מנורה לוגו

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ לבני 50-60

  • מ.ה.9537
  • מסלול השקעהמדרגות / 50-60
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 1 מתוך 10 במסלול 50-60

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ לבני 50-60 מדורג במקום 4 מתוך 10 בביטוחי מנהלים במסלול 50-60 לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎13.67%‎‎, במחצית העליונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול מהצבירה במנורה מבטחים ביטוח בע"מ לבני 50-60 הם ‎‎0.67%‎‎, לעומת ממוצע של ‎‎0.96%‎‎ בקבוצה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.23%
מתחילת השנהתשואה6.8%
3 שניםתשואה מצטברת40.41%
5 שניםתשואה מצטברת44.14%
דמי ניהולמצבירה0.67%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח1,176.25

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • דמי הניהול הממוצעים מהצבירה במסלול הם ‎‎0.67%‎‎, נמוכים ב־‎0.29‎ נקודות אחוז מממוצע ביטוחי מנהלים במסלול 50-60.

מה כדאי להביא בחשבון

  • מנורה מבטחים ביטוח בע"מ לבני 50-60 הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎13.67%‎‎, קרובה לממוצע בביטוחי מנהלים במסלול 50-60 בפער של ‎+0.10‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 4 מתוך 10 (במחצית העליונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־5 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.23%
תשואה מתחילת השנה
6.8%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
40.41%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
44.14%
תשואה ממוצעת 3 שנים
11.98%
תשואה ממוצעת 5 שנים
7.59%
מדד שארפ ?
1.05
אלפא ?
0.48%
סטיית תקן ?
5.75%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.67%
דמי ניהול מהפקדה
2.63%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
1,176 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
79.9%

חשיפות ההשקעה

51.16%חשיפה למניות
49.24%חשיפה לחו"ל
16.81%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ לבני 50-60 הוא מסלול בביטוח מנהלים במודל השקעה תלוי גיל של מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ, המיועד לקבוצת הגיל 50-60. המודל מבוסס על ההנחה שטווח החיסכון והיכולת לספוג תנודתיות משתנים עם הגיל, ולכן הקצאת הנכסים אמורה להתאים לשלב שבו נמצא החוסך. עם זאת, מדרגת הגיל אינה קובעת לבדה את רמת הסיכון. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים ת"א 125. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה ו־נדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

יש לבחון את משקל המניות, האג״ח והנכסים בחו״ל בפועל, וכן את הזמן שנותר עד השימוש בכסף. הרכיב המנייתי דומיננטי ולכן צפויה תנודתיות משמעותית. הפיזור לחו״ל מפחית תלות בשוק המקומי, אך מוסיף סיכון שוק ומטבע. חשוב לבדוק גם כיצד ומתי מתבצע מעבר למדרגת הגיל הבאה.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
ביטוחי מנהלים · 50-60המסלול הנוכחימנורה מבטחים ביטוח בע"מ לבני 50-60
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
41חודשים חיוביים
19חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.03%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 4.02%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.23%
יולי 2026-0.26%
יוני 2026-0.72%
מאי 2026+2.11%
אפריל 2026+4.03%
מרץ 2026-2.6%
פברואר 2026+0.63%
ינואר 2026+2.33%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.25%
נובמבר 2025+1.4%
אוקטובר 2025+1.31%
ספטמבר 2025+2.33%
אוגוסט 2025+1.18%
יולי 2025+0.9%
יוני 2025+3.19%
מאי 2025+2.49%
אפריל 2025+1.07%
מרץ 2025-1.11%
פברואר 2025-0.25%
ינואר 2025+1.44%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.96%
נובמבר 2024+1.67%
אוקטובר 2024+0.3%
ספטמבר 2024+1.6%
אוגוסט 2024+1.01%
יולי 2024+1.23%
יוני 2024+0.63%
מאי 2024+0.9%
אפריל 2024-1.12%
מרץ 2024+2.3%
פברואר 2024+1.97%
ינואר 2024+0.02%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.98%
נובמבר 2023+2.73%
אוקטובר 2023-2.74%
ספטמבר 2023-0.91%
אוגוסט 2023-0.3%
יולי 2023+2.61%
יוני 2023+1.83%
מאי 2023+0.73%
אפריל 2023+1.59%
מרץ 2023+0.37%
פברואר 2023-1.84%
ינואר 2023+2.11%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.29%
נובמבר 2022+1.16%
אוקטובר 2022+1.99%
ספטמבר 2022-4.02%
אוגוסט 2022-1.27%
יולי 2022+2.9%
יוני 2022-1.95%
מאי 2022-2.53%
אפריל 2022-1.3%
מרץ 2022+0.77%
פברואר 2022-0.68%
ינואר 2022-1.44%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.75%
נובמבר 2021+0.15%
אוקטובר 2021+2.02%
ספטמבר 2021-0.35%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מנורה מבטחים ביטוח בע"מ לבני 50-60 מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות41.69%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות17.24%
נכסים אחרים13.83%
מזומנים ושווי מזומנים10.21%
אג"ח ממשלתיות סחירות9.55%
הלוואות5.29%
קרנות נאמנות1.83%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.36%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים79.07%
נכסים לא סחירים20.93%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ57.52%
נכסים בחו"ל ובמט"ח42.48%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

ביטוחי מנהלים באותו מסלול השקעה

השוו בין ביטוחי מנהלים במסלול 50-60 לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 10 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 1 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־5 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎13.67%‎‎, לעומת ‎‎13.57%‎‎ בממוצע בקרב 9 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎+0.10‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 4 מתוך 10 (במחצית העליונה). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.67%‎‎, לעומת ‎‎0.96%‎‎ בממוצע בקרב 9 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎-0.29‎ נקודות אחוז.