הראל ביטוח לוגו

הראל מסלול לגילאי 50 עד 60

  • מ.ה.11401
  • מסלול השקעהמדרגות / 50-60
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 5 מתוך 10 במסלול 50-60

הראל מסלול לגילאי 50 עד 60 מדורג במקום 6 מתוך 10 בביטוחי מנהלים במסלול 50-60 לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎13.25%‎‎, במחצית התחתונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול מהצבירה בהראל מסלול לגילאי 50 עד 60 הם ‎‎1.81%‎‎, לעומת ממוצע של ‎‎0.83%‎‎ בקבוצה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.05%
מתחילת השנהתשואה6.97%
3 שניםתשואה מצטברת36.88%
5 שניםתשואה מצטברת40.15%
דמי ניהולמצבירה1.81%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח191.04

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת נמוכה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם ‎-0.36‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎+0.98‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎53.05%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎18.21%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.05%
תשואה מתחילת השנה
6.97%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
36.88%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
40.15%
תשואה ממוצעת 3 שנים
11.03%
תשואה ממוצעת 5 שנים
6.98%
מדד שארפ ?
0.91
אלפא ?
0.6%
סטיית תקן ?
5.72%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
1.81%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
191 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
80.3%

חשיפות ההשקעה

52.36%חשיפה למניות
53.05%חשיפה לחו"ל
18.21%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

הראל מסלול לגילאי 50 עד 60 הוא מסלול בביטוח מנהלים במודל השקעה תלוי גיל של הראל חברה לביטוח בע"מ, המיועד לקבוצת הגיל 50-60. המודל מבוסס על ההנחה שטווח החיסכון והיכולת לספוג תנודתיות משתנים עם הגיל, ולכן הקצאת הנכסים אמורה להתאים לשלב שבו נמצא החוסך. עם זאת, מדרגת הגיל אינה קובעת לבדה את רמת הסיכון.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

יש לבחון את משקל המניות, האג״ח והנכסים בחו״ל בפועל, וכן את הזמן שנותר עד השימוש בכסף. הרכיב המנייתי דומיננטי ולכן צפויה תנודתיות משמעותית. הפיזור לחו״ל מפחית תלות בשוק המקומי, אך מוסיף סיכון שוק ומטבע. חשוב לבדוק גם כיצד ומתי מתבצע מעבר למדרגת הגיל הבאה.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
ביטוחי מנהלים · 50-60המסלול הנוכחיהראל מסלול לגילאי 50 עד 60
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
41חודשים חיוביים
19חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.73%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 3.78%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.05%
יולי 2026-1.27%
יוני 2026-0.37%
מאי 2026+2.42%
אפריל 2026+4.73%
מרץ 2026-2.81%
פברואר 2026+0.75%
ינואר 2026+2.46%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.93%
נובמבר 2025+1.08%
אוקטובר 2025+1.6%
ספטמבר 2025+2.14%
אוגוסט 2025+1.05%
יולי 2025+0.8%
יוני 2025+2.89%
מאי 2025+1.97%
אפריל 2025+0.79%
מרץ 2025-0.76%
פברואר 2025-0.16%
ינואר 2025+1.21%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.37%
נובמבר 2024+1.77%
אוקטובר 2024+0.02%
ספטמבר 2024+1.61%
אוגוסט 2024+1.06%
יולי 2024+1.42%
יוני 2024+0.54%
מאי 2024+1.04%
אפריל 2024-1.33%
מרץ 2024+2.12%
פברואר 2024+1.86%
ינואר 2024+0.1%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.87%
נובמבר 2023+2.58%
אוקטובר 2023-2.34%
ספטמבר 2023-1.26%
אוגוסט 2023-0.3%
יולי 2023+1.96%
יוני 2023+1.59%
מאי 2023+0.93%
אפריל 2023+1.38%
מרץ 2023+0.02%
פברואר 2023-1.22%
ינואר 2023+2.27%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.72%
נובמבר 2022+1.45%
אוקטובר 2022+1.94%
ספטמבר 2022-3.78%
אוגוסט 2022-1.45%
יולי 2022+2.83%
יוני 2022-2.03%
מאי 2022-2.25%
אפריל 2022-1.15%
מרץ 2022+1.04%
פברואר 2022-0.68%
ינואר 2022-1.75%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.7%
נובמבר 2021+0.34%
אוקטובר 2021+2.16%
ספטמבר 2021-0.56%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי הראל מסלול לגילאי 50 עד 60 מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות35.1%
אג"ח ממשלתיות סחירות21.84%
נכסים אחרים12%
הלוואות11.1%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות9.84%
מזומנים ושווי מזומנים7.56%
קרנות נאמנות2.16%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.39%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים74.39%
נכסים לא סחירים25.61%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ62.85%
נכסים בחו"ל ובמט"ח37.15%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

ביטוחי מנהלים באותו מסלול השקעה

השוו בין ביטוחי מנהלים במסלול 50-60 לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 10 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 5 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת נמוכה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־7 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?

המסלול מנהל 191 מיליון ₪ ומדורג במקום 8 מתוך 10 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.