מחוג - מינהל גמל לעובדי חברת חשמל לישראל

מחוג חיסכון פלוס כללי

  • מ.ה.13711
  • מסלול השקעהכללי
  • קהל מטרהעובדי מפעל/גוף מסויים
  • רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות

החשיפה לחו״ל היא ‎‎39.07%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎20.06%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.12%
מתחילת השנהתשואה5.39%
3 שניםתשואה מצטברת37.4%
דמי ניהולמצבירה0.25%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח93.23
תאריך פתיחהוותק הקופהאפריל 2022

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎39.07%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎20.06%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
  • התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים היא ‎‎10.79%‎‎. התוצאה מסכמת את התקופה ואינה מגלה את עומק הירידות או התנודות שהתרחשו במהלכה.
  • במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.25%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎0.00%‎‎. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.12%
תשואה מתחילת השנה
5.39%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
37.4%
תשואה ממוצעת 3 שנים
11.17%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.25%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
93 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
0 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
91%

חשיפות ההשקעה

53.47%חשיפה למניות
39.07%חשיפה לחו"ל
20.06%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מחוג חיסכון פלוס כללי היא קופת גמל להשקעה בניהול אקטיבי של מחוג - מינהל גמל לעובדי חברת חשמל לישראל בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי משמעותי, פיזור מהותי לחו"ל, רגישות לשינויים בשערי החליפין, משקל בולט לאג"ח ממשלתיות. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל להשקעה · כלליהמסלול הנוכחימחוג חיסכון פלוס כללי
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2022 – אוגוסט 2026
48חודשים זמינים
36חודשים חיוביים
12חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 3.96%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 3.47%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.12%
יולי 2026+0.01%
יוני 2026-1.22%
מאי 2026+1.75%
אפריל 2026+3.96%
מרץ 2026-2.54%
פברואר 2026+0.62%
ינואר 2026+1.7%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.69%
נובמבר 2025+0.77%
אוקטובר 2025+1.66%
ספטמבר 2025+1.92%
אוגוסט 2025+0.91%
יולי 2025+1.35%
יוני 2025+2.75%
מאי 2025+2.25%
אפריל 2025+0.51%
מרץ 2025-1.35%
פברואר 2025-0.28%
ינואר 2025+1.38%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.19%
נובמבר 2024+1.99%
אוקטובר 2024-0.05%
ספטמבר 2024+1.96%
אוגוסט 2024+0.62%
יולי 2024+1.22%
יוני 2024+1.35%
מאי 2024+1.33%
אפריל 2024-1.3%
מרץ 2024+2.21%
פברואר 2024+1.99%
ינואר 2024+0.51%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.54%
נובמבר 2023+2.89%
אוקטובר 2023-1.8%
ספטמבר 2023-1.33%
אוגוסט 2023-0.02%
יולי 2023+2.48%
יוני 2023+1.8%
מאי 2023+1.83%
אפריל 2023+1.42%
מרץ 2023+0.6%
פברואר 2023-0.76%
ינואר 2023+2.09%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.9%
נובמבר 2022+0.22%
אוקטובר 2022+1.57%
ספטמבר 2022-3.47%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מחוג חיסכון פלוס כללי מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח ממשלתיות סחירות36.66%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות31.52%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות20.74%
מזומנים ושווי מזומנים6.97%
פיקדונות2.31%
נכסים אחרים0.82%
הלוואות0.56%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.41%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים96.48%
נכסים לא סחירים3.52%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ82.34%
נכסים בחו"ל ובמט"ח17.66%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202209 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

האם תשואת התקופה מספיקה להבנת הסיכון?

התשואה ב־12 החודשים האחרונים היא ‎‎10.79%‎‎. לבחינת הדרך לתוצאה יש לעיין גם בתשואות החודשיות ובמדדי הסיכון הזמינים. תוצאה לתקופה אחת אינה תחזית לתקופה הבאה.

האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?

הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.25%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎0.00%‎‎, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.

מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?

במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של ‎‎39.07%‎‎ וחשיפה למט״ח של ‎‎20.06%‎‎. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.