הראל ביטוח לוגו

הראל מסלול עוקב מדדים גמיש

הראל מסלול עוקב מדדים גמיש מדורג במקום 3 מתוך 9 בפוליסות חיסכון במסלול עוקב מדדים - גמיש לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎13.58%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־7 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.49%
מתחילת השנהתשואה7.04%
3 שניםתשואה מצטברת41.7%
דמי ניהולמצבירה0.65%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח1,563.08

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם ‎+4.30‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎-0.08‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.

מה כדאי להביא בחשבון

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎38.28%‎‎; ‎25.81‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. זהו שינוי או פער מהותי שכדאי להביא בחשבון בהשוואת מאפייני ההשקעה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.49%
תשואה מתחילת השנה
7.04%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
41.7%
תשואה ממוצעת 3 שנים
12.32%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.65%
דמי ניהול מהפקדה
0.13%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
1,563 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
100%

חשיפות ההשקעה

58.29%חשיפה למניות
38.28%חשיפה לחו"ל
18.44%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

הראל מסלול עוקב מדדים גמיש הוא מסלול בפוליסת חיסכון במסלול עוקב מדדים בגישה גמישה של הראל חברה לביטוח בע"מ. המסלול אינו מוגבל למדד יחיד, אלא יכול לשלב מדדי מניות ואג״ח ולשנות את המשקל ביניהם במסגרת מדיניות ההשקעה. בחירת המדדים והמשקל שניתן לכל אחד מהם הם החלטת ניהול מהותית. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים S&P 500 ו־ת"א 125.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הסיכון תלוי לא רק בביצועי המדדים עצמם, אלא גם בתמהיל ביניהם ובקצב השינויים בהקצאה. הרכיב המנייתי דומיננטי בתקופת הדיווח האחרונה. חלק מהחשיפה נוצר בחו״ל, כך שהביצועים מושפעים גם משווקים בינלאומיים. חשיפה למטבע חוץ מוסיפה רגישות לשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
פוליסות חיסכון · עוקב מדדים - גמישהמסלול הנוכחיהראל מסלול עוקב מדדים גמיש
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ינואר 2023 – אוגוסט 2026
44חודשים זמינים
36חודשים חיוביים
8חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.57%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה אוקטובר 2023, עם ירידה של 3.34%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.49%
יולי 2026+0.04%
יוני 2026-1.35%
מאי 2026+2.1%
אפריל 2026+4.57%
מרץ 2026-2.98%
פברואר 2026+0.85%
ינואר 2026+2.3%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.36%
נובמבר 2025+0.76%
אוקטובר 2025+1.75%
ספטמבר 2025+2.11%
אוגוסט 2025+0.72%
יולי 2025+1.49%
יוני 2025+3.44%
מאי 2025+2.8%
אפריל 2025+0.63%
מרץ 2025-2.17%
פברואר 2025+0.2%
ינואר 2025+1.25%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.71%
נובמבר 2024+1.98%
אוקטובר 2024+0.47%
ספטמבר 2024+1.54%
אוגוסט 2024+1.37%
יולי 2024+1.05%
יוני 2024+1.09%
מאי 2024+0.66%
אפריל 2024-1.47%
מרץ 2024+2.29%
פברואר 2024+2.12%
ינואר 2024+0.37%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+3.05%
נובמבר 2023+4.26%
אוקטובר 2023-3.34%
ספטמבר 2023-1.92%
אוגוסט 2023+0.16%
יולי 2023+2.92%
יוני 2023+1.77%
מאי 2023+1.08%
אפריל 2023+1.51%
מרץ 2023+0.72%
פברואר 2023-2.16%
ינואר 2023-0.1%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי הראל מסלול עוקב מדדים גמיש מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות58.29%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות40.06%
מזומנים ושווי מזומנים1.66%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים100%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ94.45%
נכסים בחו"ל ובמט"ח5.55%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה

השוו בין פוליסות חיסכון במסלול עוקב מדדים - גמיש לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 9 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 3 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202301 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.65%‎‎, לעומת ‎‎0.73%‎‎ בממוצע בקרב 8 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎-0.08‎ נקודות אחוז.

מה בולט בחשיפה של המסלול לחו״ל?

החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎38.28%‎‎. ‎25.81‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה לנכסים בחו״ל אינה זהה לחשיפה למט״ח, ולכן יש לבחון את שני הנתונים בנפרד.