הראל ביטוח לוגו

הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)

הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד ‎25%‎ מניות) מדורג במקום 6 מתוך 11 בקופות גמל להשקעה במסלול עד ‎25%‎ מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎8.22%‎‎, במחצית התחתונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־7 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.72%
מתחילת השנהתשואה4.1%
3 שניםתשואה מצטברת27.92%
5 שניםתשואה מצטברת26.53%
דמי ניהולמצבירה0.58%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח427.06
תאריך פתיחהוותק הקופהנובמבר 2016

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד ‎25%‎ מניות) הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎8.22%‎‎, מעל הממוצע בקופות גמל להשקעה במסלול עד ‎25%‎ מניות בפער של ‎+0.32‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 6 מתוך 11 (במחצית התחתונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.

מה כדאי להביא בחשבון

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎19.98%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎14.19%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.72%
תשואה מתחילת השנה
4.1%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
27.92%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
26.53%
תשואה ממוצעת 3 שנים
8.55%
תשואה ממוצעת 5 שנים
4.82%
מדד שארפ ?
0.83
אלפא ?
0.24%
סטיית תקן ?
3.66%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.58%
דמי ניהול מהפקדה
0%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
427 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
3 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
84%

חשיפות ההשקעה

18.3%חשיפה למניות
19.98%חשיפה לחו"ל
14.19%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) היא קופת גמל להשקעה אג"חית בניהול הראל פנסיה וגמל בע"מ, עם אפשרות להחזיק רכיב מנייתי בשיעור שאינו עולה על 25%. עיקר התיק נשען בדרך כלל על אג״ח ממשלתיות, אג״ח קונצרניות, אשראי ומזומן, בעוד שהמניות משמשות רכיב משלים. מגבלת המניות מבהירה שזה אינו מסלול מנייתי, אך גם לא מסלול אג״חי טהור. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים ת"א 125. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם הלוואות לעמיתים ו־נדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

התנהגות המסלול מושפעת בעיקר משינויים בריבית, ממח״מ האג״ח ומאיכות האשראי של המנפיקים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה, השימוש בפועל ברכיב המנייתי נמוך משמעותית מהתקרה המותרת. הרכיב המנייתי עשוי לשפר ביצועים בשוק עולה, אך גם להגדיל תנודתיות בתקופות ירידה; לכן חשוב להבחין בין תקרת החשיפה לבין השימוש בפועל.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל להשקעה · עד 25% מניותהמסלול הנוכחיהראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
44חודשים חיוביים
16חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יוני 2025, עם תשואה של 2.21%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 2.46%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.72%
יולי 2026+0.18%
יוני 2026+0.05%
מאי 2026+1.15%
אפריל 2026+1.45%
מרץ 2026-0.9%
פברואר 2026+0.22%
ינואר 2026+1.18%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.96%
נובמבר 2025+0.71%
אוקטובר 2025+1.06%
ספטמבר 2025+1.17%
אוגוסט 2025+0.76%
יולי 2025+0.63%
יוני 2025+2.21%
מאי 2025+1.04%
אפריל 2025+1.04%
מרץ 2025-0.37%
פברואר 2025+0.52%
ינואר 2025+0.91%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+1.06%
נובמבר 2024+1.3%
אוקטובר 2024+0.56%
ספטמבר 2024+1.11%
אוגוסט 2024+1.08%
יולי 2024+0.94%
יוני 2024+0.25%
מאי 2024+0.4%
אפריל 2024-0.49%
מרץ 2024+1.24%
פברואר 2024+1.05%
ינואר 2024+0.46%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.37%
נובמבר 2023+2.18%
אוקטובר 2023-1.82%
ספטמבר 2023-0.56%
אוגוסט 2023+0.5%
יולי 2023+1.47%
יוני 2023+0.94%
מאי 2023+0.9%
אפריל 2023+0.98%
מרץ 2023+1.12%
פברואר 2023-1.64%
ינואר 2023+1.15%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1%
נובמבר 2022+0.39%
אוקטובר 2022+0.77%
ספטמבר 2022-2.46%
אוגוסט 2022-1.15%
יולי 2022+1.5%
יוני 2022-0.97%
מאי 2022-2.41%
אפריל 2022-0.78%
מרץ 2022-0.41%
פברואר 2022-1.54%
ינואר 2022-1.12%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+0.82%
נובמבר 2021+0.63%
אוקטובר 2021+1.42%
ספטמבר 2021-0.02%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות50.13%
אג"ח ממשלתיות סחירות23.22%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות17.55%
נכסים אחרים4.4%
הלוואות2.13%
מזומנים ושווי מזומנים1.89%
קרנות נאמנות0.59%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.09%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים92.98%
נכסים לא סחירים7.02%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ88.55%
נכסים בחו"ל ובמט"ח11.45%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל להשקעה באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל להשקעה במסלול עד 25% מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 11 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 4 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קופות גמל להשקעה במסלול עד 25% מניות
1אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות)0.98%4.21%23.85%23.32%0.64%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
2אינפיניטי גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.96%4.43%27.92%29.56%0.54%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
3מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות)0.90%4.54%28.99%30.78%0.61%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
5מגדל גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.70%5.15%28.02%24.63%0.62%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
6כלל גמל לעתיד אשרי ואג"ח עם מניות(עד 25% מניות)0.62%4.97%27.85%25.75%0.63%כלל פנסיה וגמל בע"מ
7הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.54%3.88%25.60%24.24%0.62%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
8מור גמל להשקעה -אשראי ואג"ח (עד 25% מניות)0.53%4.42%26.94%31.32%0.72%מור גמל ופנסיה בע"מ
9ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.50%3.44%23.77%25.38%0.68%ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ
10מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.42%3.31%17.21%13.55%0.57%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
11אנליסט מסלולית - קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח עד 25% מניות0.35%4.75%27.49%25.88%0.61%אנליסט קופות גמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל להשקעה — הראל פנסיה וגמל בע"מ

לפי המידע הזמין, הראל פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — 12 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.2% עד פריים מינוס 0.5% או ריבית קבועה צמודה 2.5%
תקופת ההלוואה
12 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
20,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?

במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של ‎‎19.98%‎‎ וחשיפה למט״ח של ‎‎14.19%‎‎. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.

האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?

הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.58%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎0.00%‎‎, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎8.22%‎‎, לעומת ‎‎7.90%‎‎ בממוצע בקרב 10 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎+0.32‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 6 מתוך 11 (במחצית התחתונה). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.