מנורה לוגו

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ הלכה

  • מ.ה.184
  • מסלול השקעההלכתי / הלכה יהודית
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 2 מתוך 6 במסלול הלכה יהודית

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ הלכה מדורג במקום 5 מתוך 6 בפוליסות חיסכון במסלול הלכה יהודית לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎11.93%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־3 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.96%
מתחילת השנהתשואה6%
3 שניםתשואה מצטברת38.06%
5 שניםתשואה מצטברת37.71%
דמי ניהולמצבירה0.81%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח140.5

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • מנורה מבטחים ביטוח בע"מ הלכה הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎11.93%‎‎, מתחת לממוצע בפוליסות חיסכון במסלול הלכה יהודית בפער של ‎-1.11‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 5 מתוך 6. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־3 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎33.58%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎17.83%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.96%
תשואה מתחילת השנה
6%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
38.06%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
37.71%
תשואה ממוצעת 3 שנים
11.35%
תשואה ממוצעת 5 שנים
6.61%
מדד שארפ ?
0.85
אלפא ?
-0.36%
סטיית תקן ?
6.1%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.81%
דמי ניהול מהפקדה
2.58%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
141 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
99.9%

חשיפות ההשקעה

45.9%חשיפה למניות
33.58%חשיפה לחו"ל
17.83%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ הלכה הוא מסלול בפוליסת חיסכון של מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ המנוהל בהתאם לכללי הלכה יהודית ולפיקוח ההלכתי החל על המוצר. הסינון ההלכתי משפיע על סוגי החברות, ניירות הערך והמכשירים שבהם ניתן להשקיע, אך אינו מגדיר רמת סיכון קבועה. רמת הסיכון נקבעת לפי הרכב הנכסים בפועל. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים ת"א 125 ו־מדד אג״ח ממשלתי כללי.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

חשוב להפריד בין התאמה לכללים הלכתיים לבין מאפייני הסיכון הפיננסיים. קיים רכיב מנייתי משמעותי לצד נכסים נוספים. החשיפה לחו״ל מרחיבה את הפיזור אך מוסיפה סיכון שוק. יש להביא בחשבון גם את השפעת שערי המטבע. לצד בדיקת הפיקוח ההלכתי, יש לבחון את החשיפות כמו בכל מסלול אחר.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
פוליסות חיסכון · הלכה יהודיתהמסלול הנוכחימנורה מבטחים ביטוח בע"מ הלכה
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
43חודשים חיוביים
17חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 3.81%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 4.16%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.96%
יולי 2026+0.07%
יוני 2026-1.04%
מאי 2026+1.57%
אפריל 2026+3.81%
מרץ 2026-2.64%
פברואר 2026+0.98%
ינואר 2026+2.28%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.01%
נובמבר 2025+0.95%
אוקטובר 2025+1.57%
ספטמבר 2025+1.95%
אוגוסט 2025+0.81%
יולי 2025+1.16%
יוני 2025+3.07%
מאי 2025+2.24%
אפריל 2025+0.8%
מרץ 2025-1.48%
פברואר 2025+0.13%
ינואר 2025+1.31%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.62%
נובמבר 2024+1.94%
אוקטובר 2024+0.25%
ספטמבר 2024+1.54%
אוגוסט 2024+0.98%
יולי 2024+1.26%
יוני 2024+1.15%
מאי 2024+0.86%
אפריל 2024-1.54%
מרץ 2024+2.36%
פברואר 2024+1.86%
ינואר 2024+0.21%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.56%
נובמבר 2023+3.81%
אוקטובר 2023-2.95%
ספטמבר 2023-1.59%
אוגוסט 2023-0.1%
יולי 2023+2.69%
יוני 2023+1.71%
מאי 2023+0.75%
אפריל 2023+1.4%
מרץ 2023+0.79%
פברואר 2023-1.7%
ינואר 2023+2.37%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.72%
נובמבר 2022+0.64%
אוקטובר 2022+2.33%
ספטמבר 2022-4.16%
אוגוסט 2022-1.41%
יולי 2022+3.22%
יוני 2022-2.42%
מאי 2022-2.29%
אפריל 2022-1.67%
מרץ 2022+0.6%
פברואר 2022-1.03%
ינואר 2022-2.28%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.46%
נובמבר 2021+0.13%
אוקטובר 2021+1.51%
ספטמבר 2021-0.65%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מנורה מבטחים ביטוח בע"מ הלכה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות45.89%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות29.33%
אג"ח ממשלתיות סחירות18.23%
מזומנים ושווי מזומנים6.46%
נכסים אחרים0.1%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים99.9%
נכסים לא סחירים0.1%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ69.29%
נכסים בחו"ל ובמט"ח30.71%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה

השוו בין פוליסות חיסכון במסלול הלכה יהודית לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 6 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 2 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת פוליסות חיסכון במסלול הלכה יהודית
1הראל מסלול הלכה1.24%7.48%0.00%0.00%0.83%הראל חברה לביטוח בע"מ
3מגדל מסלול הלכה0.64%6.21%39.50%39.17%0.94%מגדל חברה לביטוח בע"מ
4כלל חברה לביטוח בע"מ הלכה0.62%6.75%39.18%40.43%0.79%כלל חברה לביטוח בע"מ
5איילון חברה לביטוח בע"מ הלכה0.52%7.08%40.87%32.30%0.46%איילון חברה לביטוח בע"מ
6אקסלנס אינווסט הלכה0.28%5.51%35.00%35.70%0.96%הפניקס חברה לביטוח בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?

במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של ‎‎33.58%‎‎ וחשיפה למט״ח של ‎‎17.83%‎‎. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.

האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?

הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.81%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎2.58%‎‎, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎11.93%‎‎, לעומת ‎‎13.04%‎‎ בממוצע בקרב 5 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎-1.11‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 5 מתוך 6. זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.