
מגדל מסלול כספי (שקלי)
- מ.ה.1955
- מסלול השקעהמתמחים בניהול אקטיבי / כספי (שקלי)
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןללא חשיפה למניות0% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 2 מתוך 6 במסלול כספי (שקלי)
מגדל מסלול כספי (שקלי) מדורג במקום 2 מתוך 6 בפוליסות חיסכון במסלול כספי (שקלי) לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (4.47%); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול מהצבירה במגדל מסלול כספי (שקלי) הם 1.10%, לעומת ממוצע של 0.78% בקבוצה.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- מגדל מסלול כספי (שקלי) הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 4.47%, קרובה לממוצע בפוליסות חיסכון במסלול כספי (שקלי) בפער של +0.24 נקודות אחוז ומדורג במקום 2 מתוך 6. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- דמי הניהול הממוצעים מהצבירה במסלול הם 1.10%, גבוהים ב־0.32 נקודות אחוז מממוצע פוליסות חיסכון במסלול כספי (שקלי).
- החשיפה לחו״ל היא 0.00% והחשיפה למט״ח היא 0.00%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.3%
- תשואה מתחילת השנה
- 2.83%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 14.01%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 16.33%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 4.47%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 3.07%
- מדד שארפ ?
- -0.09
- אלפא ?
- -0.12%
- סטיית תקן ?
- 0.73%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 1.1%
- דמי ניהול מהפקדה
- 2.02%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 463 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 93.2%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
מגדל מסלול כספי (שקלי) הוא מסלול בפוליסת חיסכון כספי־שקלי המנוהל על ידי מגדל חברה לביטוח בע"מ. המסלול מתמקד בנכסים שקליים סחירים ונזילים, ובהם מזומן, פיקדונות, מק״מ ואג״ח קצרות, ולכן התנודתיות בו נמוכה בדרך כלל מזו של מסלולים מנייתיים או כלליים. סביבת הריבית השקלית היא אחד הגורמים המרכזיים המשפיעים על ביצועיו.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
גם במסלול כספי התוצאה אינה קבועה מראש ועשויה להשתנות. התוצאה תלויה בריבית בנק ישראל, במשך החיים של איגרות החוב, באינפלציה, באיכות המנפיקים ובדמי הניהול. ההשוואה הרלוונטית היא למסלולים כספיים אחרים ולחלופות שקליות קצרות טווח.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה מרץ 2023, עם תשואה של 0.59%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה פברואר 2023, עם ירידה של 0.33%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.3% |
| יולי 2026 | +0.24% |
| יוני 2026 | +0.57% |
| מאי 2026 | +0.45% |
| אפריל 2026 | +0.48% |
| מרץ 2026 | +0.14% |
| פברואר 2026 | +0.22% |
| ינואר 2026 | +0.4% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +0.45% |
| נובמבר 2025 | +0.31% |
| אוקטובר 2025 | +0.35% |
| ספטמבר 2025 | +0.47% |
| אוגוסט 2025 | +0.48% |
| יולי 2025 | +0.32% |
| יוני 2025 | +0.53% |
| מאי 2025 | +0.31% |
| אפריל 2025 | +0.42% |
| מרץ 2025 | +0.31% |
| פברואר 2025 | +0.32% |
| ינואר 2025 | +0.29% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.48% |
| נובמבר 2024 | +0.33% |
| אוקטובר 2024 | +0.33% |
| ספטמבר 2024 | +0.35% |
| אוגוסט 2024 | +0.32% |
| יולי 2024 | +0.37% |
| יוני 2024 | +0.46% |
| מאי 2024 | +0.25% |
| אפריל 2024 | +0.24% |
| מרץ 2024 | +0.34% |
| פברואר 2024 | +0.3% |
| ינואר 2024 | +0.33% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +0.46% |
| נובמבר 2023 | +0.35% |
| אוקטובר 2023 | +0.5% |
| ספטמבר 2023 | +0.37% |
| אוגוסט 2023 | +0.4% |
| יולי 2023 | +0.39% |
| יוני 2023 | +0.39% |
| מאי 2023 | +0.25% |
| אפריל 2023 | +0.36% |
| מרץ 2023 | +0.59% |
| פברואר 2023 | -0.33% |
| ינואר 2023 | +0.26% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | +0.16% |
| נובמבר 2022 | +0.19% |
| אוקטובר 2022 | +0.02% |
| ספטמבר 2022 | +0.05% |
| אוגוסט 2022 | -0.12% |
| יולי 2022 | -0.06% |
| יוני 2022 | -0.14% |
| מאי 2022 | -0.03% |
| אפריל 2022 | -0.05% |
| מרץ 2022 | -0.11% |
| פברואר 2022 | -0.2% |
| ינואר 2022 | -0.02% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | -0.03% |
| נובמבר 2021 | +0.08% |
| אוקטובר 2021 | -0.02% |
| ספטמבר 2021 | -0.01% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי מגדל מסלול כספי (שקלי) מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 45.75% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 44.32% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 5.89% |
| קרנות נאמנות | 4.04% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 100% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 99.5% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 0.5% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה
השוו בין פוליסות חיסכון במסלול כספי (שקלי) לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 6 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 2 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 0.34% | 3.20% | 15.51% | 19.50% | 0.77% | כלל חברה לביטוח בע"מ | |
| 3 | 0.29% | 2.69% | 13.55% | 16.52% | 0.84% | הכשרה חברה לביטוח בע"מ | |
| 4 | 0.28% | 2.75% | 13.68% | 16.71% | 0.75% | הפניקס חברה לביטוח בע"מ | |
| 5 | 0.28% | 2.56% | 13.53% | 15.96% | 0.78% | מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ | |
| 6 | 0.27% | 2.65% | 13.22% | 15.78% | 0.75% | הפניקס חברה לביטוח בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל פוליסות חיסכוןמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד פוליסת החיסכון — מגדל חברה לביטוח בע"מ
לפי המידע הזמין, מגדל חברה לביטוח בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
שפיצר בריבית פריים — עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 75%
- במסלולים מנייתיים
- 60%
- ריבית
- פריים מינוס 0.4% או צמוד +2.8%
- תקופת ההלוואה
- עד 84 חודשים
הערות: גרייס עד שנה בלבד לכל הלוואה
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?
בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־6 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
האם מיקום המסלול משתנה בין טווחי הזמן?
לפי תשואה מצטברת ל־3 שנים המסלול מדורג במקום 2 מתוך 6, ולפי 5 שנים במקום 4 מתוך 6. הפער מלמד שהתמונה היחסית תלויה בטווח המדידה; שני המיקומים מבוססים על תשואה מדווחת ואינם מותאמים לסיכון.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 0.00% וחשיפה למט״ח של 0.00%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
המשיכו לקרוא על פוליסות חיסכון
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

מסלול הלכה פוליסת חיסכון – אילו חברות מציעות ומה התשואות
פוליסות חיסכון עם מסלול הלכה — אילו חברות מציעות, מה דמי הניהול ואיך זה משתווה לגמל ולהשתלמות.
קראו עוד ←
דמי ניהול פוליסת חיסכון – מה גובים וכמה זה עולה
פוליסות חיסכון גובות דמי ניהול שונים מחברה לחברה. מדריך להבנת מבנה דמי הניהול, ערך הנכסים נטו ואיך להשוות נכון.
קראו עוד ←
ניוד פוליסת חיסכון – שלבים, מסמכים ומה לבדוק
מעבר פוליסת חיסכון לחברה אחרת מחייב בדרך כלל פדיון והפקדה מחדש, עם מס על הרווחים; מעבר מסלולים בתוך אותה פוליסה הוא פעולה אחרת. מה…
קראו עוד ←





