
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדד s&p 500
- מ.ה.15420
- מסלול השקעהעוקבי מדדים / עוקב מדד s&p 500
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון גבוה מאודמעל 75% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 9 מתוך 12 במסלול עוקב מדד s&p 500
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדד s&p 500 מדורג במקום 10 מתוך 11 בקופות גמל להשקעה במסלול עוקב מדד s&p 500 לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (7.61%, ברבעון התחתון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־5 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדד s&p 500 הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 7.61%, קרובה לממוצע בקופות גמל להשקעה במסלול עוקב מדד s&p 500 בפער של -0.17 נקודות אחוז ומדורג במקום 10 מתוך 11 (ברבעון התחתון). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־5 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
- החשיפה לחו״ל היא 101.07% והחשיפה למט״ח היא 99.01%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.86%
- תשואה מתחילת השנה
- 5.51%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.69%
- דמי ניהול מהפקדה
- 0%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 116 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- -2 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 99.6%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון. ערך חשיפה הגבוה מ־100% עשוי להופיע בשל שימוש בנגזרים או בשל אופן חישוב החשיפה בדיווח.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדד s&p 500 היא קופת גמל להשקעה שנועדה ליצור חשיפה למדד S&P 500, המייצג חברות גדולות הנסחרות בארצות הברית. המעקב עשוי להתבצע באמצעות חוזים עתידיים, קרנות סל, מניות ומכשירים פיננסיים נוספים; לכן ההחזקות בדוח אינן חייבות להיראות כהחזקה ישירה מלאה במניות המדד. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים S&P 500.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
הפיזור בין חברות רבות אינו מבטל את הריכוז הגאוגרפי בארצות הברית או את הריכוז הענפי שנוצר ממשקלי מדד S&P 500. החשיפה הגבוהה למטבע חוץ גורמת לכך ששער הדולר מול השקל עשוי להשפיע באופן מהותי על התוצאה בשקלים. כמסלול מנייתי עוקב מדד, הוא עשוי לרדת באופן משמעותי גם כאשר מנגנון המעקב פועל כמתוכנן.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יוני 2026, עם תשואה של 4.78%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 4.08%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.86% |
| יולי 2026 | +2.24% |
| יוני 2026 | +4.78% |
| מאי 2026 | +0.38% |
| אפריל 2026 | +3.23% |
| מרץ 2026 | -4.08% |
| פברואר 2026 | +0.12% |
| ינואר 2026 | -1.87% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | -1.93% |
| נובמבר 2025 | +0.46% |
| אוקטובר 2025 | +0.74% |
| ספטמבר 2025 | +2.76% |
| אוגוסט 2025 | +0.06% |
| יולי 2025 | +2.9% |
| יוני 2025 | +0.9% |
| מאי 2025 | +2.87% |
| אפריל 2025 | -3.13% |
| מרץ 2025 | -0.32% |
| פברואר 2025 | -3.79% |
| ינואר 2025 | +1.12% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | -1.73% |
| נובמבר 2024 | +3.14% |
| אוקטובר 2024 | -0.79% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדד s&p 500 מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מזומנים ושווי מזומנים | 74.79% |
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 25.01% |
| פיקדונות | 0.15% |
| נכסים אחרים | 0.05% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 99.87% |
| נכסים לא סחירים | 0.13% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 72.03% |
| נכסים בארץ | 27.97% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קופות גמל להשקעה באותו מסלול השקעה
השוו בין קופות גמל להשקעה במסלול עוקב מדד s&p 500 לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 11 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 9 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 1.31% | 5.90% | 0.00% | 0.00% | 0.62% | אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | |
| 2 | 1.27% | 5.66% | 38.38% | 67.46% | 0.57% | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | |
| 3 | 1.11% | 5.58% | 38.47% | 62.95% | 0.71% | מור גמל ופנסיה בע"מ | |
| 4 | 1.07% | 5.44% | 37.24% | 0.00% | 0.56% | אנליסט קופות גמל בע"מ | |
| 5 | 1.04% | 5.76% | 37.89% | 0.00% | 0.52% | מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ | |
| 6 | 1.01% | 5.67% | 37.69% | 66.30% | 0.59% | כלל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 7 | 0.95% | 5.65% | 38.23% | 68.94% | 0.58% | הפניקס פנסיה וגמל בע"מ | |
| 8 | 0.90% | 5.60% | 37.51% | 68.12% | 0.56% | הראל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 10 | 0.81% | 5.21% | 0.00% | 0.00% | 0.54% | אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | |
| 11 | 0.79% | 5.77% | 39.27% | 67.41% | 0.6% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קופות גמל להשקעהמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202410 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל להשקעה — ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ
לפי המידע הזמין, ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
בלון חלקי בריבית פריים — עד 36 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 61%
- במסלולים מנייתיים
- 37%
- ריבית
- פריים עד פריים+0.5%
- תקופת ההלוואה
- עד 36 חודשים
הערות: פרעון קרן בסוף תקופה ותשלום ריבית לאורך חיי ההלוואה
שפיצר בריבית פריים — עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 61%
- במסלולים מנייתיים
- 37%
- ריבית
- פריים עד פריים+0.5%
- תקופת ההלוואה
- עד 84 חודשים
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?
דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם 0.69%, לעומת 0.59% בממוצע בקרב 10 מסלולים אחרים. מדובר בפער של +0.11 נקודות אחוז.
מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?
המסלול מנהל 116 מיליון ₪ ומדורג במקום 10 מתוך 12 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 101.07% וחשיפה למט״ח של 99.01%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
המשיכו לקרוא על קופות גמל להשקעה
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קופת גמל להשקעה S&P 500 – השוואה בין מסלולים מחקי מדד
קופת גמל להשקעה S&P 500 מאפשרת חשיפה למדד מוביל דרך מוצר חיסכון גמיש. כך משווים בין מסלולים מחקי מדד, דמי ניהול, סיכון וחלופות.
קראו עוד ←
גמל נט מול ברקי: למה נתונים רשמיים הם רק השלב הראשון בבחירת קופה
גמל נט מציג נתונים רשמיים על קופות גמל וקרנות השתלמות, אך לא מדרג או מפרש אותם. כך ברקי מוסיפה דירוג משולב לפי תשואה, סיכון,…
קראו עוד ←
קופת גמל להשקעה – מה זה ואיפה כדאי להפקיד
קופת גמל להשקעה - מדריך מקיף לשנת 2026: תקרת הפקדה, מסלולי השקעה, מיסוי, משיכה, יתרונות, חסרונות ואיך בוחרים קופה מתאימה לפי נתוני Berki.
קראו עוד ←





