
הכשרה חברה לביטוח בע"מ - עוקב מדדים גמיש
- מ.ה.14406
- מסלול השקעהעוקבי מדדים / עוקב מדדים - גמיש
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 4 מתוך 9 במסלול עוקב מדדים - גמיש
הכשרה חברה לביטוח בע"מ - עוקב מדדים גמיש מדורג במקום 6 מתוך 9 בפוליסות חיסכון במסלול עוקב מדדים - גמיש לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (9.36%); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־5 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת נמוכה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם -0.45 נקודות אחוז בתשואה ו־+0.13 נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־5 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.68%
- תשואה מתחילת השנה
- 5.18%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 29.9%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 9.11%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.84%
- דמי ניהול מהפקדה
- 0%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 39 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 100%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
הכשרה חברה לביטוח בע"מ - עוקב מדדים גמיש הוא מסלול בפוליסת חיסכון במסלול עוקב מדדים בגישה גמישה של הכשרה חברה לביטוח בע"מ. המסלול אינו מוגבל למדד יחיד, אלא יכול לשלב מדדי מניות ואג״ח ולשנות את המשקל ביניהם במסגרת מדיניות ההשקעה. בחירת המדדים והמשקל שניתן לכל אחד מהם הם החלטת ניהול מהותית. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World ו־ת"א 125.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
הסיכון תלוי לא רק בביצועי המדדים עצמם, אלא גם בתמהיל ביניהם ובקצב השינויים בהקצאה. הרכיב המנייתי משמעותי אך אינו מלא. חשיפה למטבע חוץ מוסיפה רגישות לשערי החליפין.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 2.92%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה אוקטובר 2023, עם ירידה של 1.53%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.68% |
| יולי 2026 | +0.18% |
| יוני 2026 | -0.3% |
| מאי 2026 | +1.42% |
| אפריל 2026 | +2.92% |
| מרץ 2026 | -1.44% |
| פברואר 2026 | +0.35% |
| ינואר 2026 | +1.31% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +0.5% |
| נובמבר 2025 | +0.57% |
| אוקטובר 2025 | +1.15% |
| ספטמבר 2025 | +1.71% |
| אוגוסט 2025 | +0.43% |
| יולי 2025 | +1.35% |
| יוני 2025 | +2.11% |
| מאי 2025 | +1.95% |
| אפריל 2025 | +0.49% |
| מרץ 2025 | -1.3% |
| פברואר 2025 | -0.12% |
| ינואר 2025 | +0.67% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.51% |
| נובמבר 2024 | +1.38% |
| אוקטובר 2024 | +0.32% |
| ספטמבר 2024 | +1.11% |
| אוגוסט 2024 | +0.95% |
| יולי 2024 | +0.51% |
| יוני 2024 | +1.05% |
| מאי 2024 | +1.03% |
| אפריל 2024 | -0.66% |
| מרץ 2024 | +2.05% |
| פברואר 2024 | +1.43% |
| ינואר 2024 | +0.53% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +1.67% |
| נובמבר 2023 | +2.59% |
| אוקטובר 2023 | -1.53% |
| ספטמבר 2023 | -1.12% |
| אוגוסט 2023 | +0.53% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי הכשרה חברה לביטוח בע"מ – עוקב מדדים גמיש מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 50.82% |
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 34.65% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 7.59% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 6.94% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 100% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 87.42% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 12.58% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה
השוו בין פוליסות חיסכון במסלול עוקב מדדים - גמיש לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 9 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 4 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 1.52% | 6.51% | 36.60% | 0.00% | 0.6% | מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ | |
| 2 | 1.52% | 6.51% | 36.60% | 0.00% | 0.69% | מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ | |
| 3 | 1.49% | 7.04% | 41.70% | 0.00% | 0.65% | הראל חברה לביטוח בע"מ | |
| 5 | 0.57% | 7.62% | 48.83% | 50.05% | 0.81% | הפניקס חברה לביטוח בע"מ | |
| 6 | 0.37% | 8.18% | 107.40% | 0.00% | 0.65% | איילון חברה לביטוח בע"מ | |
| 7 | 0.03% | 2.28% | 13.70% | 0.00% | 0.55% | הפניקס חברה לביטוח בע"מ | |
| 8 | -0.32% | 0.03% | 7.82% | 0.00% | 0.91% | מגדל חברה לביטוח בע"מ | |
| 9 | -0.50% | 0.21% | 11.66% | 0.00% | 0.82% | כלל חברה לביטוח בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל פוליסות חיסכוןמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202308 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד פוליסת החיסכון — הכשרה חברה לביטוח בע"מ
לפי המידע הזמין, הכשרה חברה לביטוח בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — עד 72 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 70%
- ריבית
- פריים מינוס 0.5%
- תקופת ההלוואה
- עד 72 חודשים
שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — עד 48 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 40%
- ריבית
- פריים מינוס 0.8%
- תקופת ההלוואה
- עד 48 חודשים
הערות: צבירה של 1,000,000 ₪ ומעלה
שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — עד 36 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.7%
- תקופת ההלוואה
- עד 36 חודשים
הערות: צבירה של 1,000,000 ₪ ומעלה
שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — עד 24 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 60%
- ריבית
- פריים מינוס 0.6%
- תקופת ההלוואה
- עד 24 חודשים
הערות: צבירה של 1,000,000 ₪ ומעלה
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?
התשואה המדווחת נמוכה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.
איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?
דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם 0.84%, לעומת 0.71% בממוצע בקרב 8 מסלולים אחרים. מדובר בפער של +0.13 נקודות אחוז.
האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?
החשיפה למניות עומדת על 34.75%. 30.49 נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.
המשיכו לקרוא על פוליסות חיסכון
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

מסלול הלכה פוליסת חיסכון – אילו חברות מציעות ומה התשואות
פוליסות חיסכון עם מסלול הלכה — אילו חברות מציעות, מה דמי הניהול ואיך זה משתווה לגמל ולהשתלמות.
קראו עוד ←
דמי ניהול פוליסת חיסכון – מה גובים וכמה זה עולה
פוליסות חיסכון גובות דמי ניהול שונים מחברה לחברה. מדריך להבנת מבנה דמי הניהול, ערך הנכסים נטו ואיך להשוות נכון.
קראו עוד ←
ניוד פוליסת חיסכון – שלבים, מסמכים ומה לבדוק
מעבר פוליסת חיסכון לחברה אחרת מחייב בדרך כלל פדיון והפקדה מחדש, עם מס על הרווחים; מעבר מסלולים בתוך אותה פוליסה הוא פעולה אחרת. מה…
קראו עוד ←





