
הפניקס גמל להשקעה מניות
- מ.ה.7975
- מסלול השקעהמתמחים בניהול אקטיבי / מניות
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון גבוה מאודמעל 75% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 4 מתוך 12 במסלול מניות
הפניקס גמל להשקעה מניות מדורג במקום 6 מתוך 10 בקופות גמל להשקעה במסלול מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (21.65%, במחצית התחתונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־7 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה בולט בנתונים
- הפניקס גמל להשקעה מניות הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 21.65%, מעל הממוצע בקופות גמל להשקעה במסלול מניות בפער של +0.62 נקודות אחוז ומדורג במקום 6 מתוך 10 (במחצית התחתונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
מה כדאי להביא בחשבון
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
- המיקום היחסי של המסלול שונה בין הטווחים: מקום 5 מתוך 10 לפי תשואה מצטברת ל־3 שנים, לעומת מקום 8 מתוך 10 לפי 5 שנים. אלו מיקומי תשואה לתקופות, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 2.59%
- תשואה מתחילת השנה
- 10.83%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 76.15%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 75.75%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 20.77%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 11.94%
- מדד שארפ ?
- 1.03
- אלפא ?
- -0.36%
- סטיית תקן ?
- 11.53%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.59%
- דמי ניהול מהפקדה
- 0%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 1,872 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 45 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 91.5%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
הפניקס גמל להשקעה מניות היא קופת גמל להשקעה מנייתית המנוהלת על ידי הפניקס פנסיה וגמל בע"מ. שוק המניות הוא מנוע הביצוע והסיכון המרכזי, והחשיפה יכולה להיווצר באמצעות מניות ישירות, קרנות סל ומכשירים עוקבי מדד בישראל ובחו״ל. בחירת החברות, הענפים והשווקים קובעת את מידת הפיזור ואת התלות באזור או בסקטור מסוים. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World ו־ת"א 125. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה, תשתיות ונדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
המסלול עשוי להגיב בעוצמה לשינויים בציפיות הצמיחה, בריבית ובתמחור המניות. הפיזור המהותי לחו״ל מפחית תלות בשוק הישראלי, אך מוסיף רגישות להתפתחויות בשווקים זרים. החשיפה למטבע חוץ גורמת לכך שגם שינוי בשער השקל עשוי להשפיע על התוצאה. ירידות חדות הן אפשרות ממשית במסלול מנייתי, ולכן אופק ההשקעה והיכולת להתמודד עם תנודתיות הם מרכיב מרכזי בבחינת המסלול.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 8.22%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 7.42%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +2.59% |
| יולי 2026 | -0.71% |
| יוני 2026 | -2.45% |
| מאי 2026 | +3.06% |
| אפריל 2026 | +8.22% |
| מרץ 2026 | -5.04% |
| פברואר 2026 | +0.63% |
| ינואר 2026 | +4.65% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +1.94% |
| נובמבר 2025 | +1.64% |
| אוקטובר 2025 | +2.35% |
| ספטמבר 2025 | +3.51% |
| אוגוסט 2025 | +1.17% |
| יולי 2025 | +1.91% |
| יוני 2025 | +5.86% |
| מאי 2025 | +5.09% |
| אפריל 2025 | +1.21% |
| מרץ 2025 | -3.33% |
| פברואר 2025 | -0.62% |
| ינואר 2025 | +2.83% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +1.5% |
| נובמבר 2024 | +3.97% |
| אוקטובר 2024 | +0.83% |
| ספטמבר 2024 | +2.72% |
| אוגוסט 2024 | +1.39% |
| יולי 2024 | +1.75% |
| יוני 2024 | +0.76% |
| מאי 2024 | +2.32% |
| אפריל 2024 | -3.06% |
| מרץ 2024 | +3.77% |
| פברואר 2024 | +4.91% |
| ינואר 2024 | +0.37% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +4.57% |
| נובמבר 2023 | +5.72% |
| אוקטובר 2023 | -5.24% |
| ספטמבר 2023 | -2.12% |
| אוגוסט 2023 | -1.5% |
| יולי 2023 | +5.32% |
| יוני 2023 | +3.03% |
| מאי 2023 | +0.17% |
| אפריל 2023 | +2.72% |
| מרץ 2023 | -0.23% |
| פברואר 2023 | -2.61% |
| ינואר 2023 | +3.92% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -4.43% |
| נובמבר 2022 | +1.65% |
| אוקטובר 2022 | +4.15% |
| ספטמבר 2022 | -7.42% |
| אוגוסט 2022 | -1.02% |
| יולי 2022 | +5.72% |
| יוני 2022 | -5.5% |
| מאי 2022 | -4.21% |
| אפריל 2022 | -3.04% |
| מרץ 2022 | +1.01% |
| פברואר 2022 | -0.47% |
| ינואר 2022 | -2.5% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +3.24% |
| נובמבר 2021 | -0.6% |
| אוקטובר 2021 | +4.6% |
| ספטמבר 2021 | -0.75% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי הפניקס גמל להשקעה מניות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 63.82% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 31.62% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 5.74% |
| הלוואות | 1.63% |
| קרנות נאמנות | 1.47% |
| נכסים אחרים | 0.24% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 0.24% |
| פיקדונות | -4.75% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 100.1% |
| נכסים לא סחירים | -0.1% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 65.52% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 34.48% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קופות גמל להשקעה באותו מסלול השקעה
השוו בין קופות גמל להשקעה במסלול מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 12 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 4 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 3.40% | 10.52% | 65.62% | 56.86% | 0.59% | אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | |
| 2 | 2.63% | 13.21% | 78.81% | 78.11% | 0.73% | מור גמל ופנסיה בע"מ | |
| 3 | 2.60% | 11.28% | 77.51% | 78.26% | 0.59% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | |
| 5 | 2.33% | 9.40% | 88.03% | 96.84% | 0.55% | הראל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 6 | 2.15% | 9.48% | 69.63% | 92.52% | 0.6% | אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | |
| 7 | 2.02% | 10.19% | 69.97% | 75.92% | 0.61% | אנליסט קופות גמל בע"מ | |
| 8 | 1.98% | 13.70% | 78.86% | 72.17% | 0.64% | כלל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 9 | 1.97% | 10.51% | 75.85% | 77.11% | 0.59% | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | |
| 10 | 1.91% | 9.39% | 68.44% | 77.41% | 0.67% | ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ | |
| 11 | 0.94% | 9.84% | 0.00% | 0.00% | — | מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ | |
| 12 | 0.71% | — | — | — | — | איילון קופות גמל בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קופות גמל להשקעהמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל להשקעה — הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
לפי המידע הזמין, הפניקס פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
שפיצר בריבית פריים — עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 75%
- ריבית
- פריים מינוס 0.5% עד פריים +0.8%
- תקופת ההלוואה
- עד 84 חודשים
הערות: ניתן לקבל גרייס
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
האם מיקום המסלול משתנה בין טווחי הזמן?
לפי תשואה מצטברת ל־3 שנים המסלול מדורג במקום 5 מתוך 10, ולפי 5 שנים במקום 8 מתוך 10. הפער מלמד שהתמונה היחסית תלויה בטווח המדידה; שני המיקומים מבוססים על תשואה מדווחת ואינם מותאמים לסיכון.
מה בולט בחשיפה של המסלול לחו״ל?
החשיפה לחו״ל עומדת על 69.51%. 10.77 נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה לנכסים בחו״ל אינה זהה לחשיפה למט״ח, ולכן יש לבחון את שני הנתונים בנפרד.
מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?
התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה 21.65%, לעומת 21.03% בממוצע בקרב 9 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של +0.62 נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 6 מתוך 10 (במחצית התחתונה). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.
המשיכו לקרוא על קופות גמל להשקעה
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קופת גמל להשקעה S&P 500 – השוואה בין מסלולים מחקי מדד
קופת גמל להשקעה S&P 500 מאפשרת חשיפה למדד מוביל דרך מוצר חיסכון גמיש. כך משווים בין מסלולים מחקי מדד, דמי ניהול, סיכון וחלופות.
קראו עוד ←
גמל נט מול ברקי: למה נתונים רשמיים הם רק השלב הראשון בבחירת קופה
גמל נט מציג נתונים רשמיים על קופות גמל וקרנות השתלמות, אך לא מדרג או מפרש אותם. כך ברקי מוסיפה דירוג משולב לפי תשואה, סיכון,…
קראו עוד ←
קופת גמל להשקעה – מה זה ואיפה כדאי להפקיד
קופת גמל להשקעה - מדריך מקיף לשנת 2026: תקרת הפקדה, מסלולי השקעה, מיסוי, משיכה, יתרונות, חסרונות ואיך בוחרים קופה מתאימה לפי נתוני Berki.
קראו עוד ←





