לוגו של מור פנסיה וגמל

מור גמל להשקעה -אשראי ואג"ח (עד 25% מניות)

מור גמל להשקעה -אשראי ואג"ח (עד ‎25%‎ מניות) מדורג במקום 9 מתוך 11 בקופות גמל להשקעה במסלול עד ‎25%‎ מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎7.08%‎‎, ברבעון התחתון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־5 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.53%
מתחילת השנהתשואה4.42%
3 שניםתשואה מצטברת26.94%
5 שניםתשואה מצטברת31.32%
דמי ניהולמצבירה0.72%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח515.52
תאריך פתיחהוותק הקופהאפריל 2020

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת נמוכה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם ‎-0.93‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎+0.11‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־5 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎33.31%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎18.54%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.53%
תשואה מתחילת השנה
4.42%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
26.94%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
31.32%
תשואה ממוצעת 3 שנים
8.28%
תשואה ממוצעת 5 שנים
5.6%
מדד שארפ ?
1.05
אלפא ?
0.84%
סטיית תקן ?
3.21%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.72%
דמי ניהול מהפקדה
0%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
516 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
-2 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
79.8%

חשיפות ההשקעה

27.03%חשיפה למניות
33.31%חשיפה לחו"ל
18.54%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מור גמל להשקעה -אשראי ואג"ח (עד 25% מניות) היא קופת גמל להשקעה אג"חית בניהול מור גמל ופנסיה בע"מ, עם אפשרות להחזיק רכיב מנייתי בשיעור שאינו עולה על 25%. עיקר התיק נשען בדרך כלל על אג״ח ממשלתיות, אג״ח קונצרניות, אשראי ומזומן, בעוד שהמניות משמשות רכיב משלים. מגבלת המניות מבהירה שזה אינו מסלול מנייתי, אך גם לא מסלול אג״חי טהור. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

התנהגות המסלול מושפעת בעיקר משינויים בריבית, ממח״מ האג״ח ומאיכות האשראי של המנפיקים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה, השימוש בפועל ברכיב המנייתי קרוב לתקרה המותרת. הרכיב המנייתי עשוי לשפר ביצועים בשוק עולה, אך גם להגדיל תנודתיות בתקופות ירידה; לכן חשוב להבחין בין תקרת החשיפה לבין השימוש בפועל.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל להשקעה · עד 25% מניותהמסלול הנוכחימור גמל להשקעה -אשראי ואג"ח (עד 25% מניות)
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
46חודשים חיוביים
14חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 2.2%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 1.9%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.53%
יולי 2026+0.21%
יוני 2026+0.27%
מאי 2026+0.79%
אפריל 2026+1.66%
מרץ 2026-0.79%
פברואר 2026+0.67%
ינואר 2026+1.01%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.21%
נובמבר 2025+0.65%
אוקטובר 2025+0.63%
ספטמבר 2025+1.04%
אוגוסט 2025+0.71%
יולי 2025+0.73%
יוני 2025+1.43%
מאי 2025+0.95%
אפריל 2025+0.84%
מרץ 2025+0.25%
פברואר 2025+0.43%
ינואר 2025+0.91%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.45%
נובמבר 2024+1.3%
אוקטובר 2024+0.15%
ספטמבר 2024+1.52%
אוגוסט 2024+0.77%
יולי 2024+1.3%
יוני 2024+0.52%
מאי 2024+0.58%
אפריל 2024-0.71%
מרץ 2024+1.82%
פברואר 2024+1.12%
ינואר 2024+0.41%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.8%
נובמבר 2023+2.2%
אוקטובר 2023-1.37%
ספטמבר 2023-0.95%
אוגוסט 2023+0.48%
יולי 2023+1.58%
יוני 2023+1.19%
מאי 2023+1.1%
אפריל 2023+1.44%
מרץ 2023+0.32%
פברואר 2023-0.86%
ינואר 2023+1.25%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-0.63%
נובמבר 2022+0.57%
אוקטובר 2022+1.01%
ספטמבר 2022-1.9%
אוגוסט 2022-0.68%
יולי 2022+1.6%
יוני 2022-0.84%
מאי 2022-1.67%
אפריל 2022-0.45%
מרץ 2022+0.14%
פברואר 2022-0.93%
ינואר 2022-1.22%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+0.93%
נובמבר 2021+0.2%
אוקטובר 2021+1.13%
ספטמבר 2021-0.24%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מור גמל להשקעה -אשראי ואג"ח (עד 25% מניות) מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות32.96%
אג"ח ממשלתיות סחירות25.41%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות12.26%
מזומנים ושווי מזומנים11.52%
נכסים אחרים9.9%
הלוואות3.76%
אג"ח קונצרניות לא סחירות2.45%
פיקדונות1.36%
קרנות נאמנות0.38%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים81.38%
נכסים לא סחירים18.62%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ79.13%
נכסים בחו"ל ובמט"ח20.87%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל להשקעה באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל להשקעה במסלול עד 25% מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 11 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 8 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קופות גמל להשקעה במסלול עד 25% מניות
1אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות)0.98%4.21%23.85%23.32%0.64%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
2אינפיניטי גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.96%4.43%27.92%29.56%0.54%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
3מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות)0.90%4.54%28.99%30.78%0.61%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
4הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.72%4.10%27.92%26.53%0.58%הראל פנסיה וגמל בע"מ
5מגדל גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.70%5.15%28.02%24.63%0.62%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
6כלל גמל לעתיד אשרי ואג"ח עם מניות(עד 25% מניות)0.62%4.97%27.85%25.75%0.63%כלל פנסיה וגמל בע"מ
7הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.54%3.88%25.60%24.24%0.62%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
9ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.50%3.44%23.77%25.38%0.68%ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ
10מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.42%3.31%17.21%13.55%0.57%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
11אנליסט מסלולית - קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח עד 25% מניות0.35%4.75%27.49%25.88%0.61%אנליסט קופות גמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל להשקעה — מור גמל ופנסיה בע"מ

לפי המידע הזמין, מור גמל ופנסיה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
40%
ריבית
פריים מינוס 0.25%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪
תקופה מינימלית
6 חודשים
עמלה
ללא עמלת פתיחת תיק

הערות: ניתן לקבל גרייס

שפיצר בריבית פריים — 60 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
40%
ריבית
פריים מינוס 0.75%
תקופת ההלוואה
60 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪
תקופה מינימלית
6 חודשים
עמלה
ללא עמלת פתיחת תיק

הערות: ניתן לקבל גרייס

שפיצר צמוד מדד — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
40%
ריבית
צמוד מדד + 2.75%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪
תקופה מינימלית
6 חודשים
עמלה
ללא עמלת פתיחת תיק

הערות: ניתן לקבל גרייס

שפיצר צמוד מדד — 60 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
40%
ריבית
צמוד מדד + 2.4%
תקופת ההלוואה
60 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪
תקופה מינימלית
6 חודשים
עמלה
ללא עמלת פתיחת תיק

הערות: ניתן לקבל גרייס

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת נמוכה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.72%‎‎, לעומת ‎‎0.61%‎‎ בממוצע בקרב 10 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎+0.11‎ נקודות אחוז.

האם מיקום המסלול משתנה בין טווחי הזמן?

לפי תשואה מצטברת ל־3 שנים המסלול מדורג במקום 7 מתוך 11, ולפי 5 שנים במקום 1 מתוך 11. הפער מלמד שהתמונה היחסית תלויה בטווח המדידה; שני המיקומים מבוססים על תשואה מדווחת ואינם מותאמים לסיכון.