמלה
ללא עמלת פתיחת תיק

הערות: ניתן לקבל גרייס

שפיצר בריבית פריים — 60 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
40%
ריבית
פריים מינוס 0.75%
תקופת ההלוואה
60 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪
תקופה מינימלית
6 חודשים
עמלה
ללא עמלת פתיחת תיק

הערות: ניתן לקבל גרייס

שפיצר צמוד מדד — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
40%
ריבית
צמוד מדד + 2.75%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪
תקופה מינימלית
6 חודשים
עמלה
ללא עמלת פתיחת תיק

הערות: ניתן לקבל גרייס

שפיצר צמוד מדד — 60 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
40%
ריבית
צמוד מדד + 2.4%
תקופת ההלוואה
60 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪
תקופה מינימלית
6 חודשים
עמלה
ללא עמלת פתיחת תיק

הערות: ניתן לקבל גרייס

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.72%‎‎, לעומת ‎‎0.61%‎‎ בממוצע בקרב 10 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎+0.11‎ נקודות אחוז.

האם מיקום המסלול משתנה בין טווחי הזמן?

לפי תשואה מצטברת ל־3 שנים המסלול מדורג במקום 7 מתוך 11, ולפי 5 שנים במקום 2 מתוך 11. הפער מלמד שהתמונה היחסית תלויה בטווח המדידה; שני המיקומים מבוססים על תשואה מדווחת ואינם מותאמים לסיכון.

מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?

בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו שלילית של 26.7 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 10 מתוך 12; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.