לוגו של מגדל ביטוח

מגדל גמל להשקעה מניות

מגדל גמל להשקעה מניות מדורג במקום 5 מתוך 10 בקופות גמל להשקעה במסלול מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎21.70%‎‎, במחצית העליונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־7 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.97%
מתחילת השנהתשואה10.51%
3 שניםתשואה מצטברת75.85%
5 שניםתשואה מצטברת77.11%
דמי ניהולמצבירה0.59%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח1,390.94
תאריך פתיחהוותק הקופהנובמבר 2016

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • מגדל גמל להשקעה מניות הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎21.70%‎‎, מעל הממוצע בקופות גמל להשקעה במסלול מניות בפער של ‎+0.68‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 5 מתוך 10 (במחצית העליונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.

מה כדאי להביא בחשבון

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • בחודש הדיווח נרשמה במסלול צבירה נטו חיובית של 118 מיליון ₪, מקום 2 מתוך 12 בקבוצה. זהו נתון על תנועת כספים בחודש אחד, לא מדד לביצועים עתידיים.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.97%
תשואה מתחילת השנה
10.51%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
75.85%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
77.11%
תשואה ממוצעת 3 שנים
20.7%
תשואה ממוצעת 5 שנים
12.11%
מדד שארפ ?
1.05
אלפא ?
-0.24%
סטיית תקן ?
11.43%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.59%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
1,391 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
118 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
90.9%

חשיפות ההשקעה

100.68%חשיפה למניות
60.08%חשיפה לחו"ל
25.79%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון. ערך חשיפה הגבוה מ־100% עשוי להופיע בשל שימוש בנגזרים או בשל אופן חישוב החשיפה בדיווח.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מגדל גמל להשקעה מניות היא קופת גמל להשקעה מנייתית המנוהלת על ידי מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ. שוק המניות הוא מנוע הביצוע והסיכון המרכזי, והחשיפה יכולה להיווצר באמצעות מניות ישירות, קרנות סל ומכשירים עוקבי מדד בישראל ובחו״ל. בחירת החברות, הענפים והשווקים קובעת את מידת הפיזור ואת התלות באזור או בסקטור מסוים. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

המסלול עשוי להגיב בעוצמה לשינויים בציפיות הצמיחה, בריבית ובתמחור המניות. הפיזור המהותי לחו״ל מפחית תלות בשוק הישראלי, אך מוסיף רגישות להתפתחויות בשווקים זרים. החשיפה למטבע חוץ גורמת לכך שגם שינוי בשער השקל עשוי להשפיע על התוצאה. ירידות חדות הן אפשרות ממשית במסלול מנייתי, ולכן אופק ההשקעה והיכולת להתמודד עם תנודתיות הם מרכיב מרכזי בבחינת המסלול.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל להשקעה · מניותהמסלול הנוכחימגדל גמל להשקעה מניות
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
39חודשים חיוביים
21חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 7.89%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 7.32%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.97%
יולי 2026-1.04%
יוני 2026-3.22%
מאי 2026+3.43%
אפריל 2026+7.89%
מרץ 2026-4.36%
פברואר 2026+1.1%
ינואר 2026+4.87%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.97%
נובמבר 2025+1.7%
אוקטובר 2025+2.42%
ספטמבר 2025+3.69%
אוגוסט 2025+1.2%
יולי 2025+1.73%
יוני 2025+6.29%
מאי 2025+5.29%
אפריל 2025+1.24%
מרץ 2025-2.93%
פברואר 2025-1.01%
ינואר 2025+2.67%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+1.34%
נובמבר 2024+3.39%
אוקטובר 2024+0.59%
ספטמבר 2024+2.77%
אוגוסט 2024+1.46%
יולי 2024+1.84%
יוני 2024+1.47%
מאי 2024+2.16%
אפריל 2024-3.04%
מרץ 2024+3.79%
פברואר 2024+4.48%
ינואר 2024+0.04%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+4.31%
נובמבר 2023+5.67%
אוקטובר 2023-4.95%
ספטמבר 2023-1.79%
אוגוסט 2023-1.33%
יולי 2023+5.29%
יוני 2023+3.36%
מאי 2023-0.03%
אפריל 2023+2.67%
מרץ 2023+0.03%
פברואר 2023-2.63%
ינואר 2023+4.07%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-3.6%
נובמבר 2022+1.77%
אוקטובר 2022+4.63%
ספטמבר 2022-7.32%
אוגוסט 2022-1.39%
יולי 2022+5.77%
יוני 2022-5.19%
מאי 2022-4.08%
אפריל 2022-3%
מרץ 2022+1.32%
פברואר 2022-0.62%
ינואר 2022-3.27%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+3.55%
נובמבר 2021-0.75%
אוקטובר 2021+4.38%
ספטמבר 2021-1.42%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מגדל גמל להשקעה מניות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות63.57%
מזומנים ושווי מזומנים22.51%
אג"ח ממשלתיות סחירות8.89%
נכסים אחרים2.61%
הלוואות2.28%
קרנות נאמנות0.11%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות0.04%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים94.7%
נכסים לא סחירים5.3%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ59.12%
נכסים בחו"ל ובמט"ח40.88%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל להשקעה באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל להשקעה במסלול מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 12 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 9 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קופות גמל להשקעה במסלול מניות
1אלטשולר שחם חיסכון פלוס מניות3.40%10.52%65.62%56.86%0.59%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
2מור גמל להשקעה - מניות2.63%13.21%78.81%78.11%0.73%מור גמל ופנסיה בע"מ
3מיטב גמל להשקעה מניות2.60%11.28%77.51%78.26%0.59%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
4הפניקס גמל להשקעה מניות2.59%10.83%76.15%75.75%0.59%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
5הראל גמל להשקעה מניות2.33%9.40%88.03%96.84%0.55%הראל פנסיה וגמל בע"מ
6אינפיניטי גמל להשקעה מניות2.15%9.48%69.63%92.52%0.6%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
7אנליסט מסלולית - קופת גמל להשקעה מניות2.02%10.19%69.97%75.92%0.61%אנליסט קופות גמל בע"מ
8כלל גמל לעתיד מניות1.98%13.70%78.86%72.17%0.64%כלל פנסיה וגמל בע"מ
10ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניות1.91%9.39%68.44%77.41%0.67%ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ
11מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות0.94%9.84%0.00%0.00%—מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
12איילון קופת גמל להשקעה מניות0.71%————איילון קופות גמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל להשקעה — מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ

לפי המידע הזמין, מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
75%
במסלולים מנייתיים
60%
ריבית
פריים מינוס 0.4% או צמוד +2.8%
תקופת ההלוואה
עד 84 חודשים

הערות: גרייס עד שנה בלבד לכל הלוואה

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?

בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו חיובית של 118 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 2 מתוך 12; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎21.70%‎‎, לעומת ‎‎21.02%‎‎ בממוצע בקרב 9 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎+0.68‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 5 מתוך 10 (במחצית העליונה). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־7 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.