
אקסלנס אינווסט כספי (שקלי)
- מ.ה.9603
- מסלול השקעהמתמחים בניהול אקטיבי / כספי (שקלי)
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןללא חשיפה למניות0% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 6 מתוך 6 במסלול כספי (שקלי)
אקסלנס אינווסט כספי (שקלי) מדורג במקום 5 מתוך 6 בפוליסות חיסכון במסלול כספי (שקלי) לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (4.10%); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־3 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה בולט בנתונים
- דמי הניהול הממוצעים מהצבירה במסלול הם 0.75%, נמוכים ב־0.10 נקודות אחוז מממוצע פוליסות חיסכון במסלול כספי (שקלי).
מה כדאי להביא בחשבון
- המסלול הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 4.10%, קרובה לממוצע בפוליסות חיסכון במסלול כספי (שקלי) בפער של -0.20 נקודות אחוז ומדורג במקום 5 מתוך 6. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־3 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.27%
- תשואה מתחילת השנה
- 2.65%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 13.22%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 15.78%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 4.23%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 2.97%
- מדד שארפ ?
- -0.73
- אלפא ?
- -0.24%
- סטיית תקן ?
- 0.62%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.75%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 6 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 100%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
אקסלנס אינווסט כספי (שקלי) הוא מסלול בפוליסת חיסכון כספי־שקלי המנוהל על ידי הפניקס חברה לביטוח בע"מ. המסלול מתמקד בנכסים שקליים סחירים ונזילים, ובהם מזומן, פיקדונות, מק״מ ואג״ח קצרות, ולכן התנודתיות בו נמוכה בדרך כלל מזו של מסלולים מנייתיים או כלליים. סביבת הריבית השקלית היא אחד הגורמים המרכזיים המשפיעים על ביצועיו.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
גם במסלול כספי התוצאה אינה קבועה מראש ועשויה להשתנות. התוצאה תלויה בריבית בנק ישראל, במשך החיים של איגרות החוב, באינפלציה, באיכות המנפיקים ובדמי הניהול. במוצר זה בולט משקל גבוה לאג״ח ממשלתיות, ולכן קיימת רגישות מסוימת לתמחור האג״ח ולשינויים בריבית. ההשוואה הרלוונטית היא למסלולים כספיים אחרים ולחלופות שקליות קצרות טווח.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אוקטובר 2023, עם תשואה של 0.53%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה פברואר 2022, עם ירידה של 0.14%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.27% |
| יולי 2026 | +0.27% |
| יוני 2026 | +0.42% |
| מאי 2026 | +0.39% |
| אפריל 2026 | +0.34% |
| מרץ 2026 | +0.15% |
| פברואר 2026 | +0.33% |
| ינואר 2026 | +0.45% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +0.36% |
| נובמבר 2025 | +0.32% |
| אוקטובר 2025 | +0.37% |
| ספטמבר 2025 | +0.36% |
| אוגוסט 2025 | +0.35% |
| יולי 2025 | +0.35% |
| יוני 2025 | +0.38% |
| מאי 2025 | +0.3% |
| אפריל 2025 | +0.38% |
| מרץ 2025 | +0.36% |
| פברואר 2025 | +0.29% |
| ינואר 2025 | +0.37% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.41% |
| נובמבר 2024 | +0.3% |
| אוקטובר 2024 | +0.35% |
| ספטמבר 2024 | +0.31% |
| אוגוסט 2024 | +0.32% |
| יולי 2024 | +0.39% |
| יוני 2024 | +0.39% |
| מאי 2024 | +0.28% |
| אפריל 2024 | +0.34% |
| מרץ 2024 | +0.26% |
| פברואר 2024 | +0.3% |
| ינואר 2024 | +0.45% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +0.35% |
| נובמבר 2023 | +0.35% |
| אוקטובר 2023 | +0.53% |
| ספטמבר 2023 | +0.3% |
| אוגוסט 2023 | +0.39% |
| יולי 2023 | +0.41% |
| יוני 2023 | +0.34% |
| מאי 2023 | +0.29% |
| אפריל 2023 | +0.39% |
| מרץ 2023 | +0.43% |
| פברואר 2023 | -0.08% |
| ינואר 2023 | +0.26% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | +0.06% |
| נובמבר 2022 | +0.25% |
| אוקטובר 2022 | -0.01% |
| ספטמבר 2022 | +0.01% |
| אוגוסט 2022 | -0.12% |
| יולי 2022 | -0.04% |
| יוני 2022 | -0.07% |
| מאי 2022 | -0.03% |
| אפריל 2022 | -0.04% |
| מרץ 2022 | -0.05% |
| פברואר 2022 | -0.14% |
| ינואר 2022 | -0.01% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | -0.04% |
| נובמבר 2021 | +0.04% |
| אוקטובר 2021 | +0.01% |
| ספטמבר 2021 | -0.01% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי אקסלנס אינווסט כספי (שקלי) מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 97.56% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 2.44% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 100% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 100% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה
השוו בין פוליסות חיסכון במסלול כספי (שקלי) לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 6 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 6 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 0.34% | 3.20% | 15.51% | 19.50% | 0.77% | כלל חברה לביטוח בע"מ | |
| 2 | 0.30% | 2.83% | 14.01% | 16.33% | 1.1% | מגדל חברה לביטוח בע"מ | |
| 3 | 0.29% | 2.69% | 13.55% | 16.52% | 0.84% | הכשרה חברה לביטוח בע"מ | |
| 4 | 0.28% | 2.75% | 13.68% | 16.71% | 0.75% | הפניקס חברה לביטוח בע"מ | |
| 5 | 0.28% | 2.56% | 13.53% | 15.96% | 0.78% | מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל פוליסות חיסכוןמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?
דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם 0.75%, לעומת 0.85% בממוצע בקרב 5 מסלולים אחרים. מדובר בפער של -0.10 נקודות אחוז.
מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?
התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה 4.10%, לעומת 4.30% בממוצע בקרב 5 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של -0.20 נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 5 מתוך 6. זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.
האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?
בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־3 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.
המשיכו לקרוא על פוליסות חיסכון
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

מסלול הלכה פוליסת חיסכון – אילו חברות מציעות ומה התשואות
פוליסות חיסכון עם מסלול הלכה — אילו חברות מציעות, מה דמי הניהול ואיך זה משתווה לגמל ולהשתלמות.
קראו עוד ←
דמי ניהול פוליסת חיסכון – מה גובים וכמה זה עולה
פוליסות חיסכון גובות דמי ניהול שונים מחברה לחברה. מדריך להבנת מבנה דמי הניהול, ערך הנכסים נטו ואיך להשוות נכון.
קראו עוד ←
ניוד פוליסת חיסכון – שלבים, מסמכים ומה לבדוק
מעבר פוליסת חיסכון לחברה אחרת מחייב בדרך כלל פדיון והפקדה מחדש, עם מס על הרווחים; מעבר מסלולים בתוך אותה פוליסה הוא פעולה אחרת. מה…
קראו עוד ←





