
מנורה מבטחים ביטוח בע"מ לבני 50-60 (משת)
- מ.ה.13722
- מסלול השקעהמדרגות / 50-60
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 2 מתוך 10 במסלול 50-60
מנורה מבטחים ביטוח בע"מ לבני 50-60 (משת) מדורג במקום 4 מתוך 10 בביטוחי מנהלים במסלול 50-60 לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (13.67%, במחצית העליונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול מהצבירה במנורה מבטחים ביטוח בע"מ לבני 50-60 (משת) הם 0.61%, לעומת ממוצע של 0.97% בקבוצה.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה בולט בנתונים
- דמי הניהול הממוצעים מהצבירה במסלול הם 0.61%, נמוכים ב־0.36 נקודות אחוז מממוצע ביטוחי מנהלים במסלול 50-60.
מה כדאי להביא בחשבון
- מנורה מבטחים ביטוח בע"מ לבני 50-60 (משת) הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 13.67%, קרובה לממוצע בביטוחי מנהלים במסלול 50-60 בפער של +0.10 נקודות אחוז ומדורג במקום 4 מתוך 10 (במחצית העליונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־5 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 1.23%
- תשואה מתחילת השנה
- 6.8%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 40.41%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 11.98%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.61%
- דמי ניהול מהפקדה
- 0%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 122 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 79.9%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
מנורה מבטחים ביטוח בע"מ לבני 50-60 (משת) הוא מסלול בביטוח מנהלים במודל השקעה תלוי גיל של מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ, המיועד לקבוצת הגיל 50-60. המודל מבוסס על ההנחה שטווח החיסכון והיכולת לספוג תנודתיות משתנים עם הגיל, ולכן הקצאת הנכסים אמורה להתאים לשלב שבו נמצא החוסך. עם זאת, מדרגת הגיל אינה קובעת לבדה את רמת הסיכון.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
יש לבחון את משקל המניות, האג״ח והנכסים בחו״ל בפועל, וכן את הזמן שנותר עד השימוש בכסף. נשמר רכיב מנייתי משמעותי לצד אג״ח ונכסים נוספים. חשוב לבדוק גם כיצד ומתי מתבצע מעבר למדרגת הגיל הבאה.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.03%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 4.02%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +1.23% |
| יולי 2026 | -0.26% |
| יוני 2026 | -0.72% |
| מאי 2026 | +2.11% |
| אפריל 2026 | +4.03% |
| מרץ 2026 | -2.6% |
| פברואר 2026 | +0.63% |
| ינואר 2026 | +2.33% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +1.25% |
| נובמבר 2025 | +1.4% |
| אוקטובר 2025 | +1.31% |
| ספטמבר 2025 | +2.33% |
| אוגוסט 2025 | +1.18% |
| יולי 2025 | +0.9% |
| יוני 2025 | +3.19% |
| מאי 2025 | +2.49% |
| אפריל 2025 | +1.07% |
| מרץ 2025 | -1.11% |
| פברואר 2025 | -0.25% |
| ינואר 2025 | +1.44% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.96% |
| נובמבר 2024 | +1.67% |
| אוקטובר 2024 | +0.3% |
| ספטמבר 2024 | +1.6% |
| אוגוסט 2024 | +1.01% |
| יולי 2024 | +1.23% |
| יוני 2024 | +0.63% |
| מאי 2024 | +0.9% |
| אפריל 2024 | -1.12% |
| מרץ 2024 | +2.3% |
| פברואר 2024 | +1.97% |
| ינואר 2024 | +0.02% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +1.98% |
| נובמבר 2023 | +2.73% |
| אוקטובר 2023 | -2.74% |
| ספטמבר 2023 | -0.91% |
| אוגוסט 2023 | -0.3% |
| יולי 2023 | +2.61% |
| יוני 2023 | +1.83% |
| מאי 2023 | +0.73% |
| אפריל 2023 | +1.59% |
| מרץ 2023 | +0.37% |
| פברואר 2023 | -1.84% |
| ינואר 2023 | +2.11% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -1.29% |
| נובמבר 2022 | +1.16% |
| אוקטובר 2022 | +1.99% |
| ספטמבר 2022 | -4.02% |
| אוגוסט 2022 | -1.27% |
| יולי 2022 | +2.9% |
| יוני 2022 | -1.95% |
| מאי 2022 | -2.53% |
| אפריל 2022 | -1.3% |
| מרץ 2022 | +0.77% |
| פברואר 2022 | -0.68% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי מנורה מבטחים ביטוח בע"מ לבני 50-60 (משת) מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 41.69% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 17.24% |
| נכסים אחרים | 13.83% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 10.21% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 9.55% |
| הלוואות | 5.29% |
| קרנות נאמנות | 1.83% |
| אג"ח קונצרניות לא סחירות | 0.36% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 79.07% |
| נכסים לא סחירים | 20.93% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 57.52% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 42.48% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
ביטוחי מנהלים באותו מסלול השקעה
השוו בין ביטוחי מנהלים במסלול 50-60 לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 10 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 2 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 1.23% | 6.80% | 40.41% | 44.14% | 0.67% | מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ | |
| 3 | 1.06% | 6.11% | 35.15% | 35.41% | 0.63% | הכשרה חברה לביטוח בע"מ | |
| 4 | 1.05% | 6.97% | 36.88% | 40.15% | 0.49% | הראל חברה לביטוח בע"מ | |
| 5 | 1.05% | 6.97% | 36.88% | 40.15% | 1.81% | הראל חברה לביטוח בע"מ | |
| 6 | 0.98% | 8.49% | 43.17% | 43.95% | 1.94% | כלל חברה לביטוח בע"מ | |
| 7 | 0.86% | 6.84% | 40.26% | 42.84% | 0.81% | מגדל חברה לביטוח בע"מ | |
| 8 | 0.85% | 8.07% | 42.62% | 44.05% | 0.91% | כלל חברה לביטוח בע"מ | |
| 9 | 0.77% | 6.18% | 44.10% | 49.03% | 0.77% | הפניקס חברה לביטוח בע"מ | |
| 10 | 0.62% | 7.51% | 47.09% | 48.76% | 0.68% | איילון חברה לביטוח בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל ביטוחי מנהליםמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202202 עד 202608.שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?
בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־5 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?
החשיפה למניות עומדת על 33.85%. 17.28 נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.
מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?
המסלול מנהל 122 מיליון ₪ ומדורג במקום 10 מתוך 10 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.
המשיכו לקרוא על ביטוחי מנהלים
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קרן פנסיה או ביטוח מנהלים – מה עדיף?
קרן פנסיה או ביטוח מנהלים – מה עדיף? מדריך מלא על דמי ניהול, מקדם קצבה, כיסוי ביטוחי, יתרונות וחסרונות, ומתי כדאי לשמור ביטוח מנהלים…
קראו עוד ←
ביטוח מנהלים – המדריך המלא: מה זה, איך עובד, ולמי זה מתאים
ביטוח מנהלים - מה זה, איך עובד ולמי זה מתאים? מדריך מקיף על מקדם קצבה מובטח, דמי ניהול, השוואה לקרן פנסיה וכל מה שחשוב…
קראו עוד ←





