מנורה לוגו

מנורה מבטחים פנסיה - מסלול קצבה לזכאים קיימים

  • מ.ה.8561
  • מסלול השקעהכללי
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןללא חשיפה למניות0% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 17 מתוך 27 במסלול כללי

מנורה מבטחים פנסיה - מסלול קצבה לזכאים קיימים מדורג במקום 19 מתוך 27 בקרנות פנסיה מקיפות במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎5.82%‎‎, במחצית התחתונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול במנורה מבטחים פנסיה - מסלול קצבה לזכאים קיימים הם ‎‎0.15%‎‎ מצבירה ו־‎‎1.73%‎‎ מהפקדה, לעומת ‎‎0.15%‎‎ ו־‎‎1.45%‎‎ בממוצע בקבוצה, בהתאמה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.61%
מתחילת השנהתשואה3.9%
3 שניםתשואה מצטברת22.18%
5 שניםתשואה מצטברת40.5%
דמי ניהולמצבירה0.15%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח359.31
תאריך פתיחהוותק הקופהנובמבר 2014

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה לקרנות פנסיה מקיפות במסלול כללי, פער התשואה המדווחת הוא ‎-2.80‎ נקודות אחוז. במקביל, הפער בדמי הניהול מהצבירה הוא ‎+0.00‎ נקודות אחוז והפער בדמי הניהול מההפקדה הוא ‎+0.28‎ נקודות אחוז. הרכיבים מוצגים בנפרד ואינם מהווים חישוב עלות אישית.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־3 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.61%
תשואה מתחילת השנה
3.9%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
22.18%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
40.5%
תשואה ממוצעת 3 שנים
6.91%
תשואה ממוצעת 5 שנים
7.04%
מדד שארפ ?
2.15
אלפא ?
3.96%
סטיית תקן ?
1.35%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.15%
דמי ניהול מהפקדה
1.73%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
359 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
-3 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
90.8%

חשיפות ההשקעה

0%חשיפה למניות
0%חשיפה לחו"ל
0%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מנורה מבטחים פנסיה - מסלול קצבה לזכאים קיימים הוא מסלול פנסיה בניהול אקטיבי של מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים ללא רכיב מנייתי מדווח, שילוב נכסים לא סחירים. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה מקיפות · כלליהמסלול הנוכחימנורה מבטחים פנסיה – מסלול קצבה לזכאים קיימים
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
55חודשים חיוביים
4חודשים שליליים
1ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה מאי 2026, עם תשואה של 1.73%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה דצמבר 2025, עם ירידה של 0.2%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.61%
יולי 2026+0.19%
יוני 2026+0.09%
מאי 2026+1.73%
אפריל 2026+0.77%
מרץ 2026+0.22%
פברואר 2026-0.1%
ינואר 2026+0.34%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025-0.2%
נובמבר 2025+0.75%
אוקטובר 2025+0.17%
ספטמבר 2025+1.12%
אוגוסט 2025+0.77%
יולי 2025+0.54%
יוני 2025+0.9%
מאי 2025+0.93%
אפריל 2025+0.97%
מרץ 2025+0.02%
פברואר 2025+0.96%
ינואר 2025+0.08%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.09%
נובמבר 2024+0.93%
אוקטובר 2024+0.26%
ספטמבר 2024+1.11%
אוגוסט 2024+1.01%
יולי 2024+0.57%
יוני 2024+0.45%
מאי 2024+0.99%
אפריל 2024+0.76%
מרץ 2024+0.65%
פברואר 20240%
ינואר 2024+0.65%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+0.21%
נובמבר 2023+1.11%
אוקטובר 2023-0.12%
ספטמבר 2023+0.59%
אוגוסט 2023+0.54%
יולי 2023+0.37%
יוני 2023+0.45%
מאי 2023+1.15%
אפריל 2023+0.69%
מרץ 2023+0.85%
פברואר 2023+0.51%
ינואר 2023+0.64%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022+0.33%
נובמבר 2022+0.82%
אוקטובר 2022+0.48%
ספטמבר 2022-0.09%
אוגוסט 2022+0.97%
יולי 2022+0.65%
יוני 2022+0.85%
מאי 2022+0.49%
אפריל 2022+0.83%
מרץ 2022+0.94%
פברואר 2022+0.17%
ינואר 2022+0.32%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+0.13%
נובמבר 2021+0.54%
אוקטובר 2021+0.77%
ספטמבר 2021+0.62%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מנורה מבטחים פנסיה – מסלול קצבה לזכאים קיימים מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח מיועדות83.04%
אג"ח ממשלתיות סחירות9.5%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות6.41%
מזומנים ושווי מזומנים1.63%
נכסים אחרים-0.59%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים לא סחירים82.45%
נכסים סחירים ונזילים17.55%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ100%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ואג"ח ממשלתיות94.18%
אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת6.41%
השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת-0.59%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה מקיפות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה מקיפות במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 27 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 17 לפי התשואה החודשית האחרונה. מוצגות 15 החלופות הראשונות.

השוואת קרנות פנסיה מקיפות במסלול כללי
1מנורה מבטחים פנסיה - כללי1.29%7.45%44.27%57.66%0.15%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
2הראל פנסיה - מנוף כללי1.17%7.84%40.02%51.75%0.16%הראל פנסיה וגמל בע"מ
3הראל פנסיה - גילעד כללי1.16%7.97%39.98%51.45%0.16%הראל פנסיה וגמל בע"מ
4כלל פנסיה מסלול בסיסי למקבלי קצבה1.08%6.13%29.52%47.30%0.14%כלל פנסיה וגמל בע"מ
5אלטשולר שחם פנסיה מקיפה למקבלי קצבה קיימים1.05%4.28%28.38%47.22%0.15%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
6מיטב פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבה1.05%5.44%30.90%46.99%0.11%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
7מסלול בסיסי למקבלי קצבה1.03%8.69%38.58%0.00%0.18%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
8אלטשולר שחם פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבה0.99%4.69%28.22%45.79%0.15%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
9כלל פנסיה כללי0.96%8.53%45.39%55.71%0.14%כלל פנסיה וגמל בע"מ
10מנורה מבטחים פנסיה - מסלול בסיסי למקבלי קצבה0.90%5.53%30.56%48.53%0.15%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
11מגדל מקפת אישית כללי0.86%7.45%42.65%56.78%0.14%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
12הראל פנסיה - בסיסי למקבלי קצבה0.77%5.15%28.05%44.10%0.16%הראל פנסיה וגמל בע"מ
13מור פנסיה מקיפה - מסלול בסיסי למקבלי קצבה0.71%7.75%33.62%0.00%0.19%מור גמל ופנסיה בע"מ
14מגדל מקפת אישית בסיסי למקבלי קצבה0.68%5.49%29.98%47.18%0.14%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
15הפניקס פנסיה מקיפה - מסלול בסיסי למקבלי קצבה0.67%4.93%31.07%46.79%0.14%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ושני רכיבי דמי הניהול?

פער התשואה לתקופה הוא ‎-2.80‎ נקודות אחוז, פער דמי הניהול מהצבירה הוא ‎+0.00‎ נקודות אחוז, ופער דמי הניהול מההפקדה הוא ‎+0.28‎ נקודות אחוז. התשואה אינה מותאמת לסיכון, והעלות בפועל תלויה בנתוני החוסך.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־3 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.

האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?

החשיפה למניות עומדת על ‎‎0.00%‎‎. ‎17.24‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.