לוגו אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה

אינפיניטי גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)

אינפיניטי גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד ‎25%‎ מניות) מדורג במקום 4 מתוך 11 בקופות גמל להשקעה במסלול עד ‎25%‎ מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎8.43%‎‎, במחצית העליונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־7 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.96%
מתחילת השנהתשואה4.43%
3 שניםתשואה מצטברת27.92%
5 שניםתשואה מצטברת29.56%
דמי ניהולמצבירה0.54%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח62.95
תאריך פתיחהוותק הקופהנובמבר 2016

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם ‎+0.55‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎-0.09‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.

מה כדאי להביא בחשבון

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎14.48%‎‎; ‎13.05‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. זהו שינוי או פער מהותי שכדאי להביא בחשבון בהשוואת מאפייני ההשקעה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.96%
תשואה מתחילת השנה
4.43%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
27.92%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
29.56%
תשואה ממוצעת 3 שנים
8.55%
תשואה ממוצעת 5 שנים
5.32%
מדד שארפ ?
0.83
אלפא ?
0.48%
סטיית תקן ?
3.87%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.54%
דמי ניהול מהפקדה
0%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
63 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
1 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
93.8%

חשיפות ההשקעה

23.98%חשיפה למניות
14.48%חשיפה לחו"ל
10.73%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

אינפיניטי גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) היא קופת גמל להשקעה אג"חית בניהול אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ, עם אפשרות להחזיק רכיב מנייתי בשיעור שאינו עולה על 25%. עיקר התיק נשען בדרך כלל על אג״ח ממשלתיות, אג״ח קונצרניות, אשראי ומזומן, בעוד שהמניות משמשות רכיב משלים. מגבלת המניות מבהירה שזה אינו מסלול מנייתי, אך גם לא מסלול אג״חי טהור. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World ו־ת"א 125.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

התנהגות המסלול מושפעת בעיקר משינויים בריבית, ממח״מ האג״ח ומאיכות האשראי של המנפיקים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה, השימוש בפועל ברכיב המנייתי קרוב לתקרה המותרת. הרכיב המנייתי עשוי לשפר ביצועים בשוק עולה, אך גם להגדיל תנודתיות בתקופות ירידה; לכן חשוב להבחין בין תקרת החשיפה לבין השימוש בפועל.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל להשקעה · עד 25% מניותהמסלול הנוכחיאינפיניטי גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
44חודשים חיוביים
16חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 2.68%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 2.35%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.96%
יולי 2026-0.37%
יוני 2026-0.56%
מאי 2026+1.67%
אפריל 2026+2.68%
מרץ 2026-1.39%
פברואר 2026+0.04%
ינואר 2026+1.38%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.87%
נובמבר 2025+0.33%
אוקטובר 2025+1.22%
ספטמבר 2025+1.36%
אוגוסט 2025+0.49%
יולי 2025+0.97%
יוני 2025+2.67%
מאי 2025+1.48%
אפריל 2025+0.82%
מרץ 2025-1.12%
פברואר 2025+0.31%
ינואר 2025+0.8%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.86%
נובמבר 2024+1.39%
אוקטובר 2024+0.55%
ספטמבר 2024+1%
אוגוסט 2024+0.98%
יולי 2024+0.41%
יוני 2024+0.87%
מאי 2024+0.47%
אפריל 2024-0.43%
מרץ 2024+0.98%
פברואר 2024+0.99%
ינואר 2024+0.59%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.29%
נובמבר 2023+2.33%
אוקטובר 2023-1.12%
ספטמבר 2023-0.9%
אוגוסט 2023+0.96%
יולי 2023+1.71%
יוני 2023+0.81%
מאי 2023+1.59%
אפריל 2023+0.97%
מרץ 2023+1.47%
פברואר 2023-1.49%
ינואר 2023+1.68%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.02%
נובמבר 2022+0.13%
אוקטובר 2022+0.05%
ספטמבר 2022-2.35%
אוגוסט 2022-1.12%
יולי 2022+1.66%
יוני 2022-0.74%
מאי 2022-2.03%
אפריל 2022-1.05%
מרץ 2022+0.13%
פברואר 2022-0.77%
ינואר 2022-1.16%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+0.65%
נובמבר 2021+0.47%
אוקטובר 2021+0.84%
ספטמבר 2021+0.06%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי אינפיניטי גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח ממשלתיות סחירות38.84%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות34.55%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות23.98%
מזומנים ושווי מזומנים1.47%
הלוואות1.19%
נכסים אחרים-0.04%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים98.84%
נכסים לא סחירים1.16%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ97.48%
נכסים בחו"ל ובמט"ח2.52%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל להשקעה באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל להשקעה במסלול עד 25% מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 11 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 2 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קופות גמל להשקעה במסלול עד 25% מניות
1אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות)0.98%4.21%23.85%23.32%0.64%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
3מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות)0.90%4.54%28.99%30.78%0.61%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
4הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.72%4.10%27.92%26.53%0.58%הראל פנסיה וגמל בע"מ
5מגדל גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.70%5.15%28.02%24.63%0.62%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
6כלל גמל לעתיד אשרי ואג"ח עם מניות(עד 25% מניות)0.62%4.97%27.85%25.75%0.63%כלל פנסיה וגמל בע"מ
7הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.54%3.88%25.60%24.24%0.62%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
8מור גמל להשקעה -אשראי ואג"ח (עד 25% מניות)0.53%4.42%26.94%31.32%0.72%מור גמל ופנסיה בע"מ
9ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.50%3.44%23.77%25.38%0.68%ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ
10מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)0.42%3.31%17.21%13.55%0.57%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
11אנליסט מסלולית - קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח עד 25% מניות0.35%4.75%27.49%25.88%0.61%אנליסט קופות גמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.54%‎‎, לעומת ‎‎0.63%‎‎ בממוצע בקרב 10 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎-0.09‎ נקודות אחוז.

מה בולט בחשיפה של המסלול לחו״ל?

החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎14.48%‎‎. ‎13.05‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה לנכסים בחו״ל אינה זהה לחשיפה למט״ח, ולכן יש לבחון את שני הנתונים בנפרד.