מנורה לוגו

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ כספי (שקלי)

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ כספי (שקלי) מדורג במקום 6 מתוך 6 בפוליסות חיסכון במסלול כספי (שקלי) לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎4.02%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־3 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.28%
מתחילת השנהתשואה2.56%
3 שניםתשואה מצטברת13.53%
5 שניםתשואה מצטברת15.96%
דמי ניהולמצבירה0.78%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח166.67

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה משולבת, דמי הניהול מהצבירה נמוכים מהממוצע, אך גם התשואה המדווחת נמוכה ממנו. הפערים הם ‎-0.30‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎-0.06‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־3 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.28%
תשואה מתחילת השנה
2.56%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
13.53%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
15.96%
תשואה ממוצעת 3 שנים
4.32%
תשואה ממוצעת 5 שנים
3.01%
מדד שארפ ?
-0.59
אלפא ?
-0.24%
סטיית תקן ?
0.66%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.78%
דמי ניהול מהפקדה
2.56%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
167 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
100%

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ כספי (שקלי) הוא מסלול בפוליסת חיסכון כספי־שקלי המנוהל על ידי מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ. המסלול מתמקד בנכסים שקליים סחירים ונזילים, ובהם מזומן, פיקדונות, מק״מ ואג״ח קצרות, ולכן התנודתיות בו נמוכה בדרך כלל מזו של מסלולים מנייתיים או כלליים. סביבת הריבית השקלית היא אחד הגורמים המרכזיים המשפיעים על ביצועיו.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

גם במסלול כספי התוצאה אינה קבועה מראש ועשויה להשתנות. התוצאה תלויה בריבית בנק ישראל, במשך החיים של איגרות החוב, באינפלציה, באיכות המנפיקים ובדמי הניהול. במוצר זה בולט רכיב מזומן ושווי מזומן, המחזק את הנזילות ומצמצם בדרך כלל את רגישות המחיר. ההשוואה הרלוונטית היא למסלולים כספיים אחרים ולחלופות שקליות קצרות טווח.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
פוליסות חיסכון · כספי (שקלי)המסלול הנוכחימנורה מבטחים ביטוח בע"מ כספי (שקלי)
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
48חודשים חיוביים
10חודשים שליליים
2ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה מרץ 2023, עם תשואה של 0.48%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה פברואר 2023, עם ירידה של 0.28%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.28%
יולי 2026+0.31%
יוני 2026+0.32%
מאי 2026+0.32%
אפריל 2026+0.34%
מרץ 2026+0.33%
פברואר 2026+0.29%
ינואר 2026+0.34%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.35%
נובמבר 2025+0.37%
אוקטובר 2025+0.36%
ספטמבר 2025+0.34%
אוגוסט 2025+0.37%
יולי 2025+0.39%
יוני 2025+0.37%
מאי 2025+0.34%
אפריל 2025+0.36%
מרץ 2025+0.37%
פברואר 2025+0.33%
ינואר 2025+0.38%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.39%
נובמבר 2024+0.32%
אוקטובר 2024+0.39%
ספטמבר 2024+0.36%
אוגוסט 2024+0.32%
יולי 2024+0.38%
יוני 2024+0.36%
מאי 2024+0.34%
אפריל 2024+0.35%
מרץ 2024+0.36%
פברואר 2024+0.34%
ינואר 2024+0.4%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+0.38%
נובמבר 2023+0.37%
אוקטובר 2023+0.46%
ספטמבר 2023+0.33%
אוגוסט 2023+0.38%
יולי 2023+0.45%
יוני 2023+0.32%
מאי 2023+0.28%
אפריל 2023+0.42%
מרץ 2023+0.48%
פברואר 2023-0.28%
ינואר 2023+0.29%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022+0.09%
נובמבר 2022+0.22%
אוקטובר 2022+0.03%
ספטמבר 2022+0.02%
אוגוסט 2022-0.11%
יולי 2022-0.04%
יוני 2022-0.08%
מאי 20220%
אפריל 2022-0.03%
מרץ 2022-0.09%
פברואר 2022-0.21%
ינואר 2022-0.01%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021-0.04%
נובמבר 2021+0.06%
אוקטובר 20210%
ספטמבר 2021-0.02%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מנורה מבטחים ביטוח בע"מ כספי (שקלי) מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ושווי מזומנים61.03%
אג"ח ממשלתיות סחירות38.97%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים100%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ100%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה

השוו בין פוליסות חיסכון במסלול כספי (שקלי) לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 6 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 5 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת פוליסות חיסכון במסלול כספי (שקלי)
1כלל חברה לביטוח בע"מ כספי (שקלי)0.34%3.20%15.51%19.50%0.77%כלל חברה לביטוח בע"מ
2מגדל מסלול כספי (שקלי)0.30%2.83%14.01%16.33%1.1%מגדל חברה לביטוח בע"מ
3הכשרה חברה לביטוח בע"מ - כספי (שקלי)0.29%2.69%13.55%16.52%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
4הפניקס כספי (שקלי)0.28%2.75%13.68%16.71%0.75%הפניקס חברה לביטוח בע"מ
6אקסלנס אינווסט כספי (שקלי)0.27%2.65%13.22%15.78%0.75%הפניקס חברה לביטוח בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

דמי הניהול מהצבירה נמוכים מהממוצע, אך גם התשואה המדווחת נמוכה ממנו. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.78%‎‎, לעומת ‎‎0.84%‎‎ בממוצע בקרב 5 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎-0.06‎ נקודות אחוז.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎4.02%‎‎, לעומת ‎‎4.32%‎‎ בממוצע בקרב 5 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎-0.30‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 6 מתוך 6. זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.