
מיטב גמל להשקעה כללי
- מ.ה.7978
- מסלול השקעהכללי
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 2 מתוך 12 במסלול כללי
מיטב גמל להשקעה כללי מדורג במקום 4 מתוך 11 בקופות גמל להשקעה במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (13.11%, במחצית העליונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־5 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה בולט בנתונים
- מיטב גמל להשקעה כללי הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 13.11%, מעל הממוצע בקופות גמל להשקעה במסלול כללי בפער של +0.51 נקודות אחוז ומדורג במקום 4 מתוך 11 (במחצית העליונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
מה כדאי להביא בחשבון
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־5 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
- החשיפה לחו״ל היא 46.23% והחשיפה למט״ח היא 19.77%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 1.68%
- תשואה מתחילת השנה
- 6.9%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 43.14%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 45.99%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 12.7%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 7.86%
- מדד שארפ ?
- 1.08
- אלפא ?
- 1.2%
- סטיית תקן ?
- 6.02%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.61%
- דמי ניהול מהפקדה
- 0%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 3,830 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 82 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 82.3%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
מיטב גמל להשקעה כללי היא קופת גמל להשקעה בניהול אקטיבי של מיטב גמל ופנסיה בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI ACWI, ת"א 125, מדד אג״ח ממשלתי כללי ו־Barclays Global Aggregate Corporate Bond Index. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם הלוואות לעמיתים, קרנות השקעה, תשתיות ו־נדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי משמעותי, פיזור מהותי לחו"ל, רגישות לשינויים בשערי החליפין, שילוב נכסים לא סחירים. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.01%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 3.8%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +1.68% |
| יולי 2026 | -0.48% |
| יוני 2026 | -0.49% |
| מאי 2026 | +1.84% |
| אפריל 2026 | +4.01% |
| מרץ 2026 | -2.53% |
| פברואר 2026 | +0.69% |
| ינואר 2026 | +2.12% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +1.19% |
| נובמבר 2025 | +1.06% |
| אוקטובר 2025 | +1.44% |
| ספטמבר 2025 | +2% |
| אוגוסט 2025 | +1.2% |
| יולי 2025 | +1.18% |
| יוני 2025 | +3.16% |
| מאי 2025 | +2.28% |
| אפריל 2025 | +0.62% |
| מרץ 2025 | -0.91% |
| פברואר 2025 | -0.04% |
| ינואר 2025 | +1.32% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.77% |
| נובמבר 2024 | +2.27% |
| אוקטובר 2024 | +0.15% |
| ספטמבר 2024 | +1.81% |
| אוגוסט 2024 | +1.18% |
| יולי 2024 | +1.38% |
| יוני 2024 | +1.17% |
| מאי 2024 | +1.29% |
| אפריל 2024 | -1.55% |
| מרץ 2024 | +2.18% |
| פברואר 2024 | +1.8% |
| ינואר 2024 | +0.33% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +2.43% |
| נובמבר 2023 | +3.6% |
| אוקטובר 2023 | -2.33% |
| ספטמבר 2023 | -1.38% |
| אוגוסט 2023 | -0.33% |
| יולי 2023 | +2.56% |
| יוני 2023 | +1.67% |
| מאי 2023 | +0.99% |
| אפריל 2023 | +1.64% |
| מרץ 2023 | +0.34% |
| פברואר 2023 | -1.42% |
| ינואר 2023 | +2.47% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -1.93% |
| נובמבר 2022 | +1.37% |
| אוקטובר 2022 | +2.18% |
| ספטמבר 2022 | -3.8% |
| אוגוסט 2022 | -1.04% |
| יולי 2022 | +3.28% |
| יוני 2022 | -2.2% |
| מאי 2022 | -2.85% |
| אפריל 2022 | -1.56% |
| מרץ 2022 | +0.53% |
| פברואר 2022 | -0.66% |
| ינואר 2022 | -2.1% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +1.29% |
| נובמבר 2021 | +0.12% |
| אוקטובר 2021 | +2.61% |
| ספטמבר 2021 | -0.75% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי מיטב גמל להשקעה כללי מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 36.89% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 19.96% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 17.49% |
| נכסים אחרים | 12.44% |
| הלוואות | 5.08% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 3.48% |
| קרנות נאמנות | 2.64% |
| אג"ח קונצרניות לא סחירות | 2.02% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 80.07% |
| נכסים לא סחירים | 19.93% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 61.48% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 38.52% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קופות גמל להשקעה באותו מסלול השקעה
השוו בין קופות גמל להשקעה במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 12 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 2 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 1.98% | 6.77% | 38.88% | 34.62% | 0.63% | אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | |
| 3 | 1.47% | 6.11% | 40.39% | 46.83% | 0.56% | אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | |
| 4 | 1.44% | 7.56% | 41.95% | 47.07% | 0.72% | מור גמל ופנסיה בע"מ | |
| 5 | 1.41% | 8.27% | 44.84% | 45.50% | 0.65% | כלל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 6 | 1.41% | 6.94% | 42.21% | 44.30% | 0.59% | מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ | |
| 7 | 1.28% | 6.54% | 43.21% | 44.10% | 0.62% | הפניקס פנסיה וגמל בע"מ | |
| 8 | 1.24% | 6.73% | 42.50% | 45.13% | 0.62% | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | |
| 9 | 1.23% | 6.06% | 45.15% | 49.22% | 0.55% | הראל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 10 | 1.23% | 5.36% | 38.45% | 42.78% | 0.68% | ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ | |
| 11 | 0.73% | 6.25% | 40.67% | 46.26% | 0.62% | אנליסט קופות גמל בע"מ | |
| 12 | 0.47% | — | — | — | — | איילון קופות גמל בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קופות גמל להשקעהמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל להשקעה — מיטב גמל ופנסיה בע"מ
לפי המידע הזמין, מיטב גמל ופנסיה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.5%
- תקופת ההלוואה
- עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 30,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
הערות: ניתן לקבל גרייס
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 46.23% וחשיפה למט״ח של 19.77%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?
הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.61% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 0.00%, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.
מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?
התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה 13.11%, לעומת 12.60% בממוצע בקרב 10 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של +0.51 נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 4 מתוך 11 (במחצית העליונה). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.
המשיכו לקרוא על קופות גמל להשקעה
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קופת גמל להשקעה S&P 500 – השוואה בין מסלולים מחקי מדד
קופת גמל להשקעה S&P 500 מאפשרת חשיפה למדד מוביל דרך מוצר חיסכון גמיש. כך משווים בין מסלולים מחקי מדד, דמי ניהול, סיכון וחלופות.
קראו עוד ←
גמל נט מול ברקי: למה נתונים רשמיים הם רק השלב הראשון בבחירת קופה
גמל נט מציג נתונים רשמיים על קופות גמל וקרנות השתלמות, אך לא מדרג או מפרש אותם. כך ברקי מוסיפה דירוג משולב לפי תשואה, סיכון,…
קראו עוד ←
קופת גמל להשקעה – מה זה ואיפה כדאי להפקיד
קופת גמל להשקעה - מדריך מקיף לשנת 2026: תקרת הפקדה, מסלולי השקעה, מיסוי, משיכה, יתרונות, חסרונות ואיך בוחרים קופה מתאימה לפי נתוני Berki.
קראו עוד ←





