
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)
- מ.ה.11392
- מסלול השקעהמתמחים בניהול אקטיבי / עד 25% מניות
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון נמוךעד 25% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 13 מתוך 18 במסלול עד 25% מניות
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מדורג במקום 10 מתוך 11 בקופות גמל להשקעה במסלול עד 25% מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (6.90%, ברבעון התחתון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־4 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת נמוכה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם -1.13 נקודות אחוז בתשואה ו־+0.07 נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־4 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.
- החשיפה לחו״ל היא 26.67% והחשיפה למט״ח היא 15.30%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.5%
- תשואה מתחילת השנה
- 3.44%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 23.77%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 25.38%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 7.37%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 4.63%
- מדד שארפ ?
- 0.61
- אלפא ?
- 0.48%
- סטיית תקן ?
- 3.73%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.68%
- דמי ניהול מהפקדה
- 0%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 316 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- -6 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 88.9%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) היא קופת גמל להשקעה אג"חית בניהול ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ, עם אפשרות להחזיק רכיב מנייתי בשיעור שאינו עולה על 25%. עיקר התיק נשען בדרך כלל על אג״ח ממשלתיות, אג״ח קונצרניות, אשראי ומזומן, בעוד שהמניות משמשות רכיב משלים. מגבלת המניות מבהירה שזה אינו מסלול מנייתי, אך גם לא מסלול אג״חי טהור. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI ACWI ו־ת"א 125.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
התנהגות המסלול מושפעת בעיקר משינויים בריבית, ממח״מ האג״ח ומאיכות האשראי של המנפיקים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה, השימוש בפועל ברכיב המנייתי קרוב לתקרה המותרת. הרכיב המנייתי עשוי לשפר ביצועים בשוק עולה, אך גם להגדיל תנודתיות בתקופות ירידה; לכן חשוב להבחין בין תקרת החשיפה לבין השימוש בפועל.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 2.3%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 2.23%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.5% |
| יולי 2026 | -0.08% |
| יוני 2026 | +0.18% |
| מאי 2026 | +1.32% |
| אפריל 2026 | +2.06% |
| מרץ 2026 | -1.65% |
| פברואר 2026 | +0.28% |
| ינואר 2026 | +0.82% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +0.28% |
| נובמבר 2025 | +0.5% |
| אוקטובר 2025 | +1.03% |
| ספטמבר 2025 | +1.5% |
| אוגוסט 2025 | +0.76% |
| יולי 2025 | +0.59% |
| יוני 2025 | +1.91% |
| מאי 2025 | +0.78% |
| אפריל 2025 | +0.68% |
| מרץ 2025 | -0.42% |
| פברואר 2025 | +0.44% |
| ינואר 2025 | +0.71% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.12% |
| נובמבר 2024 | +1.25% |
| אוקטובר 2024 | -0.42% |
| ספטמבר 2024 | +1.64% |
| אוגוסט 2024 | +0.88% |
| יולי 2024 | +1.23% |
| יוני 2024 | +0.98% |
| מאי 2024 | +0.71% |
| אפריל 2024 | -1.07% |
| מרץ 2024 | +1.34% |
| פברואר 2024 | +0.7% |
| ינואר 2024 | +0.23% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +1.96% |
| נובמבר 2023 | +2.3% |
| אוקטובר 2023 | -1.32% |
| ספטמבר 2023 | -1.18% |
| אוגוסט 2023 | +0.21% |
| יולי 2023 | +1.29% |
| יוני 2023 | +1.03% |
| מאי 2023 | +1.31% |
| אפריל 2023 | +1.12% |
| מרץ 2023 | +0.97% |
| פברואר 2023 | -1.48% |
| ינואר 2023 | +1.66% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -0.95% |
| נובמבר 2022 | +0.72% |
| אוקטובר 2022 | +0.87% |
| ספטמבר 2022 | -2.23% |
| אוגוסט 2022 | -1.24% |
| יולי 2022 | +1.67% |
| יוני 2022 | -0.63% |
| מאי 2022 | -1.88% |
| אפריל 2022 | -0.83% |
| מרץ 2022 | +0.24% |
| פברואר 2022 | -1% |
| ינואר 2022 | -1.43% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +0.63% |
| נובמבר 2021 | +0.48% |
| אוקטובר 2021 | +1.36% |
| ספטמבר 2021 | -0.43% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 44.8% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 25.93% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 11.46% |
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 8.51% |
| פיקדונות | 4.03% |
| נכסים אחרים | 3.04% |
| אג"ח קונצרניות לא סחירות | 1.87% |
| קרנות נאמנות | 0.35% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 91.55% |
| נכסים לא סחירים | 8.45% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 89.16% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 10.84% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קופות גמל להשקעה באותו מסלול השקעה
השוו בין קופות גמל להשקעה במסלול עד 25% מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 11 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 9 לפי התשואה החודשית האחרונה.
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קופות גמל להשקעהמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל להשקעה — ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ
לפי המידע הזמין, ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
בלון חלקי בריבית פריים — עד 36 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 61%
- במסלולים מנייתיים
- 37%
- ריבית
- פריים עד פריים+0.5%
- תקופת ההלוואה
- עד 36 חודשים
הערות: פרעון קרן בסוף תקופה ותשלום ריבית לאורך חיי ההלוואה
שפיצר בריבית פריים — עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 61%
- במסלולים מנייתיים
- 37%
- ריבית
- פריים עד פריים+0.5%
- תקופת ההלוואה
- עד 84 חודשים
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?
התשואה המדווחת נמוכה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.
איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?
דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם 0.68%, לעומת 0.61% בממוצע בקרב 10 מסלולים אחרים. מדובר בפער של +0.07 נקודות אחוז.
האם מיקום המסלול משתנה בין טווחי הזמן?
לפי תשואה מצטברת ל־3 שנים המסלול מדורג במקום 10 מתוך 11, ולפי 5 שנים במקום 7 מתוך 11. הפער מלמד שהתמונה היחסית תלויה בטווח המדידה; שני המיקומים מבוססים על תשואה מדווחת ואינם מותאמים לסיכון.
המשיכו לקרוא על קופות גמל להשקעה
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קופת גמל להשקעה S&P 500 – השוואה בין מסלולים מחקי מדד
קופת גמל להשקעה S&P 500 מאפשרת חשיפה למדד מוביל דרך מוצר חיסכון גמיש. כך משווים בין מסלולים מחקי מדד, דמי ניהול, סיכון וחלופות.
קראו עוד ←
גמל נט מול ברקי: למה נתונים רשמיים הם רק השלב הראשון בבחירת קופה
גמל נט מציג נתונים רשמיים על קופות גמל וקרנות השתלמות, אך לא מדרג או מפרש אותם. כך ברקי מוסיפה דירוג משולב לפי תשואה, סיכון,…
קראו עוד ←
קופת גמל להשקעה – מה זה ואיפה כדאי להפקיד
קופת גמל להשקעה - מדריך מקיף לשנת 2026: תקרת הפקדה, מסלולי השקעה, מיסוי, משיכה, יתרונות, חסרונות ואיך בוחרים קופה מתאימה לפי נתוני Berki.
קראו עוד ←





