
הפניקס עוקב מדדים גמיש
- מ.ה.12092
- מסלול השקעהעוקבי מדדים / עוקב מדדים - גמיש
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 5 מתוך 9 במסלול עוקב מדדים - גמיש
הפניקס עוקב מדדים גמיש מדורג במקום 2 מתוך 9 בפוליסות חיסכון במסלול עוקב מדדים - גמיש לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (14.58%); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. הפניקס עוקב מדדים גמיש היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־7 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. הפערים הם +5.43 נקודות אחוז בתשואה ו־+0.10 נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.57%
- תשואה מתחילת השנה
- 7.62%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 48.83%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 50.05%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 14.17%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 8.45%
- מדד שארפ ?
- 1.06
- אלפא ?
- 0.48%
- סטיית תקן ?
- 7.03%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.81%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 1,419 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 95.2%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
הפניקס עוקב מדדים גמיש הוא מסלול בביטוח מנהלים במסלול עוקב מדדים בגישה גמישה של הפניקס חברה לביטוח בע"מ. המסלול אינו מוגבל למדד יחיד, אלא יכול לשלב מדדי מניות ואג״ח ולשנות את המשקל ביניהם במסגרת מדיניות ההשקעה. בחירת המדדים והמשקל שניתן לכל אחד מהם הם החלטת ניהול מהותית.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
הסיכון תלוי לא רק בביצועי המדדים עצמם, אלא גם בתמהיל ביניהם ובקצב השינויים בהקצאה. הרכיב המנייתי דומיננטי בתקופת הדיווח האחרונה. חלק מהחשיפה נוצר בחו״ל, כך שהביצועים מושפעים גם משווקים בינלאומיים. חשיפה למטבע חוץ מוסיפה רגישות לשערי החליפין.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 4.42%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 5.05%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.57% |
| יולי 2026 | +0.38% |
| יוני 2026 | -0.67% |
| מאי 2026 | +1.92% |
| אפריל 2026 | +4.3% |
| מרץ 2026 | -2.58% |
| פברואר 2026 | +0.87% |
| ינואר 2026 | +2.74% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +1.28% |
| נובמבר 2025 | +1.13% |
| אוקטובר 2025 | +1.47% |
| ספטמבר 2025 | +2.44% |
| אוגוסט 2025 | +0.75% |
| יולי 2025 | +1.25% |
| יוני 2025 | +3.7% |
| מאי 2025 | +2.98% |
| אפריל 2025 | +0.9% |
| מרץ 2025 | -1.71% |
| פברואר 2025 | +0.5% |
| ינואר 2025 | +1.56% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +1.07% |
| נובמבר 2024 | +2.21% |
| אוקטובר 2024 | +0.46% |
| ספטמבר 2024 | +1.7% |
| אוגוסט 2024 | +1.5% |
| יולי 2024 | +1.08% |
| יוני 2024 | +1.09% |
| מאי 2024 | +1.58% |
| אפריל 2024 | -1.74% |
| מרץ 2024 | +2.5% |
| פברואר 2024 | +2.68% |
| ינואר 2024 | +0.04% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +2.97% |
| נובמבר 2023 | +4.42% |
| אוקטובר 2023 | -3.15% |
| ספטמבר 2023 | -1.67% |
| אוגוסט 2023 | -0.37% |
| יולי 2023 | +2.78% |
| יוני 2023 | +2.43% |
| מאי 2023 | +0.92% |
| אפריל 2023 | +1.08% |
| מרץ 2023 | +1.18% |
| פברואר 2023 | -1.93% |
| ינואר 2023 | +2.93% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -2.27% |
| נובמבר 2022 | +1.17% |
| אוקטובר 2022 | +2.3% |
| ספטמבר 2022 | -5.05% |
| אוגוסט 2022 | -1.29% |
| יולי 2022 | +3.94% |
| יוני 2022 | -2.9% |
| מאי 2022 | -2.41% |
| אפריל 2022 | -2.07% |
| מרץ 2022 | +0.64% |
| פברואר 2022 | -0.97% |
| ינואר 2022 | -2.22% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +2.31% |
| נובמבר 2021 | -0.34% |
| אוקטובר 2021 | +1.99% |
| ספטמבר 2021 | -0.44% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי הפניקס עוקב מדדים גמיש מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מזומנים ושווי מזומנים | 57.47% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 21.72% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 11.37% |
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 9.3% |
| נכסים אחרים | 0.14% |
| קרנות נאמנות | 0.01% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 100.28% |
| נכסים לא סחירים | -0.28% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 88.57% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 11.43% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה
השוו בין פוליסות חיסכון במסלול עוקב מדדים - גמיש לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 9 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 5 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 1.52% | 6.51% | 36.60% | 0.00% | 0.6% | מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ | |
| 2 | 1.52% | 6.51% | 36.60% | 0.00% | 0.69% | מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ | |
| 3 | 1.49% | 7.04% | 41.70% | 0.00% | 0.65% | הראל חברה לביטוח בע"מ | |
| 4 | 0.68% | 5.18% | 29.90% | 0.00% | 0.84% | הכשרה חברה לביטוח בע"מ | |
| 6 | 0.37% | 8.18% | 107.40% | 0.00% | 0.65% | איילון חברה לביטוח בע"מ | |
| 7 | 0.03% | 2.28% | 13.70% | 0.00% | 0.55% | הפניקס חברה לביטוח בע"מ | |
| 8 | -0.32% | 0.03% | 7.82% | 0.00% | 0.91% | מגדל חברה לביטוח בע"מ | |
| 9 | -0.50% | 0.21% | 11.66% | 0.00% | 0.82% | כלל חברה לביטוח בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל פוליסות חיסכוןמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?
התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.
איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?
דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם 0.81%, לעומת 0.71% בממוצע בקרב 8 מסלולים אחרים. מדובר בפער של +0.10 נקודות אחוז.
מה בולט בחשיפה של המסלול לחו״ל?
החשיפה לחו״ל עומדת על 46.85%. 16.02 נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה לנכסים בחו״ל אינה זהה לחשיפה למט״ח, ולכן יש לבחון את שני הנתונים בנפרד.
המשיכו לקרוא על ביטוחי מנהלים
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קרן פנסיה או ביטוח מנהלים – מה עדיף?
קרן פנסיה או ביטוח מנהלים – מה עדיף? מדריך מלא על דמי ניהול, מקדם קצבה, כיסוי ביטוחי, יתרונות וחסרונות, ומתי כדאי לשמור ביטוח מנהלים…
קראו עוד ←
ביטוח מנהלים – המדריך המלא: מה זה, איך עובד, ולמי זה מתאים
ביטוח מנהלים - מה זה, איך עובד ולמי זה מתאים? מדריך מקיף על מקדם קצבה מובטח, דמי ניהול, השוואה לקרן פנסיה וכל מה שחשוב…
קראו עוד ←





