
כלל פנסיה מסלול בסיסי למקבלי קצבה
- מ.ה.12177
- מסלול השקעהכללי
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון נמוךעד 25% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 4 מתוך 27 במסלול כללי
כלל פנסיה מסלול בסיסי למקבלי קצבה מדורג במקום 8 מתוך 27 בקרנות פנסיה מקיפות במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (9.40%, במחצית העליונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־9 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה בולט בנתונים
- כלל פנסיה מסלול בסיסי למקבלי קצבה הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 9.40%, מעל הממוצע בקרנות פנסיה מקיפות במסלול כללי בפער של +0.92 נקודות אחוז ומדורג במקום 8 מתוך 27 (במחצית העליונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־9 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.
מה כדאי להביא בחשבון
- בחודש הדיווח נרשמה במסלול צבירה נטו חיובית של 144 מיליון ₪, מקום 4 מתוך 27 בקבוצה. זהו נתון על תנועת כספים בחודש אחד, לא מדד לביצועים עתידיים.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 1.08%
- תשואה מתחילת השנה
- 6.13%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 29.52%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 47.3%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 9%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 8.05%
- מדד שארפ ?
- 2.4
- אלפא ?
- 3.48%
- סטיית תקן ?
- 1.97%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.14%
- דמי ניהול מהפקדה
- 1.52%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 12,886 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 144 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 80.2%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
כלל פנסיה מסלול בסיסי למקבלי קצבה היא קרן פנסיה בניהול אקטיבי של כלל פנסיה וגמל בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי מוגבל, חשיפה מסוימת לשווקים בחו"ל, שילוב נכסים לא סחירים. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 1.87%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 1.12%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +1.08% |
| יולי 2026 | +0.25% |
| יוני 2026 | +0.01% |
| מאי 2026 | +1.66% |
| אפריל 2026 | +1.87% |
| מרץ 2026 | -0.45% |
| פברואר 2026 | +0.51% |
| ינואר 2026 | +1.06% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +0.36% |
| נובמבר 2025 | +1.11% |
| אוקטובר 2025 | +0.27% |
| ספטמבר 2025 | +1.31% |
| אוגוסט 2025 | +0.84% |
| יולי 2025 | +0.69% |
| יוני 2025 | +1.1% |
| מאי 2025 | +1.48% |
| אפריל 2025 | +0.73% |
| מרץ 2025 | +0.16% |
| פברואר 2025 | +0.77% |
| ינואר 2025 | +0.39% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.12% |
| נובמבר 2024 | +1.12% |
| אוקטובר 2024 | +0.26% |
| ספטמבר 2024 | +1.47% |
| אוגוסט 2024 | +0.88% |
| יולי 2024 | +0.95% |
| יוני 2024 | +0.67% |
| מאי 2024 | +1.15% |
| אפריל 2024 | +0.19% |
| מרץ 2024 | +1.52% |
| פברואר 2024 | +0.79% |
| ינואר 2024 | +0.15% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +0.89% |
| נובמבר 2023 | +1.03% |
| אוקטובר 2023 | -0.41% |
| ספטמבר 2023 | +0.03% |
| אוגוסט 2023 | +0.51% |
| יולי 2023 | +0.98% |
| יוני 2023 | +1.05% |
| מאי 2023 | +0.99% |
| אפריל 2023 | +0.92% |
| מרץ 2023 | +0.65% |
| פברואר 2023 | +0.18% |
| ינואר 2023 | +1.18% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -0.08% |
| נובמבר 2022 | +0.94% |
| אוקטובר 2022 | +0.95% |
| ספטמבר 2022 | -1.12% |
| אוגוסט 2022 | +0.39% |
| יולי 2022 | +1.46% |
| יוני 2022 | -0.1% |
| מאי 2022 | -0.06% |
| אפריל 2022 | +0.24% |
| מרץ 2022 | +0.88% |
| פברואר 2022 | +0.2% |
| ינואר 2022 | +0.13% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +0.93% |
| נובמבר 2021 | +0.35% |
| אוקטובר 2021 | +1.17% |
| ספטמבר 2021 | +0.2% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי כלל פנסיה מסלול בסיסי למקבלי קצבה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| אג"ח מיועדות | 58.62% |
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 14.36% |
| נכסים אחרים | 12.14% |
| הלוואות | 4.4% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 3.16% |
| קרנות נאמנות | 2.78% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 2.5% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 1.02% |
| אג"ח קונצרניות לא סחירות | 0.82% |
| פיקדונות | 0.21% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים לא סחירים | 69.74% |
| נכסים סחירים ונזילים | 30.26% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 78.11% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 21.89% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מזומנים ואג"ח ממשלתיות | 62.8% |
| מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות | 15.68% |
| השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת | 14.15% |
| אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת | 7.37% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קרנות פנסיה מקיפות באותו מסלול השקעה
השוו בין קרנות פנסיה מקיפות במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 27 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 4 לפי התשואה החודשית האחרונה. מוצגות 15 החלופות הראשונות.
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קרנות פנסיה מקיפותמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קרן הפנסיה — כלל פנסיה וגמל בע"מ
לפי המידע הזמין, כלל פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים
שפיצר בריבית פריים — 6 עד 36 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 30%
- ריבית
- פריים מינוס 0.5% או צמוד+2.1% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
- תקופת ההלוואה
- 6 עד 36 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,500,000 ₪
שפיצר בריבית פריים — 37 עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 30%
- ריבית
- פריים מינוס 0.3% או צמוד+2.3% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
- תקופת ההלוואה
- 37 עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,500,000 ₪
שפיצר בריבית פריים — 61 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 30%
- ריבית
- פריים מינוס 0.2% או צמוד+2.6% או ריבית קבועה לא צמודה 5.1%
- תקופת ההלוואה
- 61 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,500,000 ₪
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?
בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו חיובית של 144 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 4 מתוך 27; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.
מה בולט בחשיפה של המסלול לחו״ל?
החשיפה לחו״ל עומדת על 25.01%. 10.12 נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה לנכסים בחו״ל אינה זהה לחשיפה למט״ח, ולכן יש לבחון את שני הנתונים בנפרד.
מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?
התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה 9.40%, לעומת 8.48% בממוצע בקרב 26 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של +0.92 נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 8 מתוך 27 (במחצית העליונה). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.
המשיכו לקרוא על קרנות פנסיה
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

משיכת קרן פנסיה ללא מס
משיכת קרן פנסיה ללא מס – מתי זה אפשרי? מדריך על תגמולים, פיצויים, מס 35%, מיעוט הכנסות, נכות, הוצאות רפואיות ומה לבדוק לפני משיכה.
קראו עוד ←
מקדם קצבה לפנסיה – איך הוא משפיע על הקצבה החודשית?
מקדם קצבה לפנסיה – איך הוא משפיע על הקצבה החודשית? מדריך עם נוסחת חישוב, דוגמאות, מקדם מובטח, ביטוח מנהלים ומה חשוב לבדוק לפני פרישה.
קראו עוד ←
פנסיה תקציבית – מי זכאי ומה חשוב לדעת
פנסיה תקציבית – מי זכאי ומה חשוב לדעת? מדריך על חישוב הקצבה, ותק, משכורת קובעת, זכויות שאירים, מס, פרישה וההבדל מול פנסיה צוברת.
קראו עוד ←





