לוגו של איילון ביטוח

איילון חברה לביטוח בע"מ הלכה

  • מ.ה.2251
  • מסלול השקעההלכתי / הלכה יהודית
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 5 מתוך 6 במסלול הלכה יהודית

איילון חברה לביטוח בע"מ הלכה מדורג במקום 2 מתוך 6 בפוליסות חיסכון במסלול הלכה יהודית לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎14.10%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול מהצבירה באיילון חברה לביטוח בע"מ הלכה הם ‎‎0.46%‎‎, לעומת ממוצע של ‎‎0.87%‎‎ בקבוצה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.52%
מתחילת השנהתשואה7.08%
3 שניםתשואה מצטברת40.87%
5 שניםתשואה מצטברת32.3%
דמי ניהולמצבירה0.46%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח203.75

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם ‎+1.49‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎-0.41‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.

מה כדאי להביא בחשבון

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • המיקום היחסי של המסלול שונה בין הטווחים: מקום 1 מתוך 5 לפי תשואה מצטברת ל־3 שנים, לעומת מקום 5 מתוך 5 לפי 5 שנים. אלו מיקומי תשואה לתקופות, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.52%
תשואה מתחילת השנה
7.08%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
40.87%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
32.3%
תשואה ממוצעת 3 שנים
12.1%
תשואה ממוצעת 5 שנים
5.76%
מדד שארפ ?
0.72
אלפא ?
-1.2%
סטיית תקן ?
7.27%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.46%
דמי ניהול מהפקדה
3.08%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
204 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
99.8%

חשיפות ההשקעה

51.41%חשיפה למניות
27.04%חשיפה לחו"ל
16.3%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

איילון חברה לביטוח בע"מ הלכה הוא מסלול בפוליסת חיסכון של איילון חברה לביטוח בע"מ המנוהל בהתאם לכללי הלכה יהודית ולפיקוח ההלכתי החל על המוצר. הסינון ההלכתי משפיע על סוגי החברות, ניירות הערך והמכשירים שבהם ניתן להשקיע, אך אינו מגדיר רמת סיכון קבועה. רמת הסיכון נקבעת לפי הרכב הנכסים בפועל. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים Barclays Global Aggregate Corporate Bond Index.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

חשוב להפריד בין התאמה לכללים הלכתיים לבין מאפייני הסיכון הפיננסיים. קיים רכיב מנייתי משמעותי לצד נכסים נוספים. יש להביא בחשבון גם את השפעת שערי המטבע. לצד בדיקת הפיקוח ההלכתי, יש לבחון את החשיפות כמו בכל מסלול אחר.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
פוליסות חיסכון · הלכה יהודיתהמסלול הנוכחיאיילון חברה לביטוח בע"מ הלכה
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
42חודשים חיוביים
18חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 5.34%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 4.89%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.52%
יולי 2026+0.44%
יוני 2026-1.46%
מאי 2026+1.74%
אפריל 2026+4.18%
מרץ 2026-2.06%
פברואר 2026+0.77%
ינואר 2026+2.89%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.43%
נובמבר 2025+1.4%
אוקטובר 2025+1.43%
ספטמבר 2025+2.14%
אוגוסט 2025+0.83%
יולי 2025+1.16%
יוני 2025+3.56%
מאי 2025+2.25%
אפריל 2025+1.08%
מרץ 2025-1.57%
פברואר 2025+0.7%
ינואר 2025+1.29%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+1.11%
נובמבר 2024+2.05%
אוקטובר 2024+0.68%
ספטמבר 2024+1.23%
אוגוסט 2024+1.38%
יולי 2024+1.16%
יוני 2024+0.61%
מאי 2024+0.78%
אפריל 2024-1.47%
מרץ 2024+2.24%
פברואר 2024+2.13%
ינואר 2024-0.61%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.73%
נובמבר 2023+5.34%
אוקטובר 2023-4.7%
ספטמבר 2023-2.32%
אוגוסט 2023-0.67%
יולי 2023+2.29%
יוני 2023+1.5%
מאי 2023+0.29%
אפריל 2023+0.55%
מרץ 2023+1.83%
פברואר 2023-2.45%
ינואר 2023+2.27%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-2.33%
נובמבר 2022+0.45%
אוקטובר 2022+2.28%
ספטמבר 2022-4.89%
אוגוסט 2022-1.96%
יולי 2022+3.59%
יוני 2022-2.53%
מאי 2022-2.71%
אפריל 2022-2.16%
מרץ 2022+0.32%
פברואר 2022-1.5%
ינואר 2022-3.47%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.49%
נובמבר 2021+0.85%
אוקטובר 2021+1.95%
ספטמבר 2021-0.69%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי איילון חברה לביטוח בע"מ הלכה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות50.74%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות27.3%
אג"ח ממשלתיות סחירות16.73%
מזומנים ושווי מזומנים4.75%
נכסים אחרים0.48%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים99.51%
נכסים לא סחירים0.49%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ68.99%
נכסים בחו"ל ובמט"ח31.01%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה

השוו בין פוליסות חיסכון במסלול הלכה יהודית לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 6 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 5 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת פוליסות חיסכון במסלול הלכה יהודית
1הראל מסלול הלכה1.24%7.48%0.00%0.00%0.83%הראל חברה לביטוח בע"מ
2מנורה מבטחים ביטוח בע"מ הלכה0.96%6.00%38.06%37.71%0.81%מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ
3מגדל מסלול הלכה0.64%6.21%39.50%39.17%0.94%מגדל חברה לביטוח בע"מ
4כלל חברה לביטוח בע"מ הלכה0.62%6.75%39.18%40.43%0.79%כלל חברה לביטוח בע"מ
6אקסלנס אינווסט הלכה0.28%5.51%35.00%35.70%0.96%הפניקס חברה לביטוח בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־7 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

האם מיקום המסלול משתנה בין טווחי הזמן?

לפי תשואה מצטברת ל־3 שנים המסלול מדורג במקום 1 מתוך 5, ולפי 5 שנים במקום 5 מתוך 5. הפער מלמד שהתמונה היחסית תלויה בטווח המדידה; שני המיקומים מבוססים על תשואה מדווחת ואינם מותאמים לסיכון.