
הראל מסלול הלכה
- מ.ה.15317
- מסלול השקעההלכתי / הלכה יהודית
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 1 מתוך 6 במסלול הלכה יהודית
הראל מסלול הלכה מדורג במקום 1 מתוך 6 בפוליסות חיסכון במסלול הלכה יהודית לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (14.43%); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־9 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה בולט בנתונים
- הראל מסלול הלכה הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 14.43%, מעל הממוצע בפוליסות חיסכון במסלול הלכה יהודית בפער של +1.89 נקודות אחוז ומדורג במקום 1 מתוך 6. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־9 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.
מה כדאי להביא בחשבון
- החשיפה לחו״ל היא 38.92% והחשיפה למט״ח היא 16.68%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 1.24%
- תשואה מתחילת השנה
- 7.48%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.83%
- דמי ניהול מהפקדה
- 0.64%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 143 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 99.9%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
הראל מסלול הלכה הוא מסלול בפוליסת חיסכון של הראל חברה לביטוח בע"מ המנוהל בהתאם לכללי הלכה יהודית ולפיקוח ההלכתי החל על המוצר. הסינון ההלכתי משפיע על סוגי החברות, ניירות הערך והמכשירים שבהם ניתן להשקיע, אך אינו מגדיר רמת סיכון קבועה. רמת הסיכון נקבעת לפי הרכב הנכסים בפועל.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
חשוב להפריד בין התאמה לכללים הלכתיים לבין מאפייני הסיכון הפיננסיים. קיים רכיב מנייתי משמעותי לצד נכסים נוספים. החשיפה לחו״ל מרחיבה את הפיזור אך מוסיפה סיכון שוק. יש להביא בחשבון גם את השפעת שערי המטבע. לצד בדיקת הפיקוח ההלכתי, יש לבחון את החשיפות כמו בכל מסלול אחר.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.05%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 2.95%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +1.24% |
| יולי 2026 | -1.09% |
| יוני 2026 | -0.69% |
| מאי 2026 | +2.34% |
| אפריל 2026 | +4.05% |
| מרץ 2026 | -2.95% |
| פברואר 2026 | +1.54% |
| ינואר 2026 | +3% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +1.28% |
| נובמבר 2025 | +0.84% |
| אוקטובר 2025 | +1.83% |
| ספטמבר 2025 | +2.37% |
| אוגוסט 2025 | +1.05% |
| יולי 2025 | +0.82% |
| יוני 2025 | +2.84% |
| מאי 2025 | +2.17% |
| אפריל 2025 | +0.66% |
| מרץ 2025 | -1.43% |
| פברואר 2025 | 0% |
| ינואר 2025 | +2.06% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.74% |
| נובמבר 2024 | +2.49% |
| אוקטובר 2024 | +0.89% |
| ספטמבר 2024 | +1.54% |
| אוגוסט 2024 | +1.59% |
| יולי 2024 | -0.02% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי הראל מסלול הלכה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 76.81% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 20.02% |
| נכסים אחרים | 3.12% |
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 0.05% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 97.07% |
| נכסים לא סחירים | 2.93% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 94.31% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 5.69% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה
השוו בין פוליסות חיסכון במסלול הלכה יהודית לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 6 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 1 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 2 | 0.96% | 6.00% | 38.06% | 37.71% | 0.81% | מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ | |
| 3 | 0.64% | 6.21% | 39.50% | 39.17% | 0.94% | מגדל חברה לביטוח בע"מ | |
| 4 | 0.62% | 6.75% | 39.18% | 40.43% | 0.79% | כלל חברה לביטוח בע"מ | |
| 5 | 0.52% | 7.08% | 40.87% | 32.30% | 0.46% | איילון חברה לביטוח בע"מ | |
| 6 | 0.28% | 5.51% | 35.00% | 35.70% | 0.96% | הפניקס חברה לביטוח בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל פוליסות חיסכוןמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202407 עד 202608.שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 38.92% וחשיפה למט״ח של 16.68%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?
הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.83% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 0.64%, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.
מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?
התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה 14.43%, לעומת 12.54% בממוצע בקרב 5 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של +1.89 נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 1 מתוך 6. זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.
המשיכו לקרוא על פוליסות חיסכון
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

מסלול הלכה פוליסת חיסכון – אילו חברות מציעות ומה התשואות
פוליסות חיסכון עם מסלול הלכה — אילו חברות מציעות, מה דמי הניהול ואיך זה משתווה לגמל ולהשתלמות.
קראו עוד ←
דמי ניהול פוליסת חיסכון – מה גובים וכמה זה עולה
פוליסות חיסכון גובות דמי ניהול שונים מחברה לחברה. מדריך להבנת מבנה דמי הניהול, ערך הנכסים נטו ואיך להשוות נכון.
קראו עוד ←
ניוד פוליסת חיסכון – שלבים, מסמכים ומה לבדוק
מעבר פוליסת חיסכון לחברה אחרת מחייב בדרך כלל פדיון והפקדה מחדש, עם מס על הרווחים; מעבר מסלולים בתוך אותה פוליסה הוא פעולה אחרת. מה…
קראו עוד ←





