
כלל חברה לביטוח בע"מ הלכה
- מ.ה.205
- מסלול השקעההלכתי / הלכה יהודית
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 4 מתוך 6 במסלול הלכה יהודית
כלל חברה לביטוח בע"מ הלכה מדורג במקום 3 מתוך 6 בפוליסות חיסכון במסלול הלכה יהודית לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (13.19%); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־7 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה בולט בנתונים
- כלל חברה לביטוח בע"מ הלכה הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 13.19%, מעל הממוצע בפוליסות חיסכון במסלול הלכה יהודית בפער של +0.40 נקודות אחוז ומדורג במקום 3 מתוך 6. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
מה כדאי להביא בחשבון
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
- המיקום היחסי של המסלול שונה בין הטווחים: מקום 3 מתוך 5 לפי תשואה מצטברת ל־3 שנים, לעומת מקום 1 מתוך 5 לפי 5 שנים. אלו מיקומי תשואה לתקופות, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.62%
- תשואה מתחילת השנה
- 6.75%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 39.18%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 40.43%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 11.65%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 7.03%
- מדד שארפ ?
- 0.94
- אלפא ?
- 0%
- סטיית תקן ?
- 5.85%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.79%
- דמי ניהול מהפקדה
- 2.18%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 214 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 99%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
כלל חברה לביטוח בע"מ הלכה הוא מסלול בפוליסת חיסכון של כלל חברה לביטוח בע"מ המנוהל בהתאם לכללי הלכה יהודית ולפיקוח ההלכתי החל על המוצר. הסינון ההלכתי משפיע על סוגי החברות, ניירות הערך והמכשירים שבהם ניתן להשקיע, אך אינו מגדיר רמת סיכון קבועה. רמת הסיכון נקבעת לפי הרכב הנכסים בפועל.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
חשוב להפריד בין התאמה לכללים הלכתיים לבין מאפייני הסיכון הפיננסיים. קיים רכיב מנייתי משמעותי לצד נכסים נוספים. החשיפה לחו״ל מרחיבה את הפיזור אך מוסיפה סיכון שוק. יש להביא בחשבון גם את השפעת שערי המטבע. לצד בדיקת הפיקוח ההלכתי, יש לבחון את החשיפות כמו בכל מסלול אחר.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.04%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 3.71%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.62% |
| יולי 2026 | +0.4% |
| יוני 2026 | -1.12% |
| מאי 2026 | +1.8% |
| אפריל 2026 | +4.04% |
| מרץ 2026 | -2.43% |
| פברואר 2026 | +0.75% |
| ינואר 2026 | +2.64% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +1.2% |
| נובמבר 2025 | +1.17% |
| אוקטובר 2025 | +1.36% |
| ספטמבר 2025 | +2.18% |
| אוגוסט 2025 | +0.81% |
| יולי 2025 | +1.16% |
| יוני 2025 | +3.46% |
| מאי 2025 | +2.34% |
| אפריל 2025 | +0.81% |
| מרץ 2025 | -1.71% |
| פברואר 2025 | +0.46% |
| ינואר 2025 | +1.21% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.34% |
| נובמבר 2024 | +2.05% |
| אוקטובר 2024 | +0.3% |
| ספטמבר 2024 | +1.5% |
| אוגוסט 2024 | +1.1% |
| יולי 2024 | +1.37% |
| יוני 2024 | +0.67% |
| מאי 2024 | +0.91% |
| אפריל 2024 | -1.63% |
| מרץ 2024 | +2.33% |
| פברואר 2024 | +1.92% |
| ינואר 2024 | +0.02% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +2.31% |
| נובמבר 2023 | +3.42% |
| אוקטובר 2023 | -2.58% |
| ספטמבר 2023 | -1.54% |
| אוגוסט 2023 | -0.11% |
| יולי 2023 | +2.09% |
| יוני 2023 | +1.84% |
| מאי 2023 | +0.74% |
| אפריל 2023 | +0.99% |
| מרץ 2023 | +0.99% |
| פברואר 2023 | -1.55% |
| ינואר 2023 | +2.28% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -1.93% |
| נובמבר 2022 | +0.27% |
| אוקטובר 2022 | +1.99% |
| ספטמבר 2022 | -3.71% |
| אוגוסט 2022 | -1.09% |
| יולי 2022 | +3.07% |
| יוני 2022 | -1.7% |
| מאי 2022 | -2.07% |
| אפריל 2022 | -1.55% |
| מרץ 2022 | +0.62% |
| פברואר 2022 | -0.54% |
| ינואר 2022 | -1.94% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +1.67% |
| נובמבר 2021 | -0.57% |
| אוקטובר 2021 | +1.84% |
| ספטמבר 2021 | -0.38% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי כלל חברה לביטוח בע"מ הלכה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 45.37% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 30.56% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 15.11% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 5.84% |
| נכסים אחרים | 1.29% |
| פיקדונות | 1.07% |
| הלוואות | 0.77% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 97.37% |
| נכסים לא סחירים | 2.63% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 66.2% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 33.8% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה
השוו בין פוליסות חיסכון במסלול הלכה יהודית לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 6 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 4 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 1.24% | 7.48% | 0.00% | 0.00% | 0.83% | הראל חברה לביטוח בע"מ | |
| 2 | 0.96% | 6.00% | 38.06% | 37.71% | 0.81% | מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ | |
| 3 | 0.64% | 6.21% | 39.50% | 39.17% | 0.94% | מגדל חברה לביטוח בע"מ | |
| 5 | 0.52% | 7.08% | 40.87% | 32.30% | 0.46% | איילון חברה לביטוח בע"מ | |
| 6 | 0.28% | 5.51% | 35.00% | 35.70% | 0.96% | הפניקס חברה לביטוח בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל פוליסות חיסכוןמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד פוליסת החיסכון — כלל חברה לביטוח בע"מ
לפי המידע הזמין, כלל חברה לביטוח בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — 6 עד 36 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.5% או צמוד+2.1% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
- תקופת ההלוואה
- 6 עד 36 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,500,000 ₪
שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — 37 עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.3% או צמוד+2.3% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
- תקופת ההלוואה
- 37 עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,500,000 ₪
שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — 61 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.2% או צמוד+2.6% או ריבית קבועה לא צמודה 5.1%
- תקופת ההלוואה
- 61 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,500,000 ₪
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
האם מיקום המסלול משתנה בין טווחי הזמן?
לפי תשואה מצטברת ל־3 שנים המסלול מדורג במקום 3 מתוך 5, ולפי 5 שנים במקום 1 מתוך 5. הפער מלמד שהתמונה היחסית תלויה בטווח המדידה; שני המיקומים מבוססים על תשואה מדווחת ואינם מותאמים לסיכון.
מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?
התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה 13.19%, לעומת 12.79% בממוצע בקרב 5 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של +0.40 נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 3 מתוך 6. זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.
האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?
בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־7 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
המשיכו לקרוא על פוליסות חיסכון
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

מסלול הלכה פוליסת חיסכון – אילו חברות מציעות ומה התשואות
פוליסות חיסכון עם מסלול הלכה — אילו חברות מציעות, מה דמי הניהול ואיך זה משתווה לגמל ולהשתלמות.
קראו עוד ←
דמי ניהול פוליסת חיסכון – מה גובים וכמה זה עולה
פוליסות חיסכון גובות דמי ניהול שונים מחברה לחברה. מדריך להבנת מבנה דמי הניהול, ערך הנכסים נטו ואיך להשוות נכון.
קראו עוד ←
ניוד פוליסת חיסכון – שלבים, מסמכים ומה לבדוק
מעבר פוליסת חיסכון לחברה אחרת מחייב בדרך כלל פדיון והפקדה מחדש, עם מס על הרווחים; מעבר מסלולים בתוך אותה פוליסה הוא פעולה אחרת. מה…
קראו עוד ←





