
אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות)
- מ.ה.7800
- מסלול השקעהמתמחים בניהול אקטיבי / עד 25% מניות
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון נמוךעד 25% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 1 מתוך 18 במסלול עד 25% מניות
אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות) מדורג במקום 8 מתוך 11 בקופות גמל להשקעה במסלול עד 25% מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (7.23%, במחצית התחתונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־5 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות) הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 7.23%, מתחת לממוצע בקופות גמל להשקעה במסלול עד 25% מניות בפער של -0.77 נקודות אחוז ומדורג במקום 8 מתוך 11 (במחצית התחתונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־5 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
- החשיפה לחו״ל היא 30.77% והחשיפה למט״ח היא 16.29%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.98%
- תשואה מתחילת השנה
- 4.21%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 23.85%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 23.32%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 7.39%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 4.28%
- מדד שארפ ?
- 0.59
- אלפא ?
- 0.12%
- סטיית תקן ?
- 3.51%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.64%
- דמי ניהול מהפקדה
- 0%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 615 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- -13 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 85.5%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות) היא קופת גמל להשקעה אג"חית בניהול אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ, עם אפשרות להחזיק רכיב מנייתי בשיעור שאינו עולה על 25%. עיקר התיק נשען בדרך כלל על אג״ח ממשלתיות, אג״ח קונצרניות, אשראי ומזומן, בעוד שהמניות משמשות רכיב משלים. מגבלת המניות מבהירה שזה אינו מסלול מנייתי, אך גם לא מסלול אג״חי טהור.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
התנהגות המסלול מושפעת בעיקר משינויים בריבית, ממח״מ האג״ח ומאיכות האשראי של המנפיקים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה, השימוש בפועל ברכיב המנייתי קרוב לתקרה המותרת. הרכיב המנייתי עשוי לשפר ביצועים בשוק עולה, אך גם להגדיל תנודתיות בתקופות ירידה; לכן חשוב להבחין בין תקרת החשיפה לבין השימוש בפועל.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יוני 2025, עם תשואה של 2.13%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 2.09%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.98% |
| יולי 2026 | -0.29% |
| יוני 2026 | +0.56% |
| מאי 2026 | +1.44% |
| אפריל 2026 | +1.91% |
| מרץ 2026 | -1.56% |
| פברואר 2026 | +0.23% |
| ינואר 2026 | +0.91% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | -0.09% |
| נובמבר 2025 | +0.42% |
| אוקטובר 2025 | +1.08% |
| ספטמבר 2025 | +1.46% |
| אוגוסט 2025 | +0.96% |
| יולי 2025 | +0.35% |
| יוני 2025 | +2.13% |
| מאי 2025 | +1.02% |
| אפריל 2025 | +0.57% |
| מרץ 2025 | -0.11% |
| פברואר 2025 | +0.11% |
| ינואר 2025 | +0.76% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | -0.1% |
| נובמבר 2024 | +1.27% |
| אוקטובר 2024 | -0.02% |
| ספטמבר 2024 | +1.26% |
| אוגוסט 2024 | +0.87% |
| יולי 2024 | +0.92% |
| יוני 2024 | +0.58% |
| מאי 2024 | +1.13% |
| אפריל 2024 | -0.26% |
| מרץ 2024 | +1.03% |
| פברואר 2024 | +0.21% |
| ינואר 2024 | +0.23% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +1.8% |
| נובמבר 2023 | +2.13% |
| אוקטובר 2023 | -1.05% |
| ספטמבר 2023 | -1.25% |
| אוגוסט 2023 | +0.2% |
| יולי 2023 | +0.99% |
| יוני 2023 | +0.6% |
| מאי 2023 | +0.62% |
| אפריל 2023 | +0.69% |
| מרץ 2023 | +0.78% |
| פברואר 2023 | -0.8% |
| ינואר 2023 | +1.47% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -0.91% |
| נובמבר 2022 | +0.81% |
| אוקטובר 2022 | +0.96% |
| ספטמבר 2022 | -2.09% |
| אוגוסט 2022 | -1.17% |
| יולי 2022 | +2.09% |
| יוני 2022 | -1.59% |
| מאי 2022 | -1.54% |
| אפריל 2022 | -0.8% |
| מרץ 2022 | +0.39% |
| פברואר 2022 | -1.1% |
| ינואר 2022 | -1.28% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +0.48% |
| נובמבר 2021 | +0.27% |
| אוקטובר 2021 | +1.12% |
| ספטמבר 2021 | -0.48% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות) מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 51.75% |
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 13.23% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 10.53% |
| נכסים אחרים | 9.3% |
| הלוואות | 6.34% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 5.57% |
| קרנות נאמנות | 1.98% |
| אג"ח קונצרניות לא סחירות | 1.29% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 82.26% |
| נכסים לא סחירים | 17.74% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 75.25% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 24.75% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קופות גמל להשקעה באותו מסלול השקעה
השוו בין קופות גמל להשקעה במסלול עד 25% מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 11 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 1 לפי התשואה החודשית האחרונה.
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קופות גמל להשקעהמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל להשקעה — אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
לפי המידע הזמין, אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
בלון/ גרייס/ שפיצר בריבית פריים — 36 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 78%
- ריבית
- ריבית פריים
- תקופת ההלוואה
- 36 חודשים
- סכום מינימלי
- 50,000 ₪
הערות: מיתרת מהכספים הנזילים. לא יותר ממיליון ש"ח במצטבר.
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?
בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו שלילית של 12.7 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 11 מתוך 11; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.
מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?
המסלול מנהל 615 מיליון ₪ ומדורג במקום 1 מתוך 11 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 30.77% וחשיפה למט״ח של 16.29%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
המשיכו לקרוא על קופות גמל להשקעה
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קופת גמל להשקעה S&P 500 – השוואה בין מסלולים מחקי מדד
קופת גמל להשקעה S&P 500 מאפשרת חשיפה למדד מוביל דרך מוצר חיסכון גמיש. כך משווים בין מסלולים מחקי מדד, דמי ניהול, סיכון וחלופות.
קראו עוד ←
גמל נט מול ברקי: למה נתונים רשמיים הם רק השלב הראשון בבחירת קופה
גמל נט מציג נתונים רשמיים על קופות גמל וקרנות השתלמות, אך לא מדרג או מפרש אותם. כך ברקי מוסיפה דירוג משולב לפי תשואה, סיכון,…
קראו עוד ←
קופת גמל להשקעה – מה זה ואיפה כדאי להפקיד
קופת גמל להשקעה - מדריך מקיף לשנת 2026: תקרת הפקדה, מסלולי השקעה, מיסוי, משיכה, יתרונות, חסרונות ואיך בוחרים קופה מתאימה לפי נתוני Berki.
קראו עוד ←





