מיטב לוגו

מיטב פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבה

  • מ.ה.12157
  • מסלול השקעהכללי
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון נמוךעד 25% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 6 מתוך 27 במסלול כללי

מיטב פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבה מדורג במקום 11 מתוך 27 בקרנות פנסיה מקיפות במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎8.61%‎‎, במחצית העליונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול במיטב פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבה הם ‎‎0.11%‎‎ מצבירה ו־‎‎1.25%‎‎ מהפקדה, לעומת ‎‎0.15%‎‎ ו־‎‎1.47%‎‎ בממוצע בקבוצה, בהתאמה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.05%
מתחילת השנהתשואה5.44%
3 שניםתשואה מצטברת30.9%
5 שניםתשואה מצטברת46.99%
דמי ניהולמצבירה0.11%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח5,187.87
תאריך פתיחהוותק הקופהינואר 2018

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • בקרן הפנסיה נבחנים שני רכיבי דמי הניהול בנפרד: דמי הניהול מהצבירה הם ‎‎0.11%‎‎, לעומת ‎‎0.15%‎‎ בממוצע בקבוצה; דמי הניהול מההפקדה הם ‎‎1.25%‎‎, לעומת ‎‎1.47%‎‎ בממוצע בקבוצה. אין לחבר את שני האחוזים לעלות כוללת ללא נתוני ההפקדות והצבירה האישיים.

מה כדאי להביא בחשבון

  • המסלול הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎8.61%‎‎, קרובה לממוצע בקרנות פנסיה מקיפות במסלול כללי בפער של ‎+0.10‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 11 מתוך 27 (במחצית העליונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.05%
תשואה מתחילת השנה
5.44%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
30.9%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
46.99%
תשואה ממוצעת 3 שנים
9.39%
תשואה ממוצעת 5 שנים
8.01%
מדד שארפ ?
2.16
אלפא ?
3.24%
סטיית תקן ?
2.46%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.11%
דמי ניהול מהפקדה
1.25%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
5,188 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
105 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
84.9%

חשיפות ההשקעה

16.75%חשיפה למניות
20.94%חשיפה לחו"ל
10.52%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מיטב פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבה היא קרן פנסיה בניהול אקטיבי של מיטב גמל ופנסיה בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI ACWI, MSCI World, MSCI World Real Estate Index ו־ת"א 125. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה, תשתיות, נדל"ן ו־אג״ח קונצרניות לא סחירות, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי מוגבל, חשיפה מסוימת לשווקים בחו"ל, שילוב נכסים לא סחירים. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה מקיפות · כלליהמסלול הנוכחימיטב פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבה
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
50חודשים חיוביים
10חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יולי 2022, עם תשואה של 1.84%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 1.49%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.05%
יולי 2026+0.24%
יוני 2026+0.2%
מאי 2026+1.4%
אפריל 2026+1.58%
מרץ 2026-0.37%
פברואר 2026+0.39%
ינואר 2026+0.84%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.31%
נובמבר 2025+0.99%
אוקטובר 2025+0.38%
ספטמבר 2025+1.3%
אוגוסט 2025+0.94%
יולי 2025+0.86%
יוני 2025+1.07%
מאי 2025+1.5%
אפריל 2025+0.75%
מרץ 2025+0.18%
פברואר 2025+0.57%
ינואר 2025+0.52%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.33%
נובמבר 2024+1.24%
אוקטובר 2024+0.2%
ספטמבר 2024+1.56%
אוגוסט 2024+0.96%
יולי 2024+0.89%
יוני 2024+0.8%
מאי 2024+1.3%
אפריל 2024+0.13%
מרץ 2024+1.51%
פברואר 2024+0.9%
ינואר 2024+0.37%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.08%
נובמבר 2023+1.76%
אוקטובר 2023-0.64%
ספטמבר 2023-0.01%
אוגוסט 2023+0.43%
יולי 2023+1.34%
יוני 2023+1.02%
מאי 2023+1.16%
אפריל 2023+1.29%
מרץ 2023+0.47%
פברואר 2023-0.04%
ינואר 2023+1.6%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-0.54%
נובמבר 2022+1.22%
אוקטובר 2022+1.25%
ספטמבר 2022-1.49%
אוגוסט 2022+0.53%
יולי 2022+1.84%
יוני 2022-0.52%
מאי 2022-0.59%
אפריל 2022-0.21%
מרץ 2022+0.95%
פברואר 2022+0.05%
ינואר 2022-0.56%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+0.84%
נובמבר 2021+0.15%
אוקטובר 2021+1.5%
ספטמבר 2021+0.02%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מיטב פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח מיועדות58.39%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות12.84%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות10.01%
נכסים אחרים7.7%
מזומנים ושווי מזומנים3.94%
אג"ח ממשלתיות סחירות2.91%
הלוואות1.55%
קרנות נאמנות1.37%
אג"ח קונצרניות לא סחירות1.3%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים לא סחירים51.87%
נכסים סחירים ונזילים48.13%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ82.98%
נכסים בחו"ל ובמט"ח17.02%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ואג"ח ממשלתיות65.23%
מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות13.15%
אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת12%
השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת9.61%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה מקיפות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה מקיפות במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 27 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 6 לפי התשואה החודשית האחרונה. מוצגות 15 החלופות הראשונות.

השוואת קרנות פנסיה מקיפות במסלול כללי
1מנורה מבטחים פנסיה - כללי1.29%7.45%44.27%57.66%0.15%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
2הראל פנסיה - מנוף כללי1.17%7.84%40.02%51.75%0.16%הראל פנסיה וגמל בע"מ
3הראל פנסיה - גילעד כללי1.16%7.97%39.98%51.45%0.16%הראל פנסיה וגמל בע"מ
4כלל פנסיה מסלול בסיסי למקבלי קצבה1.08%6.13%29.52%47.30%0.14%כלל פנסיה וגמל בע"מ
5אלטשולר שחם פנסיה מקיפה למקבלי קצבה קיימים1.05%4.28%28.38%47.22%0.15%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
7מסלול בסיסי למקבלי קצבה1.03%8.69%38.58%0.00%0.18%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
8אלטשולר שחם פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבה0.99%4.69%28.22%45.79%0.15%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
9כלל פנסיה כללי0.96%8.53%45.39%55.71%0.14%כלל פנסיה וגמל בע"מ
10מנורה מבטחים פנסיה - מסלול בסיסי למקבלי קצבה0.90%5.53%30.56%48.53%0.15%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
11מגדל מקפת אישית כללי0.86%7.45%42.65%56.78%0.14%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
12הראל פנסיה - בסיסי למקבלי קצבה0.77%5.15%28.05%44.10%0.16%הראל פנסיה וגמל בע"מ
13מור פנסיה מקיפה - מסלול בסיסי למקבלי קצבה0.71%7.75%33.62%0.00%0.19%מור גמל ופנסיה בע"מ
14מגדל מקפת אישית בסיסי למקבלי קצבה0.68%5.49%29.98%47.18%0.14%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
15הפניקס פנסיה מקיפה - מסלול בסיסי למקבלי קצבה0.67%4.93%31.07%46.79%0.14%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
16מסלול קצבה לזכאים קיימים0.62%4.12%20.04%34.17%0.14%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קרן הפנסיה — מיטב גמל ופנסיה בע"מ

לפי המידע הזמין, מיטב גמל ופנסיה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
30%
במסלולים מנייתיים
30%
ריבית
פריים + 0.6%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
30%
במסלולים מנייתיים
30%
ריבית
פריים + 0.6%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
100,000 ₪
בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־7 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?

בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו חיובית של 105 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 5 מתוך 27; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎8.61%‎‎, לעומת ‎‎8.51%‎‎ בממוצע בקרב 26 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎+0.10‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 11 מתוך 27 (במחצית העליונה). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.