
כלל חברה לביטוח בע"מ כספי (שקלי)
- מ.ה.13244
- מסלול השקעהמתמחים בניהול אקטיבי / כספי (שקלי)
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןללא חשיפה למניות0% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 1 מתוך 6 במסלול כספי (שקלי)
כלל חברה לביטוח בע"מ כספי (שקלי) מדורג במקום 1 מתוך 6 בפוליסות חיסכון במסלול כספי (שקלי) לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (4.58%); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־9 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה בולט בנתונים
- בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם +0.37 נקודות אחוז בתשואה ו־-0.07 נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־9 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.
מה כדאי להביא בחשבון
- החשיפה לחו״ל היא 0.00% והחשיפה למט״ח היא 0.00%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.34%
- תשואה מתחילת השנה
- 3.2%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 15.51%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 19.5%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 4.92%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 3.63%
- מדד שארפ ?
- 1.66
- אלפא ?
- 0.36%
- סטיית תקן ?
- 0.62%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.77%
- דמי ניהול מהפקדה
- 0.53%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 216 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 82.3%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
כלל חברה לביטוח בע"מ כספי (שקלי) הוא מסלול בפוליסת חיסכון כספי־שקלי המנוהל על ידי כלל חברה לביטוח בע"מ. המסלול מתמקד בנכסים שקליים סחירים ונזילים, ובהם מזומן, פיקדונות, מק״מ ואג״ח קצרות, ולכן התנודתיות בו נמוכה בדרך כלל מזו של מסלולים מנייתיים או כלליים. סביבת הריבית השקלית היא אחד הגורמים המרכזיים המשפיעים על ביצועיו.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
גם במסלול כספי התוצאה עשויה להשתנות ואינה קבועה מראש. התוצאה תלויה בריבית בנק ישראל, במשך החיים של איגרות החוב, באינפלציה, באיכות המנפיקים ובדמי הניהול. ההשוואה הרלוונטית היא למסלולים כספיים אחרים ולחלופות שקליות קצרות טווח.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה ינואר 2025, עם תשואה של 0.58%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ינואר 2022, עם ירידה של 0.1%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.34% |
| יולי 2026 | +0.38% |
| יוני 2026 | +0.45% |
| מאי 2026 | +0.39% |
| אפריל 2026 | +0.43% |
| מרץ 2026 | +0.29% |
| פברואר 2026 | +0.4% |
| ינואר 2026 | +0.48% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +0.39% |
| נובמבר 2025 | +0.33% |
| אוקטובר 2025 | +0.28% |
| ספטמבר 2025 | +0.33% |
| אוגוסט 2025 | +0.5% |
| יולי 2025 | +0.55% |
| יוני 2025 | +0.43% |
| מאי 2025 | +0.49% |
| אפריל 2025 | +0.38% |
| מרץ 2025 | +0.36% |
| פברואר 2025 | +0.45% |
| ינואר 2025 | +0.58% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.41% |
| נובמבר 2024 | +0.37% |
| אוקטובר 2024 | +0.38% |
| ספטמבר 2024 | +0.4% |
| אוגוסט 2024 | +0.35% |
| יולי 2024 | +0.38% |
| יוני 2024 | +0.46% |
| מאי 2024 | +0.37% |
| אפריל 2024 | +0.28% |
| מרץ 2024 | +0.34% |
| פברואר 2024 | +0.34% |
| ינואר 2024 | +0.52% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +0.36% |
| נובמבר 2023 | +0.47% |
| אוקטובר 2023 | +0.42% |
| ספטמבר 2023 | +0.37% |
| אוגוסט 2023 | +0.45% |
| יולי 2023 | +0.39% |
| יוני 2023 | +0.39% |
| מאי 2023 | +0.36% |
| אפריל 2023 | +0.36% |
| מרץ 2023 | +0.52% |
| פברואר 2023 | +0.07% |
| ינואר 2023 | +0.28% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | +0.19% |
| נובמבר 2022 | +0.25% |
| אוקטובר 2022 | +0.19% |
| ספטמבר 2022 | +0.07% |
| אוגוסט 2022 | +0.04% |
| יולי 2022 | +0.06% |
| יוני 2022 | 0% |
| מאי 2022 | -0.07% |
| אפריל 2022 | +0.03% |
| מרץ 2022 | -0.08% |
| פברואר 2022 | -0.06% |
| ינואר 2022 | -0.1% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | 0% |
| נובמבר 2021 | +0.01% |
| אוקטובר 2021 | 0% |
| ספטמבר 2021 | +0.05% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי כלל חברה לביטוח בע"מ כספי (שקלי) מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 84.24% |
| אג"ח קונצרניות לא סחירות | 9.05% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 8.82% |
| הלוואות | 0.09% |
| מזומנים ושווי מזומנים | -2.2% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 90.86% |
| נכסים לא סחירים | 9.14% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 100% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה
השוו בין פוליסות חיסכון במסלול כספי (שקלי) לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 6 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 1 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 2 | 0.30% | 2.83% | 14.01% | 16.33% | 1.1% | מגדל חברה לביטוח בע"מ | |
| 3 | 0.29% | 2.69% | 13.55% | 16.52% | 0.84% | הכשרה חברה לביטוח בע"מ | |
| 4 | 0.28% | 2.75% | 13.68% | 16.71% | 0.75% | הפניקס חברה לביטוח בע"מ | |
| 5 | 0.28% | 2.56% | 13.53% | 15.96% | 0.78% | מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ | |
| 6 | 0.27% | 2.65% | 13.22% | 15.78% | 0.75% | הפניקס חברה לביטוח בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל פוליסות חיסכוןמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד פוליסת החיסכון — כלל חברה לביטוח בע"מ
לפי המידע הזמין, כלל חברה לביטוח בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — 6 עד 36 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.5% או צמוד+2.1% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
- תקופת ההלוואה
- 6 עד 36 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,500,000 ₪
שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — 37 עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.3% או צמוד+2.3% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
- תקופת ההלוואה
- 37 עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,500,000 ₪
שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — 61 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.2% או צמוד+2.6% או ריבית קבועה לא צמודה 5.1%
- תקופת ההלוואה
- 61 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,500,000 ₪
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?
התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.
איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?
דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם 0.77%, לעומת 0.84% בממוצע בקרב 5 מסלולים אחרים. מדובר בפער של -0.07 נקודות אחוז.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 0.00% וחשיפה למט״ח של 0.00%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
המשיכו לקרוא על פוליסות חיסכון
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

מסלול הלכה פוליסת חיסכון – אילו חברות מציעות ומה התשואות
פוליסות חיסכון עם מסלול הלכה — אילו חברות מציעות, מה דמי הניהול ואיך זה משתווה לגמל ולהשתלמות.
קראו עוד ←
דמי ניהול פוליסת חיסכון – מה גובים וכמה זה עולה
פוליסות חיסכון גובות דמי ניהול שונים מחברה לחברה. מדריך להבנת מבנה דמי הניהול, ערך הנכסים נטו ואיך להשוות נכון.
קראו עוד ←
ניוד פוליסת חיסכון – שלבים, מסמכים ומה לבדוק
מעבר פוליסת חיסכון לחברה אחרת מחייב בדרך כלל פדיון והפקדה מחדש, עם מס על הרווחים; מעבר מסלולים בתוך אותה פוליסה הוא פעולה אחרת. מה…
קראו עוד ←





