
הראל גמל להשקעה מניות
- מ.ה.8522
- מסלול השקעהמתמחים בניהול אקטיבי / מניות
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון גבוה מאודמעל 75% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 5 מתוך 12 במסלול מניות
הראל גמל להשקעה מניות מדורג במקום 4 מתוך 10 בקופות גמל להשקעה במסלול מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (21.72%, במחצית העליונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־8 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה בולט בנתונים
- בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם +0.70 נקודות אחוז בתשואה ו־-0.07 נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
מה כדאי להביא בחשבון
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־8 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
- בחודש הדיווח נרשמה במסלול צבירה נטו חיובית של 287 מיליון ₪, מקום 1 מתוך 12 בקבוצה. זהו נתון על תנועת כספים בחודש אחד, לא מדד לביצועים עתידיים.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 2.33%
- תשואה מתחילת השנה
- 9.4%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 88.03%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 96.84%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 23.43%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 14.5%
- מדד שארפ ?
- 1.3
- אלפא ?
- 1.8%
- סטיית תקן ?
- 10.91%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.55%
- דמי ניהול מהפקדה
- 0%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 7,112 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 287 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 91.8%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
הראל גמל להשקעה מניות היא קופת גמל להשקעה מנייתית המנוהלת על ידי הראל פנסיה וגמל בע"מ. שוק המניות הוא מנוע הביצוע והסיכון המרכזי, והחשיפה יכולה להיווצר באמצעות מניות ישירות, קרנות סל ומכשירים עוקבי מדד בישראל ובחו״ל. בחירת החברות, הענפים והשווקים קובעת את מידת הפיזור ואת התלות באזור או בסקטור מסוים. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים ת"א 125. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם נדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
המסלול עשוי להגיב בעוצמה לשינויים בציפיות הצמיחה, בריבית ובתמחור המניות. הפיזור המהותי לחו״ל מפחית תלות בשוק הישראלי, אך מוסיף רגישות להתפתחויות בשווקים זרים. החשיפה למטבע חוץ גורמת לכך שגם שינוי בשער השקל עשוי להשפיע על התוצאה. ירידות חדות הן אפשרות ממשית במסלול מנייתי, ולכן אופק ההשקעה והיכולת להתמודד עם תנודתיות הם מרכיב מרכזי בבחינת המסלול.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 6.96%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 7.24%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +2.33% |
| יולי 2026 | +0.86% |
| יוני 2026 | -4.17% |
| מאי 2026 | +2.16% |
| אפריל 2026 | +6.96% |
| מרץ 2026 | -4.09% |
| פברואר 2026 | +0.94% |
| ינואר 2026 | +4.56% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +3.04% |
| נובמבר 2025 | +1.94% |
| אוקטובר 2025 | +2.29% |
| ספטמבר 2025 | +3.55% |
| אוגוסט 2025 | +0.83% |
| יולי 2025 | +2.86% |
| יוני 2025 | +5.55% |
| מאי 2025 | +6.03% |
| אפריל 2025 | +1.97% |
| מרץ 2025 | -2.5% |
| פברואר 2025 | +0.08% |
| ינואר 2025 | +3.78% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +2.6% |
| נובמבר 2024 | +4.09% |
| אוקטובר 2024 | +1.33% |
| ספטמבר 2024 | +2.41% |
| אוגוסט 2024 | +2.13% |
| יולי 2024 | +1.33% |
| יוני 2024 | +0.89% |
| מאי 2024 | +2.53% |
| אפריל 2024 | -2.43% |
| מרץ 2024 | +3.66% |
| פברואר 2024 | +4.55% |
| ינואר 2024 | +0.96% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +3.63% |
| נובמבר 2023 | +5.12% |
| אוקטובר 2023 | -5.24% |
| ספטמבר 2023 | -1.42% |
| אוגוסט 2023 | +0.02% |
| יולי 2023 | +5.33% |
| יוני 2023 | +3.56% |
| מאי 2023 | +0.57% |
| אפריל 2023 | +2.26% |
| מרץ 2023 | +1.72% |
| פברואר 2023 | -2.03% |
| ינואר 2023 | +3.38% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -4.47% |
| נובמבר 2022 | +0.79% |
| אוקטובר 2022 | +3.52% |
| ספטמבר 2022 | -7.24% |
| אוגוסט 2022 | -0.57% |
| יולי 2022 | +5.17% |
| יוני 2022 | -5.04% |
| מאי 2022 | -4.43% |
| אפריל 2022 | -1.61% |
| מרץ 2022 | +0.19% |
| פברואר 2022 | -1.78% |
| ינואר 2022 | -1.56% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +3.69% |
| נובמבר 2021 | +0.1% |
| אוקטובר 2021 | +4.92% |
| ספטמבר 2021 | -0.56% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי הראל גמל להשקעה מניות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 85.27% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 6.24% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 4.56% |
| קרנות נאמנות | 2.13% |
| נכסים אחרים | 1.09% |
| הלוואות | 0.38% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 0.35% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 98.47% |
| נכסים לא סחירים | 1.53% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 80.58% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 19.42% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קופות גמל להשקעה באותו מסלול השקעה
השוו בין קופות גמל להשקעה במסלול מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 12 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 5 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 3.40% | 10.52% | 65.62% | 56.86% | 0.59% | אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | |
| 2 | 2.63% | 13.21% | 78.81% | 78.11% | 0.73% | מור גמל ופנסיה בע"מ | |
| 3 | 2.60% | 11.28% | 77.51% | 78.26% | 0.59% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | |
| 4 | 2.59% | 10.83% | 76.15% | 75.75% | 0.59% | הפניקס פנסיה וגמל בע"מ | |
| 6 | 2.15% | 9.48% | 69.63% | 92.52% | 0.6% | אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | |
| 7 | 2.02% | 10.19% | 69.97% | 75.92% | 0.61% | אנליסט קופות גמל בע"מ | |
| 8 | 1.98% | 13.70% | 78.86% | 72.17% | 0.64% | כלל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 9 | 1.97% | 10.51% | 75.85% | 77.11% | 0.59% | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | |
| 10 | 1.91% | 9.39% | 68.44% | 77.41% | 0.67% | ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ | |
| 11 | 0.94% | 9.84% | 0.00% | 0.00% | — | מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ | |
| 12 | 0.71% | — | — | — | — | איילון קופות גמל בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קופות גמל להשקעהמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל להשקעה — הראל פנסיה וגמל בע"מ
לפי המידע הזמין, הראל פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
שפיצר בריבית פריים — 12 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.2% עד פריים מינוס 0.5% או ריבית קבועה צמודה 2.5%
- תקופת ההלוואה
- 12 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 20,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,500,000 ₪
הערות: ניתן לקבל גרייס
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?
התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.
איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?
דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם 0.55%, לעומת 0.62% בממוצע בקרב 9 מסלולים אחרים. מדובר בפער של -0.07 נקודות אחוז.
מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?
בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו חיובית של 287 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 1 מתוך 12; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.
המשיכו לקרוא על קופות גמל להשקעה
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קופת גמל להשקעה S&P 500 – השוואה בין מסלולים מחקי מדד
קופת גמל להשקעה S&P 500 מאפשרת חשיפה למדד מוביל דרך מוצר חיסכון גמיש. כך משווים בין מסלולים מחקי מדד, דמי ניהול, סיכון וחלופות.
קראו עוד ←
גמל נט מול ברקי: למה נתונים רשמיים הם רק השלב הראשון בבחירת קופה
גמל נט מציג נתונים רשמיים על קופות גמל וקרנות השתלמות, אך לא מדרג או מפרש אותם. כך ברקי מוסיפה דירוג משולב לפי תשואה, סיכון,…
קראו עוד ←
קופת גמל להשקעה – מה זה ואיפה כדאי להפקיד
קופת גמל להשקעה - מדריך מקיף לשנת 2026: תקרת הפקדה, מסלולי השקעה, מיסוי, משיכה, יתרונות, חסרונות ואיך בוחרים קופה מתאימה לפי נתוני Berki.
קראו עוד ←





