
מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדד S&P500
- מ.ה.13874
- מסלול השקעהעוקבי מדדים / עוקב מדד s&p 500
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון גבוה מאודמעל 75% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 5 מתוך 12 במסלול עוקב מדד s&p 500
מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדד S&P500 מדורג במקום 2 מתוך 11 בקופות גמל להשקעה במסלול עוקב מדד s&p 500 לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (7.97%, ברבעון העליון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־9 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה בולט בנתונים
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־9 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.
- דמי הניהול הממוצעים מהצבירה במסלול הם 0.52%, נמוכים ב־0.08 נקודות אחוז מממוצע קופות גמל להשקעה במסלול עוקב מדד s&p 500.
מה כדאי להביא בחשבון
- מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדד S&P500 הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 7.97%, קרובה לממוצע בקופות גמל להשקעה במסלול עוקב מדד s&p 500 בפער של +0.22 נקודות אחוז ומדורג במקום 2 מתוך 11 (ברבעון העליון). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 1.04%
- תשואה מתחילת השנה
- 5.76%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 37.89%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 11.3%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.52%
- דמי ניהול מהפקדה
- 0.01%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 662 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- -4 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 97.2%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדד S&P500 היא קופת גמל להשקעה שנועדה ליצור חשיפה למדד S&P 500, המייצג חברות גדולות הנסחרות בארצות הברית. המעקב עשוי להתבצע באמצעות חוזים עתידיים, קרנות סל, מניות ומכשירים פיננסיים נוספים; לכן ההחזקות בדוח אינן חייבות להיראות כהחזקה ישירה מלאה במניות המדד. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים S&P 500.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
הפיזור בין חברות רבות אינו מבטל את הריכוז הגאוגרפי בארצות הברית או את הריכוז הענפי שנוצר ממשקלי מדד S&P 500. החשיפה הגבוהה למטבע חוץ גורמת לכך ששער הדולר מול השקל עשוי להשפיע באופן מהותי על התוצאה בשקלים. כמסלול מנייתי עוקב מדד, הוא עשוי לרדת באופן משמעותי גם כאשר מנגנון המעקב פועל כמתוכנן.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה מרץ 2024, עם תשואה של 6.33%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2023, עם ירידה של 4.41%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +1.04% |
| יולי 2026 | +2.18% |
| יוני 2026 | +4.55% |
| מאי 2026 | +0.54% |
| אפריל 2026 | +3.54% |
| מרץ 2026 | -4.36% |
| פברואר 2026 | +0.26% |
| ינואר 2026 | -1.84% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | -1.82% |
| נובמבר 2025 | +0.31% |
| אוקטובר 2025 | +1.02% |
| ספטמבר 2025 | +2.61% |
| אוגוסט 2025 | +0.09% |
| יולי 2025 | +3.19% |
| יוני 2025 | +0.95% |
| מאי 2025 | +3.23% |
| אפריל 2025 | -2.85% |
| מרץ 2025 | -1.41% |
| פברואר 2025 | -3.06% |
| ינואר 2025 | +0.86% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | -1.56% |
| נובמבר 2024 | +3.15% |
| אוקטובר 2024 | -0.2% |
| ספטמבר 2024 | +3.76% |
| אוגוסט 2024 | -0.98% |
| יולי 2024 | +1.19% |
| יוני 2024 | +5.54% |
| מאי 2024 | +2.62% |
| אפריל 2024 | -1.7% |
| מרץ 2024 | +6.33% |
| פברואר 2024 | +2.6% |
| ינואר 2024 | +2.63% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +2.06% |
| נובמבר 2023 | +1.15% |
| אוקטובר 2023 | +2.24% |
| ספטמבר 2023 | -4.41% |
| אוגוסט 2023 | +2.27% |
| יולי 2023 | +3.66% |
| יוני 2023 | +3.87% |
| מאי 2023 | +3.49% |
| אפריל 2023 | +3.65% |
| מרץ 2023 | -0.28% |
| פברואר 2023 | +4.35% |
| ינואר 2023 | +3.4% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -0.63% |
| נובמבר 2022 | +0.07% |
| אוקטובר 2022 | +4.88% |
| ספטמבר 2022 | -2.27% |
| אוגוסט 2022 | -3.28% |
| יולי 2022 | +5.21% |
| יוני 2022 | -3.93% |
| מאי 2022 | -0.95% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדד S&P500 מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מזומנים ושווי מזומנים | 62.54% |
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 26.26% |
| קרנות נאמנות | 5.29% |
| נכסים אחרים | 3.82% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 2.08% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 96.57% |
| נכסים לא סחירים | 3.43% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 84.71% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 15.29% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קופות גמל להשקעה באותו מסלול השקעה
השוו בין קופות גמל להשקעה במסלול עוקב מדד s&p 500 לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 11 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 5 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 1.31% | 5.90% | 0.00% | 0.00% | 0.62% | אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | |
| 2 | 1.27% | 5.66% | 38.38% | 67.46% | 0.57% | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | |
| 3 | 1.11% | 5.58% | 38.47% | 62.95% | 0.71% | מור גמל ופנסיה בע"מ | |
| 4 | 1.07% | 5.44% | 37.24% | 0.00% | 0.56% | אנליסט קופות גמל בע"מ | |
| 6 | 1.01% | 5.67% | 37.69% | 66.30% | 0.59% | כלל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 7 | 0.95% | 5.65% | 38.23% | 68.94% | 0.58% | הפניקס פנסיה וגמל בע"מ | |
| 8 | 0.90% | 5.60% | 37.51% | 68.12% | 0.56% | הראל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 9 | 0.86% | 5.51% | 0.00% | 0.00% | 0.69% | ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ | |
| 10 | 0.81% | 5.21% | 0.00% | 0.00% | 0.54% | אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | |
| 11 | 0.79% | 5.77% | 39.27% | 67.41% | 0.6% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קופות גמל להשקעהמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202205 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל להשקעה — מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
לפי המידע הזמין, מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
שפיצר בריבית פריים — אין הגבלה
- שיעור מימון מרבי
- 78%
- במסלולים מנייתיים
- 48%
- ריבית
- פריים מינוס 0.5% עד פריים
- תקופת ההלוואה
- אין הגבלה
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- עמלה
- גביית עמלה של 4 ₪ לכל החזר חודשי
הערות: ניתן לקבל גרייס; מעל 500,000 ₪ נדרש משכון
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?
דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם 0.52%, לעומת 0.60% בממוצע בקרב 10 מסלולים אחרים. מדובר בפער של -0.08 נקודות אחוז.
מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?
התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה 7.97%, לעומת 7.75% בממוצע בקרב 10 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של +0.22 נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 2 מתוך 11 (ברבעון העליון). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.
האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?
בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־9 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.
המשיכו לקרוא על קופות גמל להשקעה
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קופת גמל להשקעה S&P 500 – השוואה בין מסלולים מחקי מדד
קופת גמל להשקעה S&P 500 מאפשרת חשיפה למדד מוביל דרך מוצר חיסכון גמיש. כך משווים בין מסלולים מחקי מדד, דמי ניהול, סיכון וחלופות.
קראו עוד ←
גמל נט מול ברקי: למה נתונים רשמיים הם רק השלב הראשון בבחירת קופה
גמל נט מציג נתונים רשמיים על קופות גמל וקרנות השתלמות, אך לא מדרג או מפרש אותם. כך ברקי מוסיפה דירוג משולב לפי תשואה, סיכון,…
קראו עוד ←
קופת גמל להשקעה – מה זה ואיפה כדאי להפקיד
קופת גמל להשקעה - מדריך מקיף לשנת 2026: תקרת הפקדה, מסלולי השקעה, מיסוי, משיכה, יתרונות, חסרונות ואיך בוחרים קופה מתאימה לפי נתוני Berki.
קראו עוד ←





