לוגו של מגדל ביטוח

מגדל גמל להשקעה עוקב מדד s&p500

מגדל גמל להשקעה עוקב מדד s&p500 מדורג במקום 2 מתוך 11 בקופות גמל להשקעה במסלול עוקב מדד s&p 500 לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎7.97%‎‎, ברבעון העליון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־6 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.27%
מתחילת השנהתשואה5.66%
3 שניםתשואה מצטברת38.38%
5 שניםתשואה מצטברת67.46%
דמי ניהולמצבירה0.57%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח948.08
תאריך פתיחהוותק הקופהפברואר 2021

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • מגדל גמל להשקעה עוקב מדד s&p500 הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎7.97%‎‎, קרובה לממוצע בקופות גמל להשקעה במסלול עוקב מדד s&p 500 בפער של ‎+0.22‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 2 מתוך 11 (ברבעון העליון). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־6 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎99.79%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎99.41%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.27%
תשואה מתחילת השנה
5.66%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
38.38%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
67.46%
תשואה ממוצעת 3 שנים
11.44%
תשואה ממוצעת 5 שנים
10.86%
מדד שארפ ?
0.8
אלפא ?
3.48%
סטיית תקן ?
10.05%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.57%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
948 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
16 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
99.3%

חשיפות ההשקעה

99.79%חשיפה למניות
99.79%חשיפה לחו"ל
99.41%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מגדל גמל להשקעה עוקב מדד s&p500 היא קופת גמל להשקעה שנועדה ליצור חשיפה למדד S&P 500, המייצג חברות גדולות הנסחרות בארצות הברית. המעקב עשוי להתבצע באמצעות חוזים עתידיים, קרנות סל, מניות ומכשירים פיננסיים נוספים; לכן ההחזקות בדוח אינן חייבות להיראות כהחזקה ישירה מלאה במניות המדד. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים S&P 500.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הפיזור בין חברות רבות אינו מבטל את הריכוז הגאוגרפי בארצות הברית או את הריכוז הענפי שנוצר ממשקלי מדד S&P 500. החשיפה הגבוהה למטבע חוץ גורמת לכך ששער הדולר מול השקל עשוי להשפיע באופן מהותי על התוצאה בשקלים. כמסלול מנייתי עוקב מדד, הוא עשוי לרדת באופן משמעותי גם כאשר מנגנון המעקב פועל כמתוכנן.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל להשקעה · עוקב מדד s&p 500המסלול הנוכחימגדל גמל להשקעה עוקב מדד s&p500
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
37חודשים חיוביים
23חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אוקטובר 2022, עם תשואה של 6.33%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 4.36%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.27%
יולי 2026+2.12%
יוני 2026+4.61%
מאי 2026+0.55%
אפריל 2026+3.59%
מרץ 2026-4.36%
פברואר 2026+0.36%
ינואר 2026-2.31%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025-1.74%
נובמבר 2025+0.2%
אוקטובר 2025+1.24%
ספטמבר 2025+2.52%
אוגוסט 2025-0.21%
יולי 2025+3.4%
יוני 2025+0.8%
מאי 2025+3.37%
אפריל 2025-2.88%
מרץ 2025-1.5%
פברואר 2025-2.87%
ינואר 2025+0.75%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024-1.54%
נובמבר 2024+3.22%
אוקטובר 2024-0.16%
ספטמבר 2024+3.64%
אוגוסט 2024-0.89%
יולי 2024+0.96%
יוני 2024+5.67%
מאי 2024+3.04%
אפריל 2024-1.88%
מרץ 2024+6.27%
פברואר 2024+2.95%
ינואר 2024+2.27%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.55%
נובמבר 2023+0.93%
אוקטובר 2023+1.54%
ספטמבר 2023-3.68%
אוגוסט 2023+1.66%
יולי 2023+4.38%
יוני 2023+4.64%
מאי 2023+2.56%
אפריל 2023+4.28%
מרץ 2023-0.32%
פברואר 2023+3.79%
ינואר 2023+3.82%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-0.8%
נובמבר 2022+0.04%
אוקטובר 2022+6.33%
ספטמבר 2022-3.06%
אוגוסט 2022-4.28%
יולי 2022+5.14%
יוני 2022-3.7%
מאי 2022-2.01%
אפריל 2022-3.28%
מרץ 2022+2.66%
פברואר 2022-0.66%
ינואר 2022-4.09%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+3%
נובמבר 2021-0.07%
אוקטובר 2021+3.64%
ספטמבר 2021-3.22%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מגדל גמל להשקעה עוקב מדד s&p500 מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות49.98%
מזומנים ושווי מזומנים45.6%
נכסים אחרים3.48%
קרנות נאמנות0.94%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים96.98%
נכסים לא סחירים3.02%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בחו"ל ובמט"ח55%
נכסים בארץ45%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל להשקעה באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל להשקעה במסלול עוקב מדד s&p 500 לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 11 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 2 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קופות גמל להשקעה במסלול עוקב מדד s&p 500
1אינפיניטי גמל להשקעה עוקב מדד s&p 5001.31%5.90%0.00%0.00%0.62%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
3מור גמל להשקעה - עוקב מדד S&P5001.11%5.58%38.47%62.95%0.71%מור גמל ופנסיה בע"מ
4אנליסט מסלולית - קופת גמל להשקעה עוקב מדד S&P5001.07%5.44%37.24%0.00%0.56%אנליסט קופות גמל בע"מ
5מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדד S&P5001.04%5.76%37.89%0.00%0.52%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
6כלל גמל לעתיד עוקב מדד s&p 5001.01%5.67%37.69%66.30%0.59%כלל פנסיה וגמל בע"מ
7הפניקס גמל להשקעה עוקב מדד S&P5000.95%5.65%38.23%68.94%0.58%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
8הראל גמל להשקעה עוקב מדד s&p 5000.90%5.60%37.51%68.12%0.56%הראל פנסיה וגמל בע"מ
9ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדד s&p 5000.86%5.51%0.00%0.00%0.69%ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ
10אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדד S&P 5000.81%5.21%0.00%0.00%0.54%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
11מיטב גמל להשקעה עוקב מדד S&P 5000.79%5.77%39.27%67.41%0.6%מיטב גמל ופנסיה בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל להשקעה — מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ

לפי המידע הזמין, מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
75%
במסלולים מנייתיים
60%
ריבית
פריים מינוס 0.4% או צמוד +2.8%
תקופת ההלוואה
עד 84 חודשים

הערות: גרייס עד שנה בלבד לכל הלוואה

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?

בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו חיובית של 16.4 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 2 מתוך 12; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.

מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?

במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של ‎‎99.79%‎‎ וחשיפה למט״ח של ‎‎99.41%‎‎. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.

האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?

הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.57%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎0.00%‎‎, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.